18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Polak potrafi - złomiarze przesłali sygnał do satelity

ringus • 2012-01-21, 16:35
Na ekranach znudzonych kontrolerów satelitów w Kanadzie i Rosji zamigało światełko. Alarm! Tonie statek! A może to wypadek samolotu! Trzeba wszczynać akcję ratowniczą! A to tylko Polacy cięli złom pod Lęborkiem...

Standardowym wyposażeniem statków i samolotów są radionadajniki ratownicze. Aktywują się automatycznie: pod wpływem silnego uderzenia (w przypadku samolotów) i zalania wodą (w przypadku statków).

Kiedy urządzenie zaczyna nadawać, sygnał przechwytują satelity. Lokalizują urządzenie i przekazują informację na ziemię.

W piątek satelity namierzyły taki sygnał. Na ekranach stacji odbioru sygnałów satelitarnych w Kanadzie i Rosji zaświeciła kontrolka. Alarm, potrzebna pomoc, w Polsce!

Dokładna informacja została przekazana do Warszawy - do Ośrodka Koordynacji Poszukiwań i Ratownictwa Lotniczego. Stamtąd przybliżone współrzędne przekazano policji, która rozpoczęła akcję poszukiwawczą.

Na nogi postawiono także pilotów z Marynarki Wojennej - śmigłowiec ratowniczy "Anakonda" ma urządzenia namierzające ratownicze radionadajniki i mógł pomóc w szybkim odnalezieniu ofiar.

O godz. 14.27 śmigłowiec wystartował z wojskowego lotniska w Babich Dołach w Gdyni. Pół godziny później precyzyjnie namierzył źródło sygnału. Nie był to jednak na szczęście wrak samolotu, a... podlęborskie złomowisko.

- My tu tylko tniemy silniki - tłumaczyli się opuszczonemu na linie ratownikowi wystraszeni pracownicy. O tym, że postawili na nogi służby ratownicze na całym świecie nie mieli pojęcia.

Ratownik zabrał złomiarzom radionadajnik. Wrócił na pokład śmigłowca, który po chwili znów był w Babich Dołach. Tutaj znalezisko czeka na zbadanie przez specjalistów z Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Każdy nadajnik ma swoją rejestrację, która umożliwia szybką identyfikację wzywającego pomocy. Nieoficjalnie ustaliśmy, że ten znaleziony pod Lęborkiem pochodził z... USA.

źródło : gazeta.pl

Najdzel3000

2012-01-22, 10:03
No to się pajace podjaraliście. Już tłumaczę użycie słowa Polaczki. Jestem patriotą i to w pełnym tego słowa znaczeniu. Z Polakami ramię w ramię stanę w obronie Ojczyzny. Niestety na miano Polaków, to większość ludzi mieszkających w Polsce nie zasługuje. Dla mnie Polaczkami są ludzie, którzy posiadają IQ niższe niż dmuchany balon. Wracając do posta, do którego owo słowo się tyczyło - nie umiesz używać języka angielskiego, nie używaj. Co do Bongmana - nie ośmieszaj się. Nasi dziadkowie walczyli za wolny kraj, po to żebym mógł mówić co mi się podoba. I nie zamierzam uważać na słowa bo pare cipek się obrazi.

modzgi

2012-01-22, 11:22
Chciel ściągnąć satelite na ziemie i na złom przerobić

WiemWszystkoNajlepiej

2012-01-22, 14:33
@BongMan, żeby nie było :roll:

Po kolei, bo widzę, że pieprzysz głupoty od rzeczy. Urodziłem się w polskim szpitalu. Mam rodzinę pracującą w szpitalu u mnie w mieście warunki są tragiczne, lekarze to nie wcale młodzi, wspaniali zdolni absolwenci uczelni tylko stare pryki nie chcące nic zrobić dla innych, a siedzące tylko dla kasy i pukający pielęgniarki.
Chodziłem do polskiej szkoły, w której wiecznie faworyzowano dzieciaki nauczycieli, a to córunię prezydenta, czy inne gówno gdzie nikt nigdy nie był sprawiedliwie traktowany. Ot polska szkoła.
Dorastałem na polskiej ziemi.... Mieszkam w mieście, dosyć małym. Gdy wyjdę na ulicę i przejdę się kilkukrotnie po mieście to, ze jestem w Polsce powie mi tylko tabliczka na mijanym urzędzie miejskim. No i bieda okolicznych wieżowców.
Wywalanie jakiś takich skrajnych przypadków jak Korea, Chiny, Sudan czy nie wiadomo co jeszcze jest chore. Mogłem się też urodzić lata wstecz w stanach, gdzie wszystkie dzieci są wychowywane w ideach patriotycznych, nie mówię że obecnie, ale tak było. Mogłem się urodzić w Anglii, Francji, Włoszech. Dowolnym kraju Europy, w krajach północno amerykańskich i żyć jak człowiek, mieć poczucie wartości narodowej.

Nie wyjadę z jednego prostego powodu. Tu mam wszystko, tu mam rodzinę, przyjaciół, dziewczynę, a to, ze taki idiota jak Ty powie mi, że się kompromituję da mi jeszcze więcej powodów, by spokojnie powiedzieć "polaczek".

Najdzel3000

2012-01-22, 15:24
Zgadzam się z przedmówcą, przykład Sudanu czy Korei jest bezsensowny. Mamy się cieszyć jak głupi, że nie jest gorzej? Ja nie mam zamiaru ślepo wierzyć w piękne państwo i cudownych ludzi. Niestety większość mieszkańców Polski to Polaczki. Uważam, że warto wyrażać swoje niezadowolenie i wytykać ludziom ich głupotę. Mam udawać, że dialog z pseudointeligentem jest jak najbardziej normalny? Oburzyły się wielce zadufane w sobie Polaczki.... Spójrzcie na siebie szlachta. Właśnie dlatego, że uważamy się za najlepszych, jesteśmy wciąż daleko w tyle za innymi państwami Europy.

kurtz333

2012-01-22, 15:29
BongMan napisał/a:

Polak, który używa słowa "polaczki" powinien zostać pozbawiony obywatelstwa, wyr*chany w dupsko przez całe plemię murzynów z metrowymi ku*asami, skopany i wyrzucony z kraju. W worku. Nasi dziadkowie oddali życie za to, żebyśmy żyli teraz w wolnym, niepodległym kraju, a tu przychodzi taka gnida i szydzi. k***a, zabić to mało...


Nasi dziadkowie oddali życie właśnie po to, żeby np. ktoś teraz mógł sobie bezkarnie mówić "polaczek", doucz się co to jest wolność słowa, polaczku.

WhiteBaran

2012-02-01, 17:02
kurtz333, nie uważasz, że obraźliwe wykorzystywanie słowa "polaczek" nie jest strzałem w pięty swoim dziadkom, którzy walczyli z epidemią komunizmu i nazizmu ? Więc doucz się Ty, co to szacunek i tolerancja, idioto.