18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Policjant podczas próby obezwładnia poraził tasserem niechcą

bboydawid91 • 2021-08-20, 22:03
10 sierpnia wieruszowscy policjanci podejmowali interwencję związaną z zatrzymaniem młodego mieszkańca, który posiadał w samochodzie 170 gramów marihuany oraz zachowywał się irracjonalnie. W sieci krąży film z interwencji.

Na nagraniu widzimy, jak dwóch policjantów ma problemy z obezwładnieniem 21-latka. Gdy wydawałoby się, że sytuacja jest już pod kontrolą, jeden z funkcjonariuszy wyciąga paralizator (taser) i w efekcie szamotaniny, przy samochodzie, porażony zostaje jego kolega w mundurze.

Jak oficjalnie przekazała w komunikacie wieruszowska KPP. 21-latek w trakcie zatrzymania zachowywał się irracjonalnie i bardzo agresywnie. Policjanci zmuszeni byli użyć siły fizycznej oraz tasera, by go obezwładnić. Funkcjonariusze podczas tej interwencji zabezpieczyli ponad 170 gramów marihuany, wagę elektroniczną oraz znaczną kwotę pieniędzy.

Użycie paralizatora przez służby określa Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego.

„Środków przymusu bezpośredniego używa się lub wykorzystuje się je z zachowaniem szczególnej ostrożności, uwzględniając ich właściwości, które mogą stanowić zagrożenie życia lub zdrowia uprawnionego, lub innej osoby."

Wykorzystuje się je w sposób wyrządzający możliwie najmniejszą szkodę. Aby zastosować któryś ze środków przymusu bezpośredniego wobec określonej osoby, policja musi uprzednio wezwać ją do postępowania zgodnie z prawem, a także uprzedzić o możliwości użycia tego środka.

Czy zostały zachowane wszystkie środki ostrożności i procedury?


lukaszjb

2021-08-20, 23:47
Jokerd napisał/a:

Patuskie myslenie? Smiech mnie zwyczajnie ogarni bo juz Nty raz wiedze w necie badz na zywo jacy ludzie sa do policji wybierani.Wypadek, bhp? Co Ty pie**olisz, to jest mundurowka ktora powinna na szkolce byc dobrze wyszkolona. Co ma k***a bhp do śpb matole? ch*ja o mnie wiesz a zgrywasz Jackowskiego.
Tu nie chodzi o wypie**olenie sie na prostej drodze. Tu chodzi o to dzbanie, ze bedac funkcjonariuszem masz chronic dupe swoja i swojego partnera. Umowmy sie ze wpadniecie na pomysl, ze wyciagniesz taser (brawa dla niego ze nie wyciagnal broni ) i mierzysz w typa ktory bezposrednio mota sie z kumplem z patrolu jest ch*jOWYM pomyslem, graniczacym z absurdem i debilizmem funkcjonariusza i dla mnie taki typ po tej interwencji powinien skonczyc w mcdonaldzie a nie w mundurze.
Kumasz przekaz, patusie?
I nie „ch*j z nim”. Nie ciesze sie z tego ze „pies psu doj***l” tylko z tego, ze wyszkolenie policji wola o pomste do nieba.
Ale poki w glowach policjantow bedzie funkcjonowalo tlumaczenie w stylu sierz. Bagiety z jutuba ze są zajebiscie wyszkoleni,” tylko akurat na nacpanych obywateli nie ma rady bo sa nieprzewidywalni” i na zarzut ch*jowego wyszkolenia odpowiada „obezwladniales kiedys kogos po narkotykach” to sorry ale ja pie**olę i wysiadam z takiego czegos…


Nie tłumacz mu tego kundel z komendy nie zrozumie... Dobrze ze oni k***a jak rano wstają potrafią się sami wysrac i zawiązac buty:)

Pi...........22

2021-08-20, 23:49
Andrzejas napisał/a:

Znowu ta j***na cenzura! Funkcjonariusz na służbie nie jest osobą prywatną, a publiczną, i nie trzeba jego zgody na upublicznianie wizerunku!
Wszyscy tacy k***a poprawni i anonimowi, k***a jego mać... :/



Funkcjonariusza na służbie można nagrywać ale nie wolno rozpowszechniać jego wizerunku. Jest on funkcjonariuszem publicznym A nie osobą publiczną i za rozpowszechniane jego wizerunku normalnie można zostać poznanym z powództwa cywilnego. Mam nadzieję, że pomogłem.

Andrzejas

2021-08-21, 00:02
Piesek22 napisał/a:

Funkcjonariusza na służbie można nagrywać ale nie wolno rozpowszechniać jego wizerunku. Jest on funkcjonariuszem publicznym A nie osobą publiczną i za rozpowszechniane jego wizerunku normalnie można zostać poznanym z powództwa cywilnego. Mam nadzieję, że pomogłem.



Wystarczy Ci trzech świadków, którzy widzieli go w mundurze pod komendą i staje się on osobą "powszechnie znaną". Prawo nie określa jasno tego aspektu i każdy taki przypadek jest rozpatrywany osobno. Nie ma jednak powodów do obaw, bo łatwo jest udowodnić swoje racje przed sądem.

Także wychodzimy z założenia, że NIE TRZEBA, bo funkcjonariusz publiczny z logiki i automatu nie powinien mieć praw do ochrony swojego wizerunku. Jeśli chcą być anonimowi, to lepiej niech zrezygnują ze służby, bo KAŻDY MA PRAWO usłyszeć ich personalia, stopień oraz zobaczyć ich blachę. Wystarczy się o to spytać kiedy nie są podczas żadnej interwencji.

Nie ma potrzeby ich kryć. Mundur nie służy do tego, aby być w nim anonimowym.

Pi...........22

2021-08-21, 00:04
Andrzejas napisał/a:

Wystarczy Ci trzech świadków, którzy widzieli go w mundurze pod komendą i staje się on osobą "powszechnie znaną". Prawo nie określa jasno tego aspektu i każdy taki przypadek jest rozpatrywany osobno. Nie ma jednak powodów do obaw, bo łatwo jest udowodnić swoje racje przed sądem.
Także wychodzimy z założenia, że NIE TRZEBA, bo funkcjonariusz publiczny z logiki i automatu nie powinien mieć praw do ochrony swojego wizerunku. Jeśli chcą być anonimowi, to lepiej niech zrezygnują ze służby, bo KAŻDY MA PRAWO usłyszeć ich personalia, stopień oraz zobaczyć ich blachę. Wystarczy się o to spytać kiedy nie są podczas żadnej interwencji.
Nie ma potrzeby ich kryć. Mundur nie służy do tego, aby być w nim anonimowym.



Każdy ma prawo do ochrony danych i po to są takie przepisy. Tylko osoby zainteresowane poznają dane policjanta i nie ma potrzeby ich rozpowszechniać. Także nie ma się co gorączkować

remi1982

2021-08-21, 00:45
Fajna gówno burza. Ja tam widze trzy p*zdy. Trzech sebków z czego dwóch nosi mundurek. Dwóch ciuli nie potrafi sobie poradzic ze zj***nym patolem. Bo przeszli 3 miesieczne szkolenie i ich wysłali na ulice. A jedna z p*zd mundurowych dostała z tasera i jojczy jakby mu k***a mame tasakiem rozpie**alali. k***a. ale c**y. I ten patus i tych dwóch p*zdo mundurowych.

Andrzejas

2021-08-21, 00:54
Piesek22 napisał/a:

Każdy ma prawo do ochrony danych i po to są takie przepisy. (...)



Ciekawe niby po co funkcjonariuszom publicznym prawo do ochrony danych. Hę? Ich działania powinny być transparentne. To już ich powinna być w tym głowa, jak działać, aby nie było się do czego przyczepić. Jeśli np na nagraniu widzimy, że np funkcjonariusz policji dopuszcza się przekroczenia swoich uprawnień, albo naraża swoim działaniem osoby postronne na uszczerbek na zdrowiu i/lub zagraża ich życiu, to nie ma wg mnie ŻADNYCH powodów ku temu, aby chronić jego wizerunek. Wręcz przeciwnie - powinien być on szeroko upubliczniony, bo co innego, kiedy zagrożenie dla obywatela stwarza cywil, a co innego, kiedy stwarza je ktoś, kto ma pilnować porządku i pilnować bezpieczeństwa.

Piesek22 napisał/a:

(...) Tylko osoby zainteresowane poznają dane policjanta i nie ma potrzeby ich rozpowszechniać. (...)



Każda osoba może być osobą zainteresowaną, więc wybiórcze dystrybuowanie tych danych nie ma sensu, a rozpowszechnianie ich nie działa na szkodę samego funkcjonariusza, bo prawo wręcz zobowiązuje go do legitymowania się "na wezwanie".

Sorry. Mundur to nie praca, a służba, a ta wymaga poświęceń. Incognito to on może pracować w firmie ochroniarskiej, a pod przysięgą to ma dawać głos, jak usłyszy komendę.

Zasysacz

2021-08-21, 03:35
Jokerd napisał/a:

Patuskie myslenie? Smiech mnie zwyczajnie ogarni bo juz Nty raz wiedze w necie badz na zywo jacy ludzie sa do policji wybierani.Wypadek, bhp? Co Ty pie**olisz, to jest mundurowka ktora powinna na szkolce byc dobrze wyszkolona. Co ma k***a bhp do śpb matole? ch*ja o mnie wiesz a zgrywasz Jackowskiego.
Tu nie chodzi o wypie**olenie sie na prostej drodze. Tu chodzi o to dzbanie, ze bedac funkcjonariuszem masz chronic dupe swoja i swojego partnera. Umowmy sie ze wpadniecie na pomysl, ze wyciagniesz taser (brawa dla niego ze nie wyciagnal broni ) i mierzysz w typa ktory bezposrednio mota sie z kumplem z patrolu jest ch*jOWYM pomyslem, graniczacym z absurdem i debilizmem funkcjonariusza i dla mnie taki typ po tej interwencji powinien skonczyc w mcdonaldzie a nie w mundurze.
Kumasz przekaz, patusie?
I nie „ch*j z nim”. Nie ciesze sie z tego ze „pies psu doj***l” tylko z tego, ze wyszkolenie policji wola o pomste do nieba.
Ale poki w glowach policjantow bedzie funkcjonowalo tlumaczenie w stylu sierz. Bagiety z jutuba ze są zajebiscie wyszkoleni,” tylko akurat na nacpanych obywateli nie ma rady bo sa nieprzewidywalni” i na zarzut ch*jowego wyszkolenia odpowiada „obezwladniales kiedys kogos po narkotykach” to sorry ale ja pie**olę i wysiadam z takiego czegos…



Patrz jaki specjalista się znalazł od szkolenia policji :D Uważasz że dobre szkolenie załatwi wszystko i na wszystko Cie przygotuje ? I jak masz dobre szkolenie to juz na pewno nie zaliczysz wtopy ? A czy ci się zawsze wszystko udaje czy ty nigdy nie popełniasz błędów ? I chodzisz od niemal urodzenia tyle lat a pewnie zdażyło się nie raz iż upadłeś a to taka prosta czynność przecież tyle lat dobrego szkolenia. Bycie policjantem to nie podawanie cukierków zza sklepowej lady nigdy żadne szkolenie nie przygotuje Cie na wszystko. A takie patusy tego nie ułatwiają martw się o bezpieczeństwo swoje partnera i naćpanego obywatela który ma to w dupie. Pogarda jaka w tobie jest dla tej formacji nie stawia cię w dobrym świetle. A po tekście "nie raz widziałem na internecie" rozbawił mnie do łez, miałem nawet nie odpisywać ale sie zmusiłem i poświęciłem te kilka minut. Doceń to a jak nie to fak ju.

Jokerd

2021-08-21, 04:03
Zasysacz napisał/a:

Patrz jaki specjalista się znalazł od szkolenia policji Uważasz że dobre szkolenie załatwi wszystko i na wszystko Cie przygotuje ? I jak masz dobre szkolenie to juz na pewno nie zaliczysz wtopy ? A czy ci się zawsze wszystko udaje czy ty nigdy nie popełniasz błędów ? I chodzisz od niemal urodzenia tyle lat a pewnie zdażyło się nie raz iż upadłeś a to taka prosta czynność przecież tyle lat dobrego szkolenia. Bycie policjantem to nie podawanie cukierków zza sklepowej lady nigdy żadne szkolenie nie przygotuje Cie na wszystko. A takie patusy tego nie ułatwiają martw się o bezpieczeństwo swoje partnera i naćpanego obywatela który ma to w dupie. Pogarda jaka w tobie jest dla tej formacji nie stawia cię w dobrym świetle. A po tekście "nie raz widziałem na internecie" rozbawił mnie do łez, miałem nawet nie odpisywać ale sie zmusiłem i poświęciłem te kilka minut. Doceń to a jak nie to fak ju.


pie**olisz jak potłuczony.
1.Uwazam ze odj***nie 3 miesiecznego kursu przygotowawczego to za malo. Tak uwazam ze dobre szkolenie i samodoksztalcanue sie policjanta zalatwi wiele. Tak, uwazam ze ta interwencja zostala sp***olona.
2.Litosci, jebiesz mnie ze sluzba to nie dawanie cukierkow spod lady, a porownujesz trywialna czynnosc chodzenia z obezwladnianiem typa. Serio? No wiec od policjanta wymaga sie czegos wiecej niz umienetnosci chodzenia na testach, nie?
3. Karygodne uwazam podjecie decyzji przez policjanta na uzycie tasera w momencie gdy szarpal
sie z kolega z patrolu. Sorry, ale ja jako policjant po akcji w ktorej kolega podejmuje decyzje w trakcie mojej szarpaniny wręcz, mając szanse 50/50 ze wyjebie we mnie albo w podejrzanego taserem nie chcialbym z takim dzbanem wiecej sluzby. To bylo zle, ryzykowne i w dodatku poszlo dokladnie w ta strone ktora nie powinno. Narazil policjanta, kolege z patrolu. Patol mogl wyciagnac z kabury spluwe i odjebac jednego z drugim…
3. Pogarde mam do nieprzemyslanych i nieporadnuch dzialan narwanych palantow, takich jak ten na filmie - a nie do formacji. Serio tego nie widzisz?

Jezeli uwazasz ze przypie**alam sie i nadal pie**ole glupoty - albo jestes ignorantem, albo policjantem ktory za wszelka cene broni swojego „bo kazdy sie moze pomylic”
Osobiscie uwazam ze przeloZony powinien solidnie dopie**olic w POstepowaniu Dyscyplinarnym temu policjantowi za taki numer

Poziom podejmowania „zlotej decyzji” rodem z interwencji gdzie policjant zaczal strzelac na stacji benzynowej :-D

cz...........ek

2021-08-21, 06:44
To nie jest żadna policja tylko pisowskie pachoły pp 3-miesięcznym szkoleniu. Dobrze, że się nie pozabijali. Nie używam dresiarskich frazesów typu CHWDP itd., ale jeśli dla kogoś wzorem cnót moralnych są te parobasy bez szkoły co są na jedno skinięcie lewicowych populistów z PiS, dla niepoznaki nazwanych prawicą, to ch*j wam w dupy, pseudopatryjoci pie**olenj

*pie**oleni

notak

2021-08-21, 06:57
patologia zawsze będzie się czepiała postępowania policji, bo to jest patologia

pochminick

2021-08-21, 07:05
Andrzejas napisał/a:

Wystarczy Ci trzech świadków, którzy widzieli go w mundurze pod komendą i staje się on osobą "powszechnie znaną". Prawo nie określa jasno tego aspektu i każdy taki przypadek jest rozpatrywany osobno.



k***a, jaki ty jestes glupi...
Na medycynie - tez sie znasz?

Daimler1916

2021-08-21, 08:03
To ze szkolenie Policjantow kleczy to chyba kazdy wie, to ze do sluzby biora teraz kazdego kto sie zglosi do "Firmy" to tez nie trzeba nawet wspominac, to ze jest obnizany prog przyjecia to rowniez zapewne kazdy wie.
Natomiast cudem jest to ze jeszcze zaden zatrzymany nie wyrwal takiemu "Policmajstrowi" klamki i nie odstrzelil im tych pustych glow. Limit szczescia chyba jeszcze nie zostal wykorzystany i oby tak zostalo.

Jokerd napisał/a:

w stylu sierz. Bagiety



Bagieta to taki YouTubowy Sonny Crockett z Miami Vice. Niby wszystko wie, niby wszystko widzial, niby zaliczyl akcje zycia a w "Firmie" dalej uznawany jest za Mappeta.
W sumie czemu mnie to dziwi? W koncu kazdy zawod musi miec takiego swojego YT reprezentanta wiec idealny Kermit na nasze czasy. :mrgreen:

Marcin360360

2021-08-21, 08:15
Nagrywane chinczykiem za 999zl ktory podobno jest lepszy od fralgowca. Jak smartfon nazywa się POco to nie kupujcie tego. Masakra.

GangTrap

2021-08-21, 09:14
czarnybombelek napisał/a:

To nie jest żadna policja tylko pisowskie pachoły pp 3-miesięcznym szkoleniu. Dobrze, że się nie pozabijali. Nie używam dresiarskich frazesów typu CHWDP itd., ale jeśli dla kogoś wzorem cnót moralnych są te parobasy bez szkoły co są na jedno skinięcie lewicowych populistów z PiS, dla niepoznaki nazwanych prawicą, to ch*j wam w dupy, pseudopatryjoci pie**olenj
*pie**oleni



I mówi ten który na machnięcie od prezesa robi ukłon xD. Sam byłeś czy jesteś służącym swojego prezesa. Ale nie ty tylko widzisz u kogoś. Co za k***a dzbany tu siedzą

PhantomMask

2021-08-21, 11:03
Jokerd napisał/a:

Hahahaha k***a, jak juz mowilem przy wczesniejszej akcji duszenia seby kolanem - poziom wyszkolenia policji nadal zaskakuje.
Teraz wyobrazcie sobie, ze ten matol moze uzyc broni na interwencji… i odjebac niechcacy kolege z patrolu



O mamy eksperta od strzelania w chusteczkę przed monitorem.