18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pod latarnią najciemniej...

Suckday • 2022-10-16, 07:03


... pomoc drogowa zawsze zwarta i gotowa.

Ryju1983

2022-10-16, 08:24
h*j mnie boli co za barany. :lol:

baronturbina

2022-10-16, 09:22
Czemu straż odpie**ala takie tarło? Mogli to za pomocą człowieka postawić na koła. Wcześniej ręczny zaciągnąć.

radek225

2022-10-16, 15:54
baronturbina napisał/a:

Czemu straż odpie**ala takie tarło? Mogli to za pomocą człowieka postawić na koła. Wcześniej ręczny zaciągnąć.



Dokładnie to samo chciałem napisać. Zamiast wbić "P", ręczny, albo bieg jak to manual, to w 5-10 chłopa obrócili by samochód w 30 sekund. Zanim podłożyli te poduchy, zaczepili linę o słupek, rozstawili wszystko, to pewnie całość trwała dobre 30 minut. Za szczyla jak się nie lubiło jakiegoś nauczyciela, a jeździł on Maluchem, Tico, czy inną atrapą samochodu, to się brało w kilku podnosiło pojazd i przenosiło kilkadziesiąt metrów dalej. Celowo napisałem pojazd, bo maluch nigdy nie zasługiwał na miano samochodu.

smc

2022-10-16, 17:38
Pies na nich naszczekał...

metyoo

2022-10-16, 18:47
radek225 napisał/a:

Dokładnie to samo chciałem napisać. Zamiast wbić "P", ręczny, albo bieg jak to manual, to w 5-10 chłopa obrócili by samochód w 30 sekund. Zanim podłożyli te poduchy, zaczepili linę o słupek, rozstawili wszystko, to pewnie całość trwała dobre 30 minut. Za szczyla jak się nie lubiło jakiegoś nauczyciela, a jeździł on Maluchem, Tico, czy inną atrapą samochodu, to się brało w kilku podnosiło pojazd i przenosiło kilkadziesiąt metrów dalej. Celowo napisałem pojazd, bo maluch nigdy nie zasługiwał na miano samochodu.



od tego jest ten sprzęt, żeby nie rozj***ć sobie kręgosłupa! oni nie pracują na akord, żeby szarpać się na czas z przewróconym samochodem! jak dorośniesz to zrozumiesz (albo i nie)!

radek225

2022-10-16, 22:29
metyoo napisał/a:

od tego jest ten sprzęt, żeby nie rozj***ć sobie kręgosłupa! oni nie pracują na akord, żeby szarpać się na czas z przewróconym samochodem! jak dorośniesz to zrozumiesz (albo i nie)!



Osiołku, w 10 na raz jakby go podnieśli, to by nawet nic nie poczuli. Jak trzeba, to ludzie potrafią ciężarówkę przepchać. Zdejmij rurki, dopij sojową latte, odłóż iPhone'a, zgol ten pedalski, samurajski kucyk i popracuj miesiąc na budowie. Może zrozumiesz.

Na tym filmie samochód po dachowaniu stał na kołach po 6 sekundach. Jest różnica pół godziny rozstawiania sprzętu i potem minuty obracania samochodu, a 6 sekund.


metyoo

2022-10-17, 07:35
radek225 napisał/a:

Osiołku, w 10 na raz jakby go podnieśli, to by nawet nic nie poczuli. Jak trzeba, to ludzie potrafią ciężarówkę przepchać. Zdejmij rurki, dopij sojową latte, odłóż iPhone'a, zgol ten pedalski, samurajski kucyk i popracuj miesiąc na budowie. Może zrozumiesz.
Na tym filmie samochód po dachowaniu stał na kołach po 6 sekundach. Jest różnica pół godziny rozstawiania sprzętu i potem minuty obracania samochodu, a 6 sekund.



czyli nadal nie rozumiesz do czego służy ten sprzęt.. no cóż jak dla mnie to możesz samochody na kołach stawiać w 2 sekundy! za 10-20 lat kręgosłup ci o tym zacznie przypominać i wtedy on ci to wytłumaczy. tyle ode mnie!
ps, jeżeli podane dane w twoim profilu są prawdziwe to jednak jestem kapkę starszy od ciebie, więc daruj sobie pieprzenie o jakichś rurkach, ajfonach, czy innych pierdołach!

radek225

2022-10-18, 09:38
metyoo napisał/a:

czyli nadal nie rozumiesz do czego służy ten sprzęt.. no cóż jak dla mnie to możesz samochody na kołach stawiać w 2 sekundy! za 10-20 lat kręgosłup ci o tym zacznie przypominać i wtedy on ci to wytłumaczy. tyle ode mnie!
ps, jeżeli podane dane w twoim profilu są prawdziwe to jednak jestem kapkę starszy od ciebie, więc daruj sobie pieprzenie o jakichś rurkach, ajfonach, czy innych pierdołach!



Wiek w profilu jest prawdziwy. Odbije pileczkę, i dalej powiem - nic nie rozumiesz. Wiem, co masz na myśli, ale to Ty mnie nie rozumiesz. We 3 jak będziesz próbować obrócić taki samochód, to tak jak piszesz - wysrasz kręgosłup, potem rehabilitacja i bóle do końca życia. Ale w przypadku pozornie dużych ciężarów i gabarytów jak zaprzęgniesz do tego mały oddział ludzi to cały ciężar rozkłada się na 10 osób. Kiedy wszyscy jednocześnie zaczną obracać samochód na koła to zaczniesz czuć ciężar mniej więcej jakbyś pchał wózek w markecie na zakupach. Dobrą analogią jest gwóźdź i balon. Jeden gwóźdź przebije gumowy balon, ale jak nabijesz deskę 30 gwoźdźmi i przyłożysz balon to będzie on cały, bo sumarycznie ostrze gwoździ stanowi już całkiem dużą powierzchnię. Podobnie było z piramidami czy ogromnymi konstrukcjami w starożytności - przenoszono ogromne bloki skalne czy stelle dlatego bo na raz jednocześnie przy przedsięwzięciu brała udział armia ludzi oraz proste maszyny oparte o system lin i zbloczy. W starożytnym Egipcie byli to dobrze opłacania pracownicy.

metyoo

2022-10-22, 07:37
a ty nadal nie rozumiesz, że służby nie zapie**alają na czas i akord! gdybyś tam był robiłbyś dokładnie ta samo!