18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

kufel01

2013-05-17, 20:14
k***a to nie jest sprawiedliwe, nam rozj***li wszystko co było na drodze , a u nich mimo tego że przegrali wojne mnóstwo budowli się zachowało. :evil: W sumie to u nas było 5 razy więcej bitew łącznie z okupacją Sowiecką ale i tak powinni niemcy zrównać z ziemią, tak dla zasady 8-)

Belzedup666

2013-05-17, 22:15
Niemcy są mega piękne. Jak jestem w jakiejkolwiek niemieckiej wiosce jest tam czysto i zielono, brak meneli i śmierdziuchów ... w sumie są turasy.
Taka mała historia z wioski pod monachium - jemy śniadanko i komentujemy chlanie na Oktoberfest - kelnerka podaje nam gotowane jajko i pojawia się konkluzja że to nie może być niemka bo załadna - pani wraca się i mówi nam smacznego i że nie może mówić tu po Polsku bo ją z pracy wywalą.

Ant1984

2013-05-17, 22:16
Zastanawiam się co by sobie pomyśleli ludzie z tych starych zdjęć, gdyby im pokazać te zdjecia z naszych czasów...

subsea

2013-05-17, 22:21
kufel01 napisał/a:

k***a to nie jest sprawiedliwe, nam rozj***li wszystko co było na drodze


Większość dużych niemieckich miast została bardzo poważnie zniszczona, a nawet bym powiedział rozj***na podczas wojny. Tylko że tam wpadli na pomysł by część odrestaurować/odbudować (i nadal to robią - patrz Drezno) a w bloku sowieckim wpadli na pomysł by tam gdzie jest miejsce, na przykład między dwoma zabytkowymi kamienicami wpie**olić nowoczesny, komunistyczny blok 5-piętrowy. Poza tym po wojnie w Polsce było na prawdę setki pałacyków, zameczków, a co niektóre w idelanym stanie, ale że większość została rozkradziona i nikt się nimi nie zajmował, to teraz potykasz się w Polsce o sterty cegieł na spacerze w lesie i narzekasz, że w Polsce brzydko.

Sz...........an

2013-05-17, 22:35
"Rzeszowskie" budynki ;)

mare30ks

2013-05-18, 08:44
w sumie wszystko gotowe zeby swastyki znowu powywieszac i bedzie jak za starych lat :)

froqer

2013-05-18, 08:47
Niech ktoś mi powie o co chodzi z tymi wieńcami wsadzanymi na wysokie słupy? (3 zdjęcie w komentarzach)

Machol

2013-05-18, 08:50
Brakuje jeszcze Hali Ludowej, obecnie Hali Stulecia we Wrocławiu. Stylistyka budynku jest nie do pomylenia, aż bije od niej trzecią rzeszą :D No i budynek Urzędu Wojewódzkiego - są miejsca na wielkie flagi ze swastykami po dwóch stronach wejścia ;-) Także mare30ks ma sporo racji ;-)

moto_mustang

2013-05-18, 09:22
rafalaudi1 napisał/a:

Niemcy są mega piękne. Jak jestem w jakiejkolwiek niemieckiej wiosce jest tam czysto i zielono, brak meneli i śmierdziuchów ... w sumie są turasy.
Taka mała historia z wioski pod monachium - jemy śniadanko i komentujemy chlanie na Oktoberfest - kelnerka podaje nam gotowane jajko i pojawia się konkluzja że to nie może być niemka bo załadna - pani wraca się i mówi nam smacznego i że nie może mówić tu po Polsku bo ją z pracy wywalą.



Bzdura. Najczęściej ładne są tylko centra miast. Ale wystarczy pojechać na dalsze dzielnice to widać ten ordnung z parkami w których straszą chaszcze i śmieci.

subsea napisał/a:


Większość dużych niemieckich miast została bardzo poważnie zniszczona, a nawet bym powiedział rozj***na podczas wojny. Tylko że tam wpadli na pomysł by część odrestaurować/odbudować (i nadal to robią - patrz Drezno) a w bloku sowieckim wpadli na pomysł by tam gdzie jest miejsce, na przykład między dwoma zabytkowymi kamienicami wpie**olić nowoczesny, komunistyczny blok 5-piętrowy. Poza tym po wojnie w Polsce było na prawdę setki pałacyków, zameczków, a co niektóre w idelanym stanie, ale że większość została rozkradziona i nikt się nimi nie zajmował, to teraz potykasz się w Polsce o sterty cegieł na spacerze w lesie i narzekasz, że w Polsce brzydko.



Tyle, że Drezno było w bloku sowieckim.
Ale ale - masz racje co do stylóweczki komunistycznej - ponieważ kilka miesięcy miałem okazje mieszkać w Chemnitz (ok 70 km od Drezna), to muszę przyznać Ci rację. Styl odbudowy identyczny jak w Polsce. Nawet wdrażany plan urbanistyczny miast taki sam. Pozwiedzałem Lipsk, Drezno, Zwickau i kilka innych większych miast ( o samych Chemnitz nie wspominając) i wszedzie dokładnie tak samo, bezguście i trzaśniecie bloków z płyty między kamienice. Inna sprawa, że te część kraju została niemal zrównana z ziemią, więc tak naprawdę ciężko ocenić czy to była odbudowa czy budowa. Teoretycznie miał być styl modernistyczny. No ale wiadomo jak to wygląda teraz;)

panchamityle

2013-05-18, 09:27
Mogłeś opisać zdjęcia, bo mało które miejscowości da się poznać.

HodowcaMarchewek

2013-05-18, 09:53
To może i ja wrzucę coś z mojego rodzinnego miasta. Kto zgadnie co to za miasto?