18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polish Army 2012 , Polska Armia 2012

Pan_Generał • 2012-09-26, 21:00
Krótki ale konkretny filmik o naszej armii




Muza to: Linkin Park - Faint

Adra

2012-09-27, 12:26
I ja wtrącę swoje 3 grosze

Wg mnie nasze wojsko nie jest złe, ale jest parę rzeczy, które bym proponował

1) Rozwiązanie marynarki wojennej. Statków mamy mało i przestarzałych, a Bałtyk na mapach świata to jest jak jezioro. W konflikcie z ruskimi i tak nasza marynarka by nie miała szans z marynarką rosyjską. Zamiast tego powinno się zainwestować w pociski ziemia-woda i powietrze-woda i napieprzać ich marynarkę z lądu/ powietrza. Znacznie mniejszym kosztem podobną siłą byśmy dysponowali. My nigdy nie byliśmy dobrzy na morzu i pewnie nigdy nie będziemy

2) Zmniejszyć liczbę oficerów - to chore, żeby mieć tylu oficerów. Koszta na ten cel w głowie się nie mieszczą. Koniecznie trzeba ograniczyć kadrę oficerską, bo na cholerę nam tylu darmozjadów. Więcej szeregowców, lepiej uzbrojonych, mniej drogich w utrzymaniu oficerów. 8-)


Stan ewidencyjny żołnierzy w Siłach Zbrojnych RP (styczeń 2010 r.).

Generałowie - 140

Oficerowie (w tym generałowie) - 22 705

Podoficerowie - 41 779

Szeregowi - 33 317

Wg mnie powinno być maks. 20 generałów, 10 tysięcy wszystkich oficerów, 10 tysięcy podoficerów, 70-80 tys. szeregowych

3) Inwestowanie w najlepsze rozwiązania przeciwlotnicze i przeciwczołgowe. Tego ruski mają najwięcej (a to oni są naszym jedynym zagrożeniem de facto) więc w tych obszarach należy się dozbroić. A jeśli by postanowili użyć atomówek to i tak by już nam nic nie pomogło

4) Dokupić naszym wojskom lądowym porządną broń snajperską i w konkretnej ilości.

5) Szkolenia, szkolenia, szkolenia

A propos szkoleń mieszkałem przez pewien czas z Finem i on był w fińskiej armii. Tam poligon wyglądał tak, że dostawali naprawdę różną broń i masę amunicji do wystrzelania. I musieli wszystko wystrzelać, bo potem byłby problem ze zwracaniem amunicji (podobno mnóstwo papierkowej roboty). I tak to powinno wyglądać, a nie jak u nas gdzie się żartuje, że żołnierz ma statystycznie parę pocisków do wystrzelenia na poligonie

6)Inwestować w jednostki specjalne i wywiad (i nie dopuszczać Macierewicza gdziekolwiek w pobliże WSI)

7) Przydałoby się trochę nowych czołgów, śmigłowców i samolotów, ale tu rozumiem, że to są ogromne koszty

rey11

2012-09-27, 12:33
JA pier**** przestancie juz sie rozwodzic na tym wielcy mi znawcy, ludzie ktorzy ida do woja wiedza na co sie pisze cale szczescie ze wprowadzili zawodowe bo po co im takie lamusy co tylko narzekaja... wiec blagam jesli chcecie pier*** glupoty jak to jest zle i nie dobrze to proponuje napisac do Faktu. Filim jest bomba autor ma piwo ;)

krzyhman

2012-09-27, 12:56
Propagandowy filmik jak za komuny, tylko brakuje tego wszystkim znanego głosu narracji.

rai87

2012-09-27, 13:08
Adra napisał/a:

I ja wtrącę swoje 3 grosze

Wg mnie nasze wojsko nie jest złe, ale jest parę rzeczy, które bym proponował

1) Rozwiązanie marynarki wojennej. Statków mamy mało i przestarzałych, a Bałtyk na mapach świata to jest jak jezioro. W konflikcie z ruskimi i tak nasza marynarka by nie miała szans z marynarką rosyjską. Zamiast tego powinno się zainwestować w pociski ziemia-woda i powietrze-woda i napieprzać ich marynarkę z lądu/ powietrza. Znacznie mniejszym kosztem podobną siłą byśmy dysponowali. My nigdy nie byliśmy dobrzy na morzu i pewnie nigdy nie będziemy

2) Zmniejszyć liczbę oficerów - to chore, żeby mieć tylu oficerów. Koszta na ten cel w głowie się nie mieszczą. Koniecznie trzeba ograniczyć kadrę oficerską, bo na cholerę nam tylu darmozjadów. Więcej szeregowców, lepiej uzbrojonych, mniej drogich w utrzymaniu oficerów. 8-)


Stan ewidencyjny żołnierzy w Siłach Zbrojnych RP (styczeń 2010 r.).

