18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

wubepe

2016-03-24, 20:16
pojemny magazynek

Konczerito

2016-03-24, 23:29
Dlaczego barwy kulki są odwrócone? wk***ia mnie to. Chodzi o Polskę czy Monako do ch*ja waćpana. Inne państwa nie mają odwróconych kolorów , szwaby nie podpisują się swastyką więc k***a wytłumaczcie mi. O ch*j chodzi?Za co te piwa?

PhantomMask

2016-03-24, 23:49
"Nieźle kosił helmutów" tutaj pytanie - i co z tego ? Wrzesień roku 39 obrósł już dawno legendą. W świecie poszukiwaczy fanty września stanowią już wręcz swego rodzaju relikwię. Na uwagę tak naprawdę jedynie zasługuje nasz ppanc UR czy też VIS .Kb wz 29- oparty na karabinie mausera. Wz 28 oparty na BARze - i co w tych konstrukcjach jest takiego wyjątkowego ?
W żaden sposób nie chcę negować żołnierzy, którzy oddali życie w obronie ojczyzny czy też samego "faktu" września ale to już jest przerost treści nad formą. Wrzesień przez ludzi, którzy bladego pojęcia nie mają zaczyna przypominać już swoistą wrześniową wersję 4 pancernych tyle, że bez psa. Ot historia obrony kraju w krzywym zwierciadle. A szkoda...

bloodwar

2016-03-25, 11:58
Wszyscy się zachwycają VISem i wz. 28 jakby to byly wynalazki na miarę 21 wieku, jakieś Gatlingi, G-11 czy bull-pupy ba! Nawet Niemcy mieli MG-42 który wyprzedzał swoją epokę i na którego podstawie powstało większość nowoczesnych karabinów maszynowych (min M-60) a to były po prostu kopie starych rzęchów Browninga - mały magazynek, przeciętny zasięg i moc obalająca, taka sobie szybkostrzelność (która, przy 20 nabojowym magazynku i tak nie była istotna).

Curvatura

2016-03-25, 12:09
Konczerito napisał/a:

Dlaczego barwy kulki są odwrócone? wk***ia mnie to. Chodzi o Polskę czy Monako do ch*ja waćpana. Inne państwa nie mają odwróconych kolorów , szwaby nie podpisują się swastyką więc k***a wytłumaczcie mi. O ch*j chodzi?Za co te piwa?



Żebyś się wk***iał. Poczytaj o Polandballu.

PhantomMask

2016-03-25, 12:10
bloodwar napisał/a:

Wszyscy się zachwycają VISem i wz. 28 jakby to byly wynalazki na miarę 21 wieku, jakieś Gatlingi, G-11 czy bull-pupy ba! Nawet Niemcy mieli MG-42 który wyprzedzał swoją epokę i na którego podstawie powstało większość nowoczesnych karabinów maszynowych (min M-60) a to były po prostu kopie starych rzęchów Browninga - mały magazynek, przeciętny zasięg i moc obalająca, taka sobie szybkostrzelność (która, przy 20 nabojowym magazynku i tak nie była istotna).


MG 3 - tak naprawdę klon MG 42 w użyciu do teraz.

Scream66

2016-03-25, 12:21
https://www.youtube.com/watch?v=Ak4zbj1r5FM - tutaj więcej o polskiej wersji browninga od tego samego autora, swoją drogą polecam jego kanał na yt, gość zna się na tym co mówi i nie ma parcia na szkło jak większość polskich jutuberów.

~żułw

2016-03-25, 14:48
nałucz sie pedale korolów polskich dałnie
tfu
minusujcie kutafona

lotnik_1

2016-03-25, 17:08
Wchodzi trzech nazistów do BAR'u :)