18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Pociąg

Mercury001 • 2015-01-09, 11:36
Pociągiem podróżują Irlandczyk, Francuz, Kubańczyk i Polak. Nagle Francuz wyciąga bardzo drogie wino, robi dwa łyki a resztę wyrzuca przez okno.
- Coś Ty zrobił? Takie drogie wino wyrzucasz? - krzyczą pozostali.
- My we Francji mamy tyle tego że mogę wyrzucać przez okno.
Następnie Kubańczyk wyciąga drogie cygaro, odpala, ciągnie dwa machy po czym resztę wyrzuca przez okno.
- Coś Ty zrobi? Takie drogie cygaro wyrzucasz przez okno? - krzyczą inni.
- My na Kubie mamy tyle tego, że mogę wyrzucać przez okno.
Nagle wstał Irlandczyk, rozejrzał się dookoła... wziął Polaka na ręce i wyrzucił przez okno. Po chwili ten sam Polak wchodzi pewnym krokiem do przedziału i siada na swoje miejsce. Wszyscy mocno zdziwieni patrzą na Polaka, który zatrzymał wzrok na Irlandczyku i mówi z lekkim zawadiackim uśmieszkiem: "Bo ja z Pragi jestem" 8-)

Pysio0

2015-01-10, 19:41
Ja słyszałem podobny, chyba lepszy...

Na wieży Eiffla stoi Francuz, Szwajcar, Anglik i Polak.
Nagle Francuz wyrzuca z wieży bagietkę, na co tłum pyta się:
- Co ty kurna robisz?
- We Francji mamy tyle tych bagietek, że jak jedną wyrzucę to się nic nie stanie.
Wnet szwajcar zdejmuje zegarek z ręki i wywala go z wieży.
Polak, Anglik i Francuz pytają się Szwajcara:
- Co ty robisz???
- W Szwajcarii mamy tyle tych zegarków, że jak jednego wyrzucę to nic złego się nie stanie.
W tym momencie Polak patrzy na Anglika i mówi:
- Nawet się k***a nie waż!

petru23

2015-01-10, 20:45
ukasz93 napisał/a:

jest to aluzja do tzw defenestracji praskiej, którą to Czesi uwielbiają i mają do niej słabość. Ogólnie chodzi o to że jak ktoś im się nie podobał (przeważnie polityk) to tłumem wyp*eprzali go przez okno na Hradczanach. A że Polak z Pragi to doświadczony w te klocki



można dodać, że Irol wywalił Polaka przez okno na tej samej zasadzie co Francuz wino i Kubańczyk cygaro.

Stępień_12

2015-01-10, 21:06
@up
No tego to akurat chyba każdy się domyślił, większość nie skumała nawiązania Pragi warszawskiej do czeskiej.

damyrade20

2015-01-10, 21:29
ja znam jeszcze inną wersję tego dowcipu:

Polak, Niemiec i Rosjanin płyną statkiem przez Bałtyk. Stoją oparci o barierkę na rufie i podziwiają widoki. W pewnym momencie Niemiec wyciągnął z portfela 100 marek (tak, usłyszałem ten dowcip jeszcze w czasach kiedy nasi sąsiedzi posługiwali się tą walutą), zmiął je w kulkę i wyrzucił za burtę. Polak z Rosjaninem gapią się na niego z wybałuszonymi oczami i pytają czemu to zrobił. Niemiec mówi spokojnie "my w Niemczech mamy tego pełno". Płyną dalej, po pewnym czasie Rosjanin wyciągnął zza pazuchy pół litra, pociągnął sporego łyka i resztę wyrzucił za burtę. Niemcowi w sumie to zwisało ale Polak znów zrobił wielkie oczy, na co Rosjanin mówi "my w Rosji mamy tego pełno". Płyną dalej, naraz Polak chwycił Rosjanina w pół, zamachnął się i wyrzucił za burtę. Niemiec w szoku, już chce biec i szukać koła ratunkowego na co Polak ze stoickim spokojem mówi "my w Polsce mamy tego pełno".

tomek1491

2015-01-10, 21:35
Uwaga tłumaczę!

Irlandczyk wywalił "Polaka" bo u nich pełno Polaków, ale ten "Polak" wrócił bo nie był polakiem tylko Czechem, a Irlandczyk się pomylił .

mblizz

2015-01-10, 23:47
...
Nagle wstał Irlandczyk, rozejrzał się dookoła... wziął Polaka na ręce i wyrzucił przez okno.
-Coś Ty zrobi? Takiego dobrego polaka wyrzucasz przez okno? - krzyczą inni.
-My w Irlandii mamy tyle tego, że mogę wyrzucać przez okno.

paya

2015-01-11, 00:06
to chyba jakiś "inside joke"

Jack Daniel's

2015-01-11, 10:16
Warszawa się kończy na Wiśle. Wszystko na wschód od rzeki, to zadupie, a nie miasto.

lesny95

2015-01-12, 03:24
Oryginalna wersja to:

Statkiem płynie Kubańczyk, Rusek, Polak i Rumun.
Nagle Kubańczyk odpala cygaro, bierze 2 buchy i wyrzuca za burtę.
Reszta patrzy na niego, nie dowierza i drze po nim japę: " na ch*j żeś to wyrzucił " a Kubańczyk odpowiada: " U nas tego pełno ".
Następnie Rusek wyciąga za pazuchy butelkę Wódki, bierze 2 łyki i wyrzuca za burtę.
Podobnie j.w reszta patrzy na niego, nie dowierza i drze mordę "czemuś wyrzucił" a rusek odpowiada " u nas tego pełno ".
Następnie Polak bierze rumuna wypie**ala za burtę i wyprzedza pytania reszty odpowiedzią " u nas tego pełno " :walikonia: