18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Pizzaboy

jaco90lek • 2014-04-10, 12:04
Witam. Jakiś czas temu zostałem rozwozicielem pizzy i w związku z tym, że mam styczność z różnymi osobami to przytrafiają mi się ciekawe przygody. Pominę tutaj dresów itd. bo oni tylko potrafią krzyczeć "ODDAWAJ PIZZĘ!" itp., ale chciałbym wam opisać przykrą sytuację, która miała niedawno miejsce.

Otóż musiałem dostarczyć pizzę rodzinną (50 cm średnicy) do klienta. Zdjąłem pizzę z pieca i pojechałem. Przed tym rozwiozłem kilka mniejszych bo jestem ekspertem i mogę powiedzieć, że większe "placki" wolniej tracą energię cieplną! Mniejsza o to... Pojechałem pod docelowy adres, więc dzwonie do mieszkania i drzwi mi otworzył koleś nie małej postury. Mówię, że do zapłaty tyle i tyle zapłacił mi, bierze już tą pizzę (w jedną rękę), i w tym momencie wywiązał się między nami taki dialog:

- Niech Pan weźmie pizzę w dwie ręce bo jest duża i się rozpadnie w jednej
- Niech Pan mi się dokładnie przyjrzy
I w tym momencie zauważyłem, że klient ma tylko jedną rękę... Trochę mi się głupio zrobiło więc:

-Przepraszam Pana bardzo nie zauważyłem...
Na całe szczęście gość okazał się być spoko i powiedział, że się nic nie stało. Więc zaniosłem mu pizzę do salonu i pojechałem z powrotem po więcej zamówień. Mimo to fakt faktem wracając było mi przez całą drogę głupio.

Ludzie opisują różne historie z życia wzięte to też se opisałem :ok:

crossdressphyxia

2014-04-10, 13:57
@up

No ale mysz i słoń też się składają z tego samego, z mięska, kostek,podrobów,skórek i tłuszczyku.

Ra...........py

2014-04-10, 14:10
No wyszło troszkę sadystycznie, łap browara !

Vesh

2014-04-10, 14:10
pisage napisał/a:



Widzę, że mamy tu eksperta w stylu pana Biniendy. Pozwól zatem, że wytłumaczę. Słoń i mysz mają ciała o zróżnicowanej gęstości, wypełnione płynami. Dwa placki pizzy są prawie identyczne pod względem różnorodności. Składają się z tych samych materiałów, o tej samej przewodności cieplnej i gęstości. