18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

polak, amerykanin i niemiec- przechwalanki

argiel • 2010-02-07, 16:39
Trzech biznesmenów- Polak, Amerykanin i Niemiec spotkało się na bankiecie, rozmawiają popijając koniak:
- U nas to są najwyższe i najnowocześniejsze wieżowce- przechwala się Amerykanin
- E tam wieżowce, my mamy najszybsze i najnowocześniejsze myśliwce- mówi Niemiec
- A my to mamy u siebie takiego górala, że jak mu stanie to 14 wróbli może usiąść- przechwala się Polak
Rozmawiają dalej popijając koniak, po paru godzinach wszyscy już nieźle zawiani zaczęli rozmawiać szczerze:
- Tak naprawdę wcale nie mamy najwyższych i najnowocześniejszych wieżowców, są lepsze w innych krajach- mówi ze smutkiem Amerykanin
- Te nasze myśliwce też wcale nie są takie rewelacyjne, tak naprawdę do kupa złomu- przyznaje Niemiec
- Panowie w takim razie ja też się muszę przyznać do przekłamania- mówi ze smutkiem Polak- jak już mu stanie i te wróble usiądą, to temu czternastemu się nóżka smyka...

Zdunkov

2010-02-07, 20:33
dowcip dla połechtania patriotycznych ego, jakby taki sam był o murzynie, co by zresztą było bardziej zgodne ze stereotypem, to by nie było ni piwa.

ko...........67

2010-02-07, 21:48
Zdunkov napisał/a:

dowcip dla połechtania patriotycznych ego,



Czy ja wiem, hipotetycznie fakt posiadania w państwie człowieka z dużym penisem wobec wieżowców i mercedesów jakoś by mnie nie podbudowywał jako Polaka.

incubus23

2010-02-07, 23:14
ale jako faceta tak

Zdunkov

2010-02-07, 23:22
Generalnie ludzie lubią utożsamiać się z takimi pozytywnymi bohaterami, a zwłaszcza gdy są zaklasyfikowani do tej samej grupy, do tego samego stada. Oczywiście, to tylko pewna symbolika i stereotypy. Wg mnie jednak istotą tego dowcipu nie jest puenta, bo jest średnia, tylko fakt, że to Polak pozostaje tym najlepszym.