18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

bloodwar

2013-06-19, 13:22
Machol napisał/a:

Dlatego największym sk***ysyństwem na świecie jest handel walutami. Towar powinien mieć taką samą wartość na całym świecie, kursy walut paradoksalnie temu zaprzeczają. Wystarczy popatrzeć, ile byśmy sobie mogli kupić, gdyby ceny były na takim samym poziomie u nas tak jak i w GB, USA, DE. pie**olić znaczek przy cenie. Skoro nie robi wielkiej różnicy w tych krajach, to czemu w naszym i wielu innych musi?



No tak, najlepiej żeby na całym świecie była jedna waluta, jedna płaca minimalna, jedna wysokość zasiłków, ceny na wszystko takie same. I jeszcze jeden Naród, jeden Wódz, jedna Rzesza - kiedyś już to przerabialiśmy i nie pykło...

aros012 napisał/a:

Biorąc pod uwagę dużą różnice pomiędzy pensją minimalna a średnia krajowa, większy sens miałoby zestawienie wg średniej płacy. Do tego jeszcze dochodzi kwestia czy osoba zarabiająca na umowie minimalna pensję ma w priorytecie zakup nowego ps'a



Pensja "uśredniona" nie ma żadnego sensu, jedynym wyznacznikiem bogactwa/biedy w danym kraju jest to, na co człowiek może sobie pozwolić (czy raczej - na co NIE może) za pensję minimalną. Ewentualnie można by się pokusić o wyliczenie jakiejś "średniej średniej" ze średniej pensji osób będących w 70-80% populacji z tych najniżej zarabiających (bo nie ma sensu "uśredniać" zarobków 80% biedoty i klasy średniej z pozostałymi uprzywilejowanymi 20% - urzędnikami, politykami, bogaczami i magnatami finansowymi.

Spoon9

2013-06-19, 13:32
k***a mać, to nie jest polska flaga do ch*ja, flaga flagą godło godłem k***a

gr...........og

2013-06-19, 13:48
Spoon9,

A o "Fladze państwowej z godłem" słyszałeś?

saikomiki

2013-06-19, 18:14
zarabiamy tyle co w stanach, tylko waluta nie ta sama :D

Dranzes

2013-06-19, 19:06
OJ JUZ TAK NIE narzekajcie, jest ch*jowo ale stabilnie

mateuszowy

2013-06-20, 00:06
Wątpię, że jest stabilnie. ch*jowo, to i owszem :)

Dobrutro

2013-06-20, 08:56
grimHog napisał/a:

Spoon9,

A o "Fladze państwowej z godłem" słyszałeś?



Jak już to flaga z herbem lub krócej "bandera". Godło to sam orzeł biały w koronie, a pełna nazwa herbu to SREBRNY orzeł w złotej koronie na czerwonym polu. Nawet w konstytucji jest heraldyczny babol, tak to jest jak ludzie nie znający tematu biorą się za spisanie prawnych dokumentów.

Zresztą orzeł z 1927 wcale nie wygląda jak drapieżny ptak tylko jak kura! Nie wiem jak takie paskudztwo może być herbem państwowym mojego kraju.

gr...........og

2013-06-20, 13:07
Dobrutro,

Opieram się tylko i wyłącznie na obowiązującej Ustawie z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych (tekst jednolity).

Art. 6
1. Flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej jest prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej, umieszczony na maszcie.
2. Flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej jest także flaga określona w ust. 1, z
umieszczonym pośrodku białego pasa godłem Rzeczypospolitej Polskiej.
3. Wzory flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej i flagi państwowej z godłem
Rzeczypospolitej Polskiej zawiera załącznik nr 3.

O ile się orientuję to bandera ma jeszcze odpowiednie"wcięcie"
A że piszący ustawę dali dupy to inna bajka.

Dobrutro

2013-06-20, 23:35
Nie żebym Ci zarzucał coś grimHog, po prostu wolałem skorygować. Ale tak jak napisałeś ktoś przy pisaniu jednego z najważniejszych dokumentów dał ciała po prostu. Co świadczy negatywnie o jakimkolwiek pojęciu ludzi u władzy. Herbem jest np rosyjski dwugłowy orzeł na tarczy. A kiedyś ZSRR posiadało jedynie godło jako symbol państwowy, inaczej można by to popularnym językiem określić jako "logo" firmy.