18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Poldono bravissimo!

czarkou • 2013-01-23, 00:35
Łódź, ''104 konny silnik rovera, fso seryjnie go tam montowało''.

p.s. widzowie na końcu wpatrzeni niczym pies w kość.

~CanesPL

2013-01-23, 15:51
@przemas6662
Nie tylko. W zależności od okresu w radiolach były również montowane silniki 2,0 DOHC Fiata, oraz 1,5 OHV, 1,5 OHV turbo, 1,6 OHV i 2,0 SOHC Forda.
Przed tym pierwszym, w latach 70-tych, mało kto w "zachodniej" furze potrafiłby sp***olić, za to problematyczne stawało się hamowanie. ;)

motoguru

2013-01-23, 17:54
Dobra mamy znawców poloneza, więc się ładnie dopytam:

Mój znajomy ma takiego właśnie polda z silnikiem 104 konie - właściwie to pold jego dziadka, służy jako fura zapasowa, bo dziadek od nowości ( a kupił w salonie ) przekręcił całe 78 tys km. Otóż rok temu jak jeździliśmy tą furą - to śmigała jak marzenie ( no dobra, rekordy szybkości to to nie były, ale jechał jak na 100 koni przystało. ) Auto niemal rok poleżało - poza wyjazdami na zakupy raz w tygodniu i w tym roku auto jeździ, jakby miało 30 koni i pali jakby miało 500 ( gdzieś okolice 20-30 na 100 km przy normalnej jeździe ). Wymiana wszelkich filtrów, świec - nic nie pomogło. Co mogło tam się zadziać praktycznie na postoju, że jeździ tak ch*jowo ? pomóżcie bo fajnie się tym jeździ :D

zbijok

2013-01-23, 18:04
@up benzyna podrożała

three_jr

2013-01-23, 18:08
trochę podsterowny "D

motoguru

2013-01-23, 18:18
zbijok, Przeczytałeś w ogóle - że pali więcej PALIWA, a nie PIENIĘDZY.

brK.

2013-01-23, 18:44
@motoguru Czyli na jedno wychodzi, a co do Twojego pytania to spróbujcie cewkę wymienić, miałem kiedyś punto 1.4 turbo, i mi tak padała właśnie jak miałem zwarcie na cewce, potem mi ogólnie gasnął, ale wymieniłem cewkę i inne auto, a tutaj ciekawostka, że jest taka sama jak w polonezie :)

nerfy

2013-01-23, 18:56
@motoguru jak długo stał sprwadził bym też przewody paliwowe (nawet przy małej dziurce, przy wciśnięciu gazu rośnie ciśnienie w przewodach i może sobie najzwyczajniej waszka sp***ala na ulicę ? : D Możliwa też dziura w baku, rozregulowany gaźnik. Podczas normalnej jazdy nie czuć zapachu benzyny czy cos ? jak by nie dopalał.

motoguru

2013-01-23, 19:33
Spróbujemy z tą cewką - paliwem nie wali i nie znaczy terenu :) Jakby ktoś miał jakieś pomysły to piszcie. Najpierw myśleliśmy, że dziadek go zamulił najzwyczajniej - on jeździ do 1500 obrót i kolejny bieg :D ale but do samej podłogi nie wiele zmienił.

errortheory

2013-01-23, 20:26
motoguru napisał/a:

Dobra mamy znawców poloneza, więc się ładnie dopytam:

Mój znajomy ma takiego właśnie polda z silnikiem 104 konie - właściwie to pold jego dziadka, służy jako fura zapasowa, bo dziadek od nowości ( a kupił w salonie ) przekręcił całe 78 tys km. Otóż rok temu jak jeździliśmy tą furą - to śmigała jak marzenie ( no dobra, rekordy szybkości to to nie były, ale jechał jak na 100 koni przystało. ) Auto niemal rok poleżało - poza wyjazdami na zakupy raz w tygodniu i w tym roku auto jeździ, jakby miało 30 koni i pali jakby miało 500 ( gdzieś okolice 20-30 na 100 km przy normalnej jeździe ). Wymiana wszelkich filtrów, świec - nic nie pomogło. Co mogło tam się zadziać praktycznie na postoju, że jeździ tak ch*jowo ? pomóżcie bo fajnie się tym jeździ :D



Hamulce trzymają... Masz układ firmy bendix (4 tarcze) czy lucas (bębny z tyłu)?

golden8426

2013-01-23, 22:10
mialem Roverka 114 gti wlasnie z tym piecem-RZEZNIA.ch*jowo ze takie dziurawe drogi mamy,bo naprawa zawieszenia hydrogazowego do najtanszych nie nalezala.na zakretach wozek nie do wyj***nia.

zbijok

2013-01-23, 22:58
motoguru napisał/a:

zbijok, Przeczytałeś w ogóle - że pali więcej PALIWA, a nie PIENIĘDZY.


Tak, przeczytałem :homer:
Poldolot wersja eksportowa, że pieniądze pali?

motoguru

2013-01-23, 23:30
errortheory, generalnie nie wiem :P ale w lato patrzyliśmy i było to samo ( jeżeli masz na myśli to, że hamulce przymarzają ). Chyba, że piszesz o tym, że tak najzwyczajniej trzymają, bez względu na temperaturę.