Generałowie - 140

Oficerowie (w tym generałowie) - 22 705

Podoficerowie - 41 779

Szeregowi - 33 317

Wg mnie powinno być maks. 20 generałów, 10 tysięcy wszystkich oficerów, 10 tysięcy podoficerów, 70-80 tys. szeregowych

3) Inwestowanie w najlepsze rozwiązania przeciwlotnicze i przeciwczołgowe. Tego ruski mają najwięcej (a to oni są naszym jedynym zagrożeniem de facto) więc w tych obszarach należy się dozbroić. A jeśli by postanowili użyć atomówek to i tak by już nam nic nie pomogło

4) Dokupić naszym wojskom lądowym porządną broń snajperską i w konkretnej ilości.

5) Szkolenia, szkolenia, szkolenia

A propos szkoleń mieszkałem przez pewien czas z Finem i on był w fińskiej armii. Tam poligon wyglądał tak, że dostawali naprawdę różną broń i masę amunicji do wystrzelania. I musieli wszystko wystrzelać, bo potem byłby problem ze zwracaniem amunicji (podobno mnóstwo papierkowej roboty). I tak to powinno wyglądać, a nie jak u nas gdzie się żartuje, że żołnierz ma statystycznie parę pocisków do wystrzelenia na poligonie

6)Inwestować w jednostki specjalne i wywiad (i nie dopuszczać Macierewicza gdziekolwiek w pobliże WSI)

7) Przydałoby się trochę nowych czołgów, śmigłowców i samolotów, ale tu rozumiem, że to są ogromne koszty




ehemmm... no tak
1. Marynarki to sobie mogą nie mieć Czesi lub Słowacy itp. Polska leży nad morzem + jest dostęp przez nie do oceanów = marynarka musi być
2. Oficerów (wyższych) i generałów owszem za dużo, ale co do podoficerów to się nie zgodzę. W dzisiejszych czasach podoficer to dowódca drużyny/wozu, działonowy broni pokładowej itp. Robota ta sama co szeregowi.
3. Posiadamy choćby: PPK SPIKE (żydowskie ale jest :P ), plot pociski GROM
4. Mamy spore ilości dobrej broni snajperskiej: SAKO, TOR, BOR (od 7,62mm po 12,7mm)
5. Takie cuda nie tylko w Finlandii. I u nas jest od groma starej amunicji do wystrzelania i uwierz mi, że jest ona wykorzystywana. trzy-cztery miesięczne poligony w roku są wystarczające

Marshal

2012-09-27, 13:50
Filmik fajny ale dosc malo rzeczy pokazane.
A co do WP - mam do chlopakow szacunek, ze za gowniane pieniadze chce im sie sluzyc.
Armia nie o nich nie dba - Nangar Khel - w armii USA to wogole by nie wyszlo na swiatlo dzienne - i pewnie nie bylo zadnej kary za to bo to wojna

To co robia nasze zaklady zbrojeniowe typu Bumar, Radwar i Lucznik robia super sprzet - ktory moglby konkurowac z najlepszymi i spowodowac ze nasza Armia bedzie jedna z lepiej wyposazonych ALE oczywiscie rzad nie ma kasy na modernizacja tejze Armii, tylko wydaje ja na kolejne beznadziejne projekty np. Ministerstwo Cyfryzacji....

david0410

2012-09-27, 14:09
Po rozmiarach komentarzy wnoszę że na 5 użytkowników sadola 4 jest wysoce wykwalifikowanymi fachowcami w sprawach Armi i obronności :) w sumie fajnie że temat wojska motywuje do poważnych dyskusji w końcu jeszcze 2000 NSR-ów brakuje:) więc jest okazja poznać temat z autopsji a nie wyrabiać sobie zdanie na podstawie filmików z YouTube. A kolega Stryjek to filmik wrzucił w związku z trwającą ANAKONDĄ jak mniemam :)


stalowyszczur

2012-09-27, 18:51
Kaszysz napisał/a:


jeżeli chodzi o flotę naszych f16 to wypadamy całkiem nieźle na arenie międzynarodowej, ale wiem że w TVN mówili że utopiliśmy kasę to trzeba to powtarzać.



Nie twierdze ze F16 to kupa zlomu, chodzi o o zaplecze logistyczne. Jestesmy w tym temacie uzaleznieni od jankesow. I ich interesy wcale nie musza byc tozsame z naszymi jak dojdzie do jakiejs rozroby. Sprzedali by nas taniej niz w '45.

mietosz

2012-09-27, 22:36
Swiadek koronny "masa" wypowiadal sie na temat sprzedazy czolgow, chyba przez WSI do Syrii i mowil ze temat ucichl, wiec niektorzy tez sprzet opie**olili a potem bd ze brakuje :-/

Matuch90

2012-09-28, 04:10
Wojsko ? Jakie k***a wojsko ?
Polska nie ma wojska. Szmata Tusk i reszta POlszewików nas skutecznie rozbroiła i polikwidował oddziały specjalne.
Polska jest naga ! Gdyby wybuchła wojna, to nie wiem, czy 15 minut trwałoby odpieranie ataku.... .