18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

podludziom we Włoszech nie smakuje makaron

phrontch • 2014-09-24, 14:24
Cytat:

Imigrantom we Włoszech nie smakuje makaron
Przedstawiciel włoskiej policji powiedział, że protest imigrantów przeciwko “monotonnej” włoskiej kuchni to „brak umiaru”, zwłaszcza, że tysiące Włochów głoduje.
Grupa 40 ubiegających się o azyl uchodźców w ośrodku w prowincji Veneto przez dwa dni odmawiała jedzenia serwowanego im makaronu z sosem pomidorowym, chlebem i jajkami i domagała się posiłków z kuchni ich własnych krajów.

Aby wzmocnić swój protest zablokowali ulicę drewnianą ławką, położyli talerze z obiadem i torby z ubraniami na ziemi i zagrozili, że opuszczą ośrodek. „My nie jemy takich rzeczy”, oznajmili.

Wcześniej uchodźcy, którzy przebywają w ośrodku od czterech miesięcy, przedziurawiali opony w samochodach pracowników placówki, protestując w ten sposób przeciwko złym warunkom życia.

Jak donosi gazeta, protest ten był podobny do tych z ośrodków w Pozzallo na Sycylii i w Rzymie i podobnie częściowo spowodowany „nudą”, ponieważ przebywający tam uchodźcy „nie wiedzą co ze sobą robić”.

Policja rozprawiła się z protestem i imigranci zaczęli jeść serwowane im posiłki, ale Antonio De Lieto, szef Libero Sindicato di Policia, organizacji non profit reprezentującej pracowników policji państwowej, powiedział portalowi The Local, że ich działanie to „brak umiaru”. „Tysiące Włochów żyję w ubóstwie i nie je nawet jednego posiłku dziennie, a co dopiero dwa lub trzy” – dodał.

„Oni nie narzekają, że jedzenie jest niesmaczne, tylko że nie jest to kuchnia z ich własnych krajów. Ale kiedy jesteś gościem w czyimś domu, jesz to, co podaje ci gospodarz, prawda? Gdy sam byłem goszczony w Anglii nie oczekiwałem, że będę jadł spaghetti”.

Imigrant z Gambii, który przebywa w ośrodku na obrzeżach Rzymu od prawie roku, powiedział The Local, że jedzenie, którego podstawą jest makaron „nie jest dobre” i że niektórzy spośród uchodźców zaczęli przygotowywać swoje własne posiłki. „Potrzebujemy posiłków z naszych krajów” – powiedział. Człowiek ten, który zapłacił 4000 euro przemytnikowi za podróż do Włoch, powiedział, że spędza dni podróżując po stolicy autobusami.

„Nie chcę się obijać w ośrodku przez cały dzień. Nie mogę pracować, a nawet gdybym mógł, zbyt dużo Włochów także szuka pracy. Kiedy tylko dostanę swoje dokumenty, chcę wyjechać gdzie indziej, może do Niemiec lub Holandii.”



:idzwch*j:

źródło: euroislam

kupus

2014-09-24, 14:29
Nie to, że zwalają się innym na głowę i mają co do gęb włożyć, to jeszcze wydziwiają...

gali2401

2014-09-24, 14:30
Wiecie co z nimi zrobić... Wyjebac w p*zdu...

TB303

2014-09-24, 14:31
Jak sie nie podoba to niech wypie**alają, ano tak - zapomniałem - tolerancyjna Europa :roll:

bleblebator1

2014-09-24, 14:40
Proponuje makaron z chlebem na śniadanie, na obiad makaron z sosem, na kolację makaron zapiekany. Problem imigrantów z głowy.

Tco

2014-09-24, 14:40
Dla tych czarnych sk***ysynow, integracja spoleczna to wytresowanie sobie "gospodarza domu" pod swoje widzi mi sie. Praktycznie zawsze robia to uzywajac przemocy psychicznej jak i fizycznej. Te niewdzieczne zwierzeta nie zaluguja nawet na odrobine wspolczucia. Oni nie potrafia docenic bezinteresownego poswiecenia. Dlatego, wypie**alac z nimi, i niech giną!

OjciecTadeusz

2014-09-24, 14:42
Skoro to imigranci z afryki, to głodówka jest chyba dobrą formą przypomnienia sobie rodzimej kuchni, więc w czym problem?

Falsum

2014-09-24, 14:56
Co za niewdzięcznicy... :hitler:
Że jeszcze mają siłę to tolerować...

Smutas

2014-09-24, 14:57
Zaraz, zaraz. Skoro chcą jeść jak w domu to normalne że nie jedzą wcale. Zupełnie jak w domu, prawda?

gabrychchch

2014-09-24, 15:13
Kilka lat temu byłem na debacie Korwina w Toruniu, gdzie to na UMK powiedział, że gość jak Hitler już gdzieś w EU się urodził, może już działa w polityce może jeszcze nie ale w końcu się ujawni i będziemy mieli powtórkę z '39 oczywiście jeśli tak dalej pójdzie

re...........ka

2014-09-24, 16:19
Poj***ni, włoska kuchnia jest zajebista.

Sz...........an

2014-09-24, 17:14
A ja bym ich wysłał do naszych szpitali tak na na rok każdego z nich, to by po takim pobycie ten makaron wpie**alali aż by się kurzyło.