18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Policjant vs Janusz

nowynick • 2018-10-19, 09:56
mam nadzieję, że mu na koniec taki jeden dokument zatrzymali...

bczapel

2018-10-19, 15:51
To jest stare nagranie i teraz są tam już światła właśnie przez takich kierowców. Miejsce to aleje przy Nowym Kleparzu Kraków

metalowy_szatan

2018-10-19, 16:08
Moim zdaniem pan policjant powinien dostać duże piwo za cierpliwość. Stary pryk miał coś z deklem, był natarczywy. Jak by nie fikał zostałby potraktowany ulgowo. Policjant powiedział coś bardzo mądrego, a mianowicie jak nie umie prowadzić niech nie wsiada do auta, mandatu nie będzie bulu dupy też. A sytuacja w Ch niebezpieczna. Ile to razy jakaś osoba poleciała wyjak wystrzelona z armaty bo jakiś debil stwierdził że skoro inni się zatrzymują to on zrobi fik na lewy pasik i rura. Ten kto mieszka w duży mieście wie o co chodzi. Widełki za takie wykroczenie też z dupy nie urosły.

Macias17

2018-10-19, 16:09
Yogii26 napisał/a:

Każdy z nas płaci podatki. Nie precyzujecie jakie więc każdy. Pierwszy lepszy przykład to VAT. Służby mundurowe nie są z niego zwolnione tz Pan Policjant po pracy pójdzie sobie do sklepu coś kupić i w cenie produktu zapłaci VAT czyli podatek. To tak czepiając się szczegółów :)



Jeśli dam Ci 100 zł a Ty za to coś kupisz w sklepie za 81,30 zł + VAT 18,70 zł to cały czas nie zapłaciłeś nawet złotówki podatku. Czyli z moich 100 zł dostałeś tak naprawdę 81,30 zł a 18,70 zł wraca z powrotem do budżetu.

BmaC

2018-10-19, 16:32
Głupoty gadacie. Oczywiście wypłata urzędników państwowych (lekarzy, policjantów, nauczycieli itd.) jest z podatków. Natomiast oni tak samo dostają pensję brutto, od której płacą podatki z powrotem do budżetu państwa. Taki chory kraj, że płacimy podatek od podatku. Tylko sędziowie mają pensję netto pochodzącą z podatków. I chyba kuratorzy czy coś.

warka

2018-10-19, 17:49
Noż ,kuwa, ale bus po jego prawej, był w ruchu , wiec dziadzio nikogo nie omijjał

MadDave

2018-10-19, 18:32
Ulubiony argument starych dziadów gdy wiedzą że nie mają racji w dyskusji- "Panie, ja mam X lat, prawo jazdy robiłem w 62roku" - kogo to k***a obchodzi?
Zauważyłem że starcy w przypadku gdy zostają postawieni w sytuacji stresowej zaczynają robić ze swojego wieku jakąś ochronną tarczę myśląc że coś to da. Takie zj***ne podejście, jestem starszy więc mi wolno. A wy gnoje nie szanujecie starszych, schorowanych itp itd
Piwo uznania dla policjanta i jego cierpliwości. Ja bym nie wytrzymał.

Kosmodysk

2018-10-19, 19:25
Policjant po pytaniu, czy zdaje sobie pan sprawę jakie wykroczenie pan zrobił i dziadek mówi nie, powinni z automatu zabrać mu prawko i skierować do rozstrzygnięcia w sądzie. Może jakby dziadzia sie pobujał po sądach, popytał się wnuczków, którzy są ekspertami na sadistic.pl trochę by zrozumiał przepisy drogowe do dzisiejszych czasów.

YebaneDigidongi

2018-10-19, 20:02
Tak, policjant dostaje pensje z podatków, co nie oznacza, że ich nie płaci. Dostaje pensje brutto, płaci VAT i akcyzy oraz inne składki. Argument starego dziada że utrzymuje on policjanta są piękne, a kto tego starego dziada teraz utrzymuje? Emerytura z pieniędzy z składek zusowskich, nie z własnych, one nie są nigdzie gromadzone, tylko ze składek które są teraz pobierane, na dodatek dopłaty do ZUSu są z budżetu, czyli między innymi z podatków, sam dziad wydaje pieniądze z podobnego źródła co policjant.

Noside

2018-10-19, 20:05
skywalker75 napisał/a:

ha ha ... piwko dla tego pana. Nie nazwał bym go Januszem, kto by w takiej chwili, nie chciał potraktować pana kamerującego z buta, niech pierwszy rzuci kamieniem ;)


Duży ten kamień ma być, j***ny dzikusie? Czy rzucić Ci jeszcze jednym przecinkiem po prostu?

zombilla

2018-10-19, 20:08
dlatego prawojazdy jest teraz czasowe

Shill666

2018-10-19, 21:47
sereja3 napisał/a:

Janusz przesadził z tym określeniem Władza.
Policjant jak idzie do roboty to na służbę a nie władzę



Idzie na służbę Państwu jako przedstawiciel władzy wykonawczej. Określenie "Władza" w tym odniesieniu jest prawidłowe i logiczne.
Rozumiem natomiast, że w czasach PiSu te filary (ustawodawcza, sądownicze i wykonawcze) są mocno wymieszane i dowolnie łączone, więc można się pogubić, ale to już wiedza z podstawówki.

bodzio667

2018-10-19, 22:18
Gość ma w dupie przepisy i jeszcze agresor do tego. Zabrać prawo i na egzamin.

krasnal_hałabała

2018-10-20, 19:05
"W normalnym państwie"? Abraxus?

No dobra, przyznaję, ten kraj nie jest normalny ale to na pewno Abraxus.

Wiewór

2018-10-20, 21:04
BmaC napisał/a:

Głupoty gadacie. Oczywiście wypłata urzędników państwowych (lekarzy, policjantów, nauczycieli itd.) jest z podatków. Natomiast oni tak samo dostają pensję brutto, od której płacą podatki z powrotem do budżetu państwa. Taki chory kraj, że płacimy podatek od podatku. Tylko sędziowie mają pensję netto pochodzącą z podatków. I chyba kuratorzy czy coś.


To jest przekładnie pieniędzy z lewej kieszeni do prawej. Ile byś nie przełożył masz tyle samo. Będziesz miał więcej jak mi zabierzesz i dopchasz w kieszeń. Dlatego nie można powiedzieć że budżetowcy płacą podatki. Nie płacą.

Tafariel

2018-10-20, 22:17
Co za pie**olony dzban... Stoi i pie**oli, a swojej winy nawet nie przyjmie do wiadomości :homer: