18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pokaz możliwości miecza długiego

Kudłaty Ogur • 2013-12-23, 18:58
Demonstracja tego, co jest w stanie zdziałać europejski miecz długi. Enjoy.

ogonix

2013-12-24, 00:11
po ubiorze łatwo wywnioskować, że jest to prawdziwy rycerz zakonu ortalionu i obrońca kubełkowego tronu :lol:

cipisek

2013-12-24, 00:12
co Ty wiesz o długim mieczu

kuroi47

2013-12-24, 00:14
pokaz przy użyciu miecza z XV wieku który był szczytem technologicznym jeśli chodzi o miecze długie, wygląda słabo przy takiej demonstracji (która ma pokazać tylko techniki walki nim ale jednak), każdy lepiej zaostrzony miecz takie maty przetnie ale gdyby pokazano jego skuteczność przeciwko zbrojom piechoty wtedy widać by było jego skuteczność, a jeszcze jakby technologia stali damasceńskiej nie zaginęła w odmętach czasu to byłby wspaniały widok i gratka dla bardzo wielu osób

Xantrax

2013-12-24, 00:20
ja to wale z axa

Demooshful

2013-12-24, 00:21
Fake, w diablo 2 długi miecz inaczej wygląda.

ti...........ax

2013-12-24, 00:25
chodzi w rozkroku jak by się zesrał.

Serek810

2013-12-24, 00:25
skrada sie jak poj***ny :mrgreen:

WojtaZ

2013-12-24, 00:28
oszukuje z tym mieczem, odcięte kawałki znowu stoją

fannadil

2013-12-24, 00:47
a myslisz ze taki bambus jest tani zaoszczedzil na piwko :D

myha

2013-12-24, 00:54
stal damasceńska była chyba trochę przereklamowana, Arabowie w czasie krucjat mimo że umieli wytwarzać tak "zajebistą "stal to jednak sporą część broni kupowali z europy(z Florencji, Wenecji). Podobnie było z końmi, ich konie przy tych hodowanych w europie wykładały jak duże psy, przez co ich jazda nie miała szans w bezpośrednim starciu z europejskimi rycerzami.

koperGT

2013-12-24, 01:12
To kiedy husarska szabla?

Dr0mg

2013-12-24, 02:45
gówno prawda miecze nie cięły słomy mówi się że są obusieczne ale to też gówno prawda proszę zauważyć że taki szczerbiec też jest mieczem ale nie jest ostry pod zbroczem nawet bagnety mobilizacyjne z 1939 są ostrzone na bojowo od połowy długości ostrza -fabrycznie tylko czubek był ostry
po 1 miecz, katana, i inne pierdoły nie przebiją pancerza ALE mieczem nie cięło się jak na filmach tylko łamało ręce 2 rycerzowi (mówie o europie a nie alibabie i 40 rozbujnikach) a jedynie jak dobrze podeszło można było pchnąć przeciwnika ale i tak rana nie była by śmiertelna chyba że pod hełm i jebnięcie po szyi do tego wyszczerbianie miecza etc czyniło go nieużytecznym co innego było z buławami i nadziakami (taki pseudo topór strażacki, lub czakan) czy też broń obuchowa
więc
gówno prawda że takie wygibasy by napie**alał z długim mieczem sporo przypie**oli mu ktoś po rękach i się skończy.. ps nie ma zbroi bo w niej by chója pomachał

rz...........ch

2013-12-24, 02:58
DROMG
mam podobne wątpliwości dot. posługiwania się mieczem jak na fiulmiku w temacie.
praca nóg i pchnięcia wskazują raczej na jednostrzałowe starcie. nie jestem znawcą, ale to mi wygląda raczej na Kenjutsu, niż sztukę średniowiecza posługiwania się mieczem. prezentacja miecza lluke skywalkera raczej niż prezentacja możliwosci ówczesnych taktyk i ostrza mieczy. średnowieczny fechmistrz używał do powalenia raczej głowni miecza nniż krawędzi. nawet wcześniej to defendera chroniła warstwa wykarbowanej skóry i parę warsw odzieży.
pzdr
tzn zgadzam się w podważeniu wiarygodności ... historyczny fejk