18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Policjant daltonista

yohnell • 2015-06-29, 18:20


Dzisiejsze spotkanie na skrzyżowaniu w Szczecinie, kto miał rację? Pan policjant twierdził że czerwonego nie miał... to jakie?

mp0011

2015-06-29, 22:29
OK, poważnie pytam:

Czy radiowóz jako pojazd zjeżdżający ze skrzyżowania, będący za sygnalizatorem i będący z prawej strony nie miał czasem pierwszeństwa?

gizmoseb

2015-06-29, 22:52
@androgenius

co ty wiesz kolego, gdzie ty byles. jakie nielegalne nagranie dowodow jest masa i umyj dupe

emildraz

2015-06-29, 22:54
mp0011
Jeżeli na poważnie to odpowiem, ale mam nadzieję, że jeszcze nie masz prawa jazdy, jeżeli pytasz o takie coś (nie ma to na celu obrażenie Ciebie).

Prawo o ruchu drogowym art. 25, par. 4 napisał/a:


Kierującemu pojazdem zabrania się:

wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;



Dodatkowo:
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 3 lipca 2003 napisał/a:


4.2.1. Sygnały o sekwencji podstawowej

Dla kierujących pojazdami stosuje się następujące sygnały świetlne:
(...)
- sygnał zielony oznaczający zezwolenie na wjazd za sygnalizator, z zastrzeżeniem, że jeśli brak jest możliwości opuszczenia skrzyżowania w trakcie nadawania sygnału zielonego lub wjazd na skrzyżowanie spowodowałby zagrożenie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu, nie wolno wjeżdżać za sygnalizator,


tranzystor

2015-06-29, 23:01
Taki kozacezk, ale po odzywce wypie**olił przed siebie, żeby go tylko nie zbesztali :mrgreen:

tuper

2015-06-29, 23:31
zielone światło nie mówi: "zamknij oczy i gaz do dechy" autor filmu próbuje nakręcić sytuacje której sam jest po części winien!

Gizmolka

2015-06-29, 23:34
yohnell napisał/a:

W drodze sprostowania, policja powinna dawać przykład, nie daje więc ich nikt nie szanuje.
Rozmawiałem z klientką, to była taksówka :D Po trzecie, nie warto było walić bo kilka miesięcy auto mam i za ładne i niebite :P
P.S. Skrzyżowanie przy TV ulica Niedziałkowskiego, światła dobrze wyregulowane, jest odpowiednia przerwa w czasie zmiany sygnalizatorów, więc na bank czerwone. Policja strasznie szybko odjechała po opierdzielu, chyba kamerę zobaczyli.




Gdzie Ty pracujesz, że Twoimi kientkami są taksówki? :o :shock:

Fishii

2015-06-29, 23:37
To skrzyżowanie tak ma... normalnie jak na "późnym zielonym" przelecisz "lekko dodając gazu" to nic się zazwyczaj nie stanie. Niestety, tutaj trzeba jeszcze skręcić w lewo, co wymaga jednak zredukowania prędkości, wykonania manewru, więc nagle zostają na środku skrzyżowania...

mp0011

2015-06-29, 23:53
emildraz napisał/a:

mp0011
Jeżeli na poważnie to odpowiem, ale mam nadzieję, że jeszcze nie masz prawa jazdy, jeżeli pytasz o takie coś (nie ma to na celu obrażenie Ciebie).



Jak to się mówi, nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Nie trzeba mieć prawka żeby jeździć po drogach w Polsce. Jestem rowerzystą, więc nie raz miałem sytuacje, że wjeżdżam na zielonym i cykl się zmienia zanim zjadę. Jeszcze częściej się o tym po prostu nie wie, bo ze stoperem nie jeżdżę.

Oczywiście, jako niechroniony użytkownik drogi, wiem, że nie ma co egzekwować swoich zbyt agresywnie, więc w podobnej sytuacji pewnie bym odpuścił.

Niemniej jednak uważam, że gdyby na filmie nastąpiła kolizja, winnym byłby nagrywający...

yohnell

2015-06-30, 00:28
Gizmolka napisał/a:




Gdzie Ty pracujesz, że Twoimi kientkami są taksówki? :o :shock:



Fakt, trochę źle napisałem. Kieruję taksówką, rozmawiałem z klientką siedzącą z tyłu, w moim aucie. Ktoś wcześniej pisał że rozmawiałem przez tel, lub też tak to odczytałem. Dlatego to zdanie.

tuper napisał/a:

zielone światło nie mówi: "zamknij oczy i gaz do dechy" autor filmu próbuje nakręcić sytuacje której sam jest po części winien!



Misiu kolorowy, ja nie zastanawiam się nad sensem życia na światłach jak co niektórzy, w szczególnie w Szczecinie. Jest u nas dużo skrzyżowań ze stoperami, jak powyższe. Gdy są 2 sekundy pojawia się zielone z pomarańczowym, czyli przygotowanie się do jazdy. Z racji automatycznej skrzyni reakcja jest szybsza niż w normalnej skrzyni. Zanim ten drugi za mną zdąży wbić bieg to mnie nie ma na skrzyżowaniu.
Generalnie tak powinno być, by jazda po mieście była płynna, ale kto jeździł po dużych miastach ten zna muły ze skrzyżowań.