18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

cveljan

2014-12-04, 20:20
widać że z jednego ojca- blisko osadzone oczy....

CFSD_89

2014-12-04, 20:36
RockyWood napisał/a:

...ciekawe jak to robili jak nie było komputerów :amused:



Bardzo prosto - odlew ;)

patroy

2014-12-04, 23:58
beeveer napisał/a:

@bolebor, nie przesadzaj. najlepszy (jakościowo) niemiecki producent form m in. wtryskowych Siebenwurst nie pracuje w takim systemie. taki wygrywający jakość / cena muller-wallau również nie. masowy wyrobnik gówna Sermo (zresztą ma oddział również w polsce) też jedzie tylko w dzień. czemu? bo niemiecki fachowiec pie**oli robotę w nocy i w weekend, a dzięki normalnemu socjalistycznemu rządowi i pracodawcy i tak będzie miał pracę i zarobi 8x tyle co polak w wolnorynkowej ojczyźnie.



Mam nadzieję że to tylko trolling z tym twoim wolnym rynkiem w Polsce

rolex83

2014-12-05, 01:12
Mój "misiu" się bardziej błyszczy :)

Gambi

2014-12-05, 02:06
Co się dzieje z tym portalem? Autor najlepszego komentarza a pie*doli jak ostatni frajer. Firma robi sobie promocję prezentując swoje możliwości a koleś robi aferę bo firma wydała na to unijne pieniądze.

Przeciętny Sadol czy lubi czy nie UE to chyba jego celem będzie wydębić z niej kasę, he? To tak przy okazji.

ebaczyny

2014-12-05, 11:33
Koszt nie jest taki wysoki. U mnie w firmie minuta pracy 4-osiówki to 1,5zł. Myślę, że oni mogą liczyć sobie około 1,7zł. trudno określić czas pracy a podejrzewam, ze powinna się wyrobić w 16h. Bardzo tania reklama szczególnie biorąc pod uwagę to, że trafiła na sadola.

krank1

2014-12-05, 12:25
Primo – misiek wykonywany tylko na potrzeby zrobienia tego filmiku a nie jako sztuka dla sztuki
Secundo – skąd wiesz, kto dał zlecenie na wykonanie miśka i ile zapłacił ? to że wykonany w GG Tech nie znaczy że nie było to zlecenie komercyjne
Tertio – maszyna ma już pięć lat, okres trwania umowy z UE skończył się dwa lata temu – to tak na marginesie w kwestiach formalnych.
Co do firmy to pracujemy na 2-3 zmiany i raczej nie ma czasu na wykonywanie tego typu gadżetów.

A teraz jak było …
Posadził ktoś kiedyś w mojej okolicy pluszowego miśka przy drodze. Często tamtędy przechodziłem, pstrykając mu fotki. Moje dzieci, jak to dzieci polubiły misia. Postanowiłem zrobić im na gwiazdkę dwunastostronicowy kalendarz ze zdjęciami miśka z całego roku. Mając już całą kolekcję zdjęć, przy okazji założyłem miśkowi profil na facebooku Misiek w okolicy stał się sławny i wtedy podjechał samochód i jakaś wredna baba zapakowała misia do bagażnika i odjechała. Pewnie zrobiła to komuś po złości bo większość lubiła misia i każdemu cisnął się uśmiech na twarz jak tamtędy przejeżdżał gdyż pluszak w to miejsce jakoś już się wkomponował przez tak długi czas. Po zniknięciu miśka najsmutniejsze były wiadomo - dzieciaki.
Postanowiłem jakoś ten facebookowy profil zakończyć bo kolejnych zdjęć już wiadomo nie będzie. Zacząłem więc pracować nad krótkim filmikiem, który miałby poprawić sympatykom humory i wejść w pięty złodziejce miśka. Nad zrobieniem projektu i wyfrezowaniem spędziłem cały długi weekend majowy bo w normalne dni jest problem aby wejść na maszynę z czymkolwiek.
Plusem tej całej zabawy jest zaprezentowanie możliwości wykonawczych firmy i dodatkowa promocja. Misiek stał na stoisku Hermle podczas Targów Poznańskich Machtool. Nie rozumiem tego całego hejterstwa.
Tutaj masz linka do pierwszej wersji filmiku, którego nie umieściłem ze względu na dwie sceny mogące grać na emocjach. Jeśli masz dzieci to zrozumiesz …
https://www.youtube.com/watch?v=KXPoHOc7aaQ

https://www.facebook.com/tierri.bibi

bolebor

2014-12-05, 12:25
Panowie nie chodzi o koszt frezowania misia. Ludzie zajmujący się szukaniem kontrahentów nie zwracają uwagi na "emocje". Większość stron przedsiębiorstw i korporacji jest strasznie prosta. Filmy promujące niemieckie przedsiębiorstwa pokazują.
1. Wnętrze firmy
2. Osoby pracujące przy obsłudze urządzeń (to jeden z ważniejszych elementów). Warto zwrócić uwagę na komentarze pod filmem na którym Hindus z Niemiec składa silnik do Mercedesa. Podsumowując niemiecki "rasowy" specjalista jest najważniejszym elementem promocji marki/firmy.
Zachodnie firmy zwracają w swoich filmach promocyjnych uwagę na ludzi. Maszyny nawet najlepsze, są zawsze dodatkiem do wykwalifikowanego i pewnego siebie pracownika.
W Polsce natomiast pracowników całkowicie się pomija. Przedsiębiorcy w Polsce mają jeszcze wiejskie podejście do pracy i sukcesu. Chwalenie się maszynami jest bardzo małostkowe. Maszyny są do wykonywania pracy, samochody do jeżdżenia z punktu A do B.

krank1

2014-12-05, 17:20
bolebor, pisałęm że nie jest to film promocyjny a do promocji użyty został sam eksponat

kenzol napisał/a:

W jakim programie zostal stworzony model? Ktos wie?



model i całą technologię robiłem w CREO (po staremu ProEngineer)