18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PO - sejm zaostrza przepisy o zgromadzeniach publicznych

Mr.Drwalu • 2012-06-29, 05:16
Skandal! Głosami PO sejm zaostrza prawo o zgromadzeniach publicznych. Partia Donalda Tuska jest obywatelska już tylko z nazwy! Dołączyliśmy do Białorusi i Rosji!



Nowe przepisy umożliwiają zakazanie organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w podobnym miejscu i czasie. O tym, które zgromadzenie będzie mogło się odbyć, zadecyduje kolejność zgłoszenia wniosku. Jakby tego było mało, nowelizacja umożliwia karanie surowymi grzywnami: do 7 tys. zł dla przewodniczącego zgromadzenia oraz do 10 tys. zł dla uczestnika zgromadzenia!

Zmiany przegłosowane przez PO wydłużają także termin na zgłaszanie zawiadomienia o zgromadzeniu z 3 do 6 dni przed datą planowanego zgromadzenia. Tym samym ograniczono możliwość tzw. spontanicznych zgromadzeń i doraźnego reagowania na bieżącą sytuację w kraju.

Projekt noweli Prawa o zgromadzeniach wniósł do Sejmu prezydent Bronisław Komorowski. Przedstawił go w listopadzie ubiegłego roku, po największych w historii manifestacjach niepodległościowych, do których doszło na ulicach Warszawy podczas obchodów Święta Niepodległości. Za zmianami głosowało 224 posłów, 209 było przeciwnych. Zaproponowane przez prezydenta zmiany Prawa o zgromadzeniach były wcześniej krytykowane przez wiele organizacji pozarządowych, w tym między innymi: Helsińską Fundację Praw Człowieka, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundację "Panoptykon" czy stowarzyszenie "Marsz Niepodległości".

W rozmowie z portalem niezalezna.pl, posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zwraca uwagę na to, że:

"maksymalna kara w kodeksie wykroczeń sięga 5 tys. zł, natomiast nowelizacja umożliwia ukaranie organizatora karą do 7 tys. zł, a uczestnika karą do 10 tys, zł. To jest jak na Białorusi".

Zdaniem posłanki zaporowe kary finansowe mają odstraszyć ludzi od uczestnictwa w zgromadzeniach i manifestacjach, przez co godzą w fundamenty demokracji:

"Wprowadzenie tak wysokich kar najlepiej powstrzymuje i odbiera chęć do organizacji manifestacji. Organizator może być ukarany, jeśli nie dopilnuje zgodnego z prawem zgromadzenia. Warto się w tym miejscu zastanowić, czy to organizator jest odpowiedzialny za pilnowanie wszystkich uczestników, nawet jeśli często wśród nich pojawią się prowokatorzy? To jest sprawa służb porządkowych i władz, które powinny zapewnić ochronę. Jeszcze raz podkreślam, że nowelizacja prawa o zgromadzeniach zawiera bardzo wiele niejasności. W przypadku dwóch demonstracji w tym samym miejscu i czasie, rozpocznie się wyścig o zalegalizowanie zgromadzenia i istnieje spore ryzyko, że wygra grupa, która jest bardziej 'zakolegowana' z władzą".

Nawet poseł Robert Biedroń z Ruchu Palikota zauważył, że PO-PSL chce założyć kaganiec na demokrację w naszym kraju:
Kod:


    "To wy w PRL walczyliście o wolność. To wam ograniczano tę wolność. Dzisiaj wy ograniczacie ją innym. Nawet PiS za swoich rządów nie miał takich pomysłów. Nawet oni nie podnieśli ręki na demokrację"

- mówił przed głosowaniem Biedroń.

Projekt zmian trafi teraz do Senatu. Jarosław Kaczyński już zapowiedział, że PiS skieruję wniosek do Trybunału Konstytucyjnego jeżeli nowelę podpisze prezydent Komorowski.

Źródło:

TUTAJ

Dzikiwaz

2012-06-29, 12:36
Oj ludzie widzę, że zagranicę to tylko w BBC oglądacie. Wierzcie mi, jeszcze u nas tak nie było jak np. u Niemców czy Francuzów. Tam pójście na manifestacje z turkami albo lewicowcami przeciwko nazistom można nie źle w łeb dostać. Oglądnijcie sobie program Pospieszalskiego o ostatnim marszu, na których zaprosił gości i jaki poziom sobą reprezentowali przeciwnicy marszu. Jeszcze proszę oglądnąć uczestników marszu kiedy spokojnie przechodzili ulicami Warszawy, nie zauważając żadnych burd. Szkoda tylko, że w 11 listopada za polską flagę można dostać w łeb.

Sl...........nx

2012-06-29, 15:11
pie**olicie.
Wolność zgromadzeń to fundament wolnego społeczeństwa, ograniczanie tego to ograniczanie wolności i nie da się tego inaczej wytłumaczyć.
Władza chce mieć wszystko pod kontrolą, także zgromadzenia publiczne, by nikomu nie przyszło do głowy publiczne manifestowanie swojego niezadowolenia.
Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do tego systemu, to gratuluję.
Komunizm z ludzką twarzą. Jedyna różnica między okresem sprzed 89 roku, a po nim, to zalążki kapitalizmu (niewielkie), odrobinka swobód i możliwość ucieczki z kraju.
Poza tym, nie zmieniło się prawie nic.

Nygus93

2012-06-29, 15:15
Napisze krótko. Organizacje pozarzadowe sprzeciwiały sie tylko niektórym punktom tej ustawy. Po drugie to chyba nie jest fizycznie możliwe organizowanie dwóch manifestacji w tym samym miejscu i w tym samym czasie tak aby nie doszło do zamieszek. Po trzecie, kar dla chuliganów biorących udział w manifestacji domagała się większośc obywateli, nawet na tym portalu.

Ra...........or

2012-06-29, 15:23
Żaden skandal. Albo raczej skandal ,że tak długo tym idiotom zajęło zrozumienie jak kończy się zorganizowanie w jednym miejscu i czasie parady pedałów i pojebów ze szkoplandu razem z marszem niepodległości. Te przepisy wcale nie utrudniają zorganizowania manifestacji, tylko zapobiegają rozp***uchom na ulicach.

myx

2012-06-29, 15:24
McMenel napisał/a:



Trafiłeś k***ą w alfonsa. TV nie oglądam. Wiem co to za ścierwa NOP i ONR bo nie raz mnie te pojeby goniły. A to za długie włosy a to za fajne koszulki a to za manifestowanie wolności.




Pogonili cie z realu a jedziesz po nich na necie prawdziwy bohater z ciebie.

ru_ziolo

2012-06-29, 15:27
Spoko ruskich to nie dotyczy. Następnym razem też dostaną pozwolenie. I niemcy też dostaną - tak jak w 39.

Nerfpl

2012-06-29, 15:29
Nie rozumiem. Skoro jest grupa obywateli która chce coś przekazać, coś zmienić, nieważne. Powinno się ich wysłuchać, zrozumieć, lub udowodnić że się mylą. A Państwo idzie na łatwizne ograniczając prawa człowieka i po prostu ich izoluje...

Gdzie my żyjemy?

Se...........ki

2012-06-29, 15:29
"Na pohybel sk***ysynom!"

hycel

2012-06-29, 15:36
Ta i nagonka na PO a PIS dobry. A mało kto zdaje sobie sprawę, że to jeden ch*j i tylko dzielą społeczeństwo.

tolek999

2012-06-29, 15:39
ja się zastanawiam jak nie będziecie mieli co do garów dać czy będziecie za zwiększeniem kar;)

=CAMEL=

2012-06-29, 15:39
Myślę że to już nawet nie chodzi o PO tylko cały sejm jest zj***ny. Bo przecież nie ma żadnej dobrej partii

Szajmon

2012-06-29, 15:40
Osobiście uważam że takie tematy powinna administracja zakazać. Wszędzie ta j***na polityka. To nie wiejska tylko Sadistic(w sumie jakby nie patrzeć k***a sadyzmem ten nasz parlament wieje od początku burdel był).

Ma...........so

2012-06-29, 16:21
Nie posrajcie się wielcy manifestanci... Jak wam się źle żyje to się do roboty weźcie albo za naukę (tak to do was gimbaza - większość wielkich dyskutantów na sadolu) a nie pie**olcie mi tu że ojej rząd taki rząd sraki. Jak się tak zajebiście znacie na gospodarce i zarządzaniu państwem i w ogóle wszystkim to proszę bardzo droga wolna, załóżcie partię polityczną i zawojujcie polską scenę polityczną... a tylko najpierw się nauczcie jak to robić.

fdM

2012-06-29, 16:46
Czyli tak jak wielu przypuszczało - mądre zmanipulowane głowy śmiały się ze mnie, kiedy im tłumaczyłem cel dziwnych działań rządu.. Niestety jak zawsze miałem rację. Białoruś mamy tu już od dłuższego czasu, szkoda że wielu tego nie dostrzega.

ProVVe

2012-06-29, 17:00
Szczerze chyba was powaliło jeśli cieszycie się z tego powodu... Przeciez jest wyrażnie zaznaczone, że kary byly max do 5tys to po ch*j robic 10tys?? moze z miejsca zajebiemy 1mln i nikt nie bedzie mowil co go boli i co sadzi o wladzy... Natomiast jesli chodzi o burdy to jest brocha policji i wladz zeby pilnowaly porzadku np rozj***les radiowoz to bach pokrywasz koszty nowego, a nie za byle gowno teraz moga 10kola wcisnac... A dalej z 6 zrobi sie 12, 20, 30dni i ch*j rzadowy bedzie wam w dupskach po migdaly siedział i juz go sie tak latwo nie wyciagnie... W bonusie demonstracja która bedzie lizac dupe rzadzacym jakims cudem bedzie zawsze skladala pierwsza podanie... POj***lO ICH k***A DOSZCZETNIE... Ja tu plusow nie widze, tylko lepsza kontrole tępego bydła, które przytakuje po obczajeniu TVN-u...

Macionso napisał/a:

Nie posrajcie się wielcy manifestanci... Jak wam się źle żyje to się do roboty weźcie albo za naukę (tak to do was gimbaza - większość wielkich dyskutantów na sadolu) a nie pie**olcie mi tu że ojej rząd taki rząd sraki. Jak się tak zajebiście znacie na gospodarce i zarządzaniu państwem i w ogóle wszystkim to proszę bardzo droga wolna, załóżcie partię polityczną i zawojujcie polską scenę polityczną... a tylko najpierw się nauczcie jak to robić.



To mówisz, że kiedy ukończyłeś swój gimboland??