18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PK urban exploration - niemiecki schron

ipiter999 • 2014-03-17, 21:10
Jakiś czas temu wstawiłem film na temat Siedleciego Stalchematu (klik), na to samo konto youtube wrzuciłem nowy film, mam nadzieje, że komuś się spodoba (tak, wiem, tytuł filmu jest ch*jowy)

Tomek129

2014-03-18, 14:49
Temat bardzo ciekawy jednakże bynajmniej nie jest to schron lecz tunele techniczne. Były tam poprowadzone rury, a na ścianach kable, co z resztą łatwo zauważyć po resztkach instalacji.
Dobra, oglądnąłem nagranie jeszcze raz. Jest jednak jedna jedna cecha świadcząca, iż być może mógł to być schron, a jest nią grubość stropu. Mimo wszystko wszystkie inne cechy wskazują na tunel techniczny. Obiekt jest bardzo płytko pod ziemią, nie ma charakterystycznych dla szczelin p.lot. zawijasów, ani śladów po wyposażeniu schronowym. Poza tym tunele znajdują się bezpośrednio pod obiektami przemysłowymi (przynajmniej takimi się wydają)

Tak mniej więcej powinna wyglądać szczelina p.lot


A to dlaczego


Pozdrawiam ;)

ipiter999

2014-03-18, 18:32
Informacje zdobyte przez moją siostrę (org. nimiecki)
Jest to bunkier. Budynek jest tak wysoki, gdyż z jego szczytu dokonywano ostrzału, natomiast na dole skrywano się przed odpowiedzią wroga. Szyny, biegnące wzdłuż, wykorzystywane były do transportu surowców, najczęściej węgla oraz drewna. Ciemny korytarz, widoczny na filmie, służył jako droga ucieczki.

Linneus

2014-03-19, 18:49
Nie bunkier, tylko silosy na (chyba) węgiel starej huty w Gelsenkirchen. Chociaż filmik i tak super:)

metal15

2014-03-20, 14:12
pokaż cycki siostry to dostaniesz piwko ;D