18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Poetycko

misiu • 2012-02-01, 22:51
-Puk, puk
-kto tam~?
.
.
.
.
.
.
Na pewno nie Wisława :amused:

blade87

2012-02-02, 21:05
I jeszcze ta emotikona na końcu... no k***a zaj***ć tylko!

Jutub

2012-02-02, 23:50
@Zly_wrecz_okropny a jak dostaniesz warna jako pierwszy : "Ale przepraszam ojjj ale to niechcący ejjj ale weź proszę"

Sl...........nx

2012-02-03, 02:47
sowiak92 napisał/a:

@ToPrzeciezJa
Dowody albo...


Bitch, please...

"W ostatnich dniach toczył się w Krakowie proces grupy szpiegów amerykańskich powiązanych z krakowską Kurią Metropolitarną.

My zebrani w dniu 8 lutego 1953 r. członkowie krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich wyrażamy bezwzględne potępienie dla zdrajców Ojczyzny (wytłuszczenie – S. K.), którzy wykorzystując swe duchowe stanowiska i wpływ na część młodzieży skupionej w KSM działali wrogo wobec narodu i państwa ludowego, uprawiali – za amerykańskie pieniądze – szpiegostwo i dywersję.

Potępiamy tych dostojników z wyższej hierarchii kościelnej, którzy sprzyjali knowaniom antypolskim i okazywali zdrajcom pomoc, oraz niszczyli cenne zabytki kulturalne.

Wobec tych faktów zobowiązujemy się w twórczości swojej jeszcze bardziej bojowo i wnikliwiej niż dotychczas podejmować aktualne problemy walki o socjalizm i ostrzej piętnować wrogów narodu – dla dobra Polski silnej i sprawiedliwej." - To tekst, który Szymborska podpisała, działając w sposób wyjątkowo nadgorliwy, wszystko po to, by w tyłek wleźć władzy ludowej, razem z innymi poetami. Proces był pokazowy i doprowadził do skazania na śmierć niewinnych ludzi. Ale są jeszcze inne kwiatki: "Pytania brzmią ostro,
ale tak właśnie trzeba,
bo wybrałeś życie komunisty
i przyszłość czeka
twoich zwycięstw." - To tylko niektóre. Pieśni pochwalne Stalina, Lenina i tak dalej... Po upadku komunizmu w Polsce była przeciwna lustracji, wlazła w dupsko euroentuzjastom, podpisując się pod Apelem Wawelskim. A nie przeprosiła za grzechy przeszłości. Napisała tylko:
"Nic bardziej zwierzęcego,
niż czyste sumienie".
Najwyraźniej wolała mieć takie, niż czyste. Cóż...
polipropylen napisał/a:

No przeginka.. rozumiem bekę z ani bez rączek czy z murzynów, ale ciśnięcie z dumy narodowej jaką niewątpliwie była Szymborska to po prostu sk***ysyństwo..


W świetle powyższych, nie czuję się ani odrobinę dumny z takiej poetki, nie uznaję jej za naszą dumę narodową.
Cóż, aż chciałoby się napisać: Jaki naród, taka duma narodowa.
Już bardziej Kaczyński zasłużył na pochówek na Wawelu, niż ona na Nobla.

artemi

2012-02-03, 09:35
Takie poglądy nie odejmują jej poezji niezwiązanej z polityką. Przynajmniej dla mnie, osoby która żadnego autora nie gloryfikuje czy też nie stawia za przykład nikomu tylko po prostu lubi i docenia niektóre utwory. Tak samo Borowski (nie wiadomo jak komunizm się miał do samobójstwa, więc dajmy spokój tragicznej legendzie), poglądy komunistyczne nie sprawiają, że jego dzieła stają się gorsze. O Noblu nie dyskutuję bo to kwestia gustu. Jest taki zespół rosyjski Lube, jest on proputinowski wysławiający wielkość mateczki Rasiji jako kraju demokracji itd mimo, że nie zgadzam się z ich poglądami to lubię niektóre piosenki które po prostu same w sobie są piękne. Malarzy malujących apolityczne dzieła też z góry skreślacie z to, że mają konkretne poglądy? Filmy Polańskiego z automatu przestają być ciekawe bo zrobił co zrobił? No to zastanówcie się jakich produktów używacie, bo może ich twórcy byli zwolennikami komunizmu czy też innej ideologii niezgodnej z Waszą. Sztuka to wytwór kultury, oczywiście może służyć pewnym celom politycznym, ale przecież nie musi (i w większości właśnie nie służy), ma wiele aspektów które nie wymagają by jej autor był w naszym rozumieniu wzorem moralności i cnót wszelakich. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność.

Sl...........nx

2012-02-03, 12:08
@up - Nikt nie popada w żadne skrajności. Ktoś chciał dowodów na komunistyczną działalność, to zostały mu przedstawione, bo i o to nietrudno. Jak dla mnie pewne zachowania po prostu podkopują autorytet w danej dziedzinie, tyle. Mogła sobie pisać cudowne wiersze, ale zaczęła uchodzić za autorytet moralny, tak jak wtedy, kiedy zachęcała ludzi do głosowania w referendum na tak. Na jakiej podstawie? Przecież ma tyle za uszami, że jej autorytet, jest żaden. Wiersze pisała fajne, niektóre mi się podobały. To nie znaczy, że mam ją rozgrzeszyć, skoro nawet nie żałowała swojego oddania dla systemu, który wymordował tylu ludzi.

~Faper Noster

2012-02-03, 18:53
Podobno podczas sekcji Marylin Monroe pobrano z różnych miejsc ciała próbki nasienia należące do przynajmniej 7 różnych mężczyzn.



Ciekawe, co wykryją u Szymborskiej

wykidajka

2012-02-03, 19:05
-Puk, puk
-kto tam~?
.
.
.
.
.
.
Na pewno nie Wisława :D

- I Wisłocka też nie, beaches !!!!!!

BrunerOvned

2012-02-03, 19:16
Przeczytałem "Podobno podczas erekcji Marylin...". Też tak macie w piątkowe wieczory na sadolu? Ja cierpiedolę, idę do pubu na piwo, coś mi się w oczach pie**oli.
Wypiję za baby w ch*jem!

MetaLina

2012-02-03, 19:39
taaa u Szymborskiej znajdą pewnie nasienie Tutenhamona :P

wlochaty86

2012-02-03, 19:43
jej nasienie u 7 różnych mężczyzn?

~Faper Noster

2012-02-03, 19:43
Ja obstawią, że znajdą kał 7 różnych zwierząt

Łukciu

2012-02-03, 20:05
pewnie w kostnicy ja j***li :D tez bym sie skusił

~Velture

2012-02-03, 20:38
Ja obstawiam ,że u autora tematu znajdą próbki z przynajmniej 30 facetów.


kalo_gero

2012-02-03, 23:24
up na zębach...

artemi

2012-02-04, 02:54
@slonx
"W świetle powyższych, nie czuję się ani odrobinę dumny z takiej poetki,"
"Już bardziej Kaczyński zasłużył na pochówek na Wawelu, niż ona na Nobla.".
"Jak dla mnie pewne zachowania po prostu podkopują autorytet w danej dziedzinie, tyle."
Ale o jakiej dziedzinie zawodowej czy moralnej piszesz? Bo jak w kwestii moralności to się zgodzę.
Lecz to co napisałeś jest dla mnie niespójne, bo niby miała jakieś tam dobre wiersze, ale generalnie była złą poetką bo miała takie a nie inne poglądy. Dlatego pisałam o skrajnościach, bo z jednej strony mamy ludzi śpiewających peany pochwalne a z drugiej strony skreślających kogoś z jakiegoś powodu który de facto nie ma znaczenia. Pomijając już zagrywki polityczne związane z Noblem, to przecież jednak nie był to Nobel pokojowy. Może opacznie rozumiem, ale na razie wychodzi mi, że onkolog popierający aborcje w oczach katolika będzie źle diagnozował raka bo popiera aborcję...