18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PLWR Promo

kr4wat • 2013-09-18, 18:34
Film promujący Polską Ligę Walk Rycerskich.
Łuki, miecze, halabardy :jezdziec:


Z YT bo HD. :ok:

Fedek

2013-09-19, 09:50
Szkoda, że jak hełm spadnie to przerywaja potyczkę :D

Bartek1991

2013-09-19, 10:36
Fajna ta ruda ratowniczka

jfe

2013-09-19, 11:08
Podobno liderami od lat są kibice Wisły Kraków

Dorik

2013-09-19, 11:17

BTW Nawet fajna ratowniczke maja :p

Quovadis

2013-09-19, 11:17
Ten z cep- siekierą najlepszy :D

bartgrono

2013-09-19, 11:18
przepon napisał/a:



Słuszna uwaga. Gdyby dobrze ostrzyli swoją broń, to zabawa byłaby bardzo realistyczna :roll:



Z tego co pamiętam zazwyczaj miecz był tępy. Gdy wbijał się w blache bądź tarcze przeciwnika nie mógł go wyciągnać a ktoś z boku wbijał mu ostrze ;)

Salmonella

2013-09-19, 11:31
Pilotn22 napisał/a:


Wydaje mi się to trochę nierealistyczne, że gość wali w teorii dwuręcznym mieczem w łeb drugiego, a potem walczą jak gdyby nigdy nic :P



Ja tu widzę co najwyżej półtoraki, ale mogłam wyjść z wprawy.

Raira

2013-09-19, 11:53
Lubię patrzeć na ludzi z pasją :)

Dla spragnionych informacji: są różne rodzaje pojedynków, jedne na czas (gdzie sędziowie liczą punkty za trafienia: przykładowo 1pkt za ciało, 2pkt za głowę), "do pierwszego trafienia" (czyli kto pierwszy przypie**oli. Uderzysz, wracacie do poprzednich pozycji i znów napie**alasz) i do upadku (trzeba sprowadzić przeciwnika na ziemię. Tudzież albo napie**alać aż tamten spasuje i sam się położy, albo żeby się zmęczył i upadł, albo po prostu go pierdzielnoć o ziemię).
Ogólnie zabawa zajebista, a na turniejach jest dużo ładnych lasek.

mafjosopl

2013-09-19, 12:08
Kanabuhochi napisał/a:

Taki wyższy poziom ustawek kiboli.



Tylko nie kibole, nie lubimy jak nas się tak nazywa. Nie mylcie sportu z bandą chołoty. Myślę, że na obecną chwile bawi się w to więcej policjantów niż kiboli :)

Pozdrawiam

I do tego jestem często na filmiku ^^

Do tego zapraszam do polubienia strony na fb https://www.facebook.com/sportowe.walki.rycerskie?fref=ts

Tam będzie można śledzic co? gdzie? i jak?

!Timon

2013-09-19, 12:12
Spoko zabawa, szkoda, że jak wszystko co fajne jest kosztowna.

Gdyby walki/pojedynki w średniowieczu były tak krwawe jak większości ludzi się wydaje to w bitwach nie ginęłoby przeciętnie jakieś 10-20% walczących tylko 70-80% [i takie się zdarzały ale rzadko]. Zbroja powstała z założeniem, że skutecznie ochroni ciało. Nikt by za nią nie dał równowartości wsi gdyby byle pie**olnięcie mieczem powodowało zgon jej właściciela.

tomek1491

2013-09-19, 12:55
2:05 gościu aż ukląkł

pi...........ja

2013-09-19, 14:01
Dokładnie. Tylko w książkach i filmach miecze tną zbroje jak papier. Poza tym zabijanie się nie opłacało. Lepiej było brać w niewolę, bo skoro stać gościa na zbroję w cenie kilku wsi, to się wykupi.

Pszszemek

2013-09-19, 14:53
O k***a zajebista sprawa :O :O Sadistic bawi i uczy :D

ja...........03

2013-09-19, 14:59
ogólnie Polskie wojska wygrywały średniowieczne walki wielokrotnie nie ilością ubrojeniem czy wyszkoleniem wojska ale przebiegłością , wszystko co pozostawiano na swojej drodze ucieczki było zatrute do twierdz podrzucano martwe zwierzeta w wieloma chorobami , stawiano mnóstwo pułapek a atakowano w sposób całkiem brutalny i przemyślany np:
podczas pewnej bitwy armię germańską wciągnięto wgłąb lasu by go potem podpalić a następnie zastać tylko zwęglowe zwłoki,
w trakcie natarcia jazdy podnoszono zaporę z naostrzonych pali a niedobitków podpalano gdyż wbiegali w przygotowany obszar z łatwopalnymi materiałami ,
otaczano znienacka podczas pokonywania rzeki




sashir

2013-09-19, 15:05
Nie lubie rycerstwa, zabawa pod publikę, żadnego ryzyka, zbroje chronią 95% ciała a całe społeczeństwo składa się z bogaczy. Jedynie dobrze to wygląda z zewnątrz, a początkujący w tej zabawie albo muszą wydać fortunę, albo lizać stopy dla "lordów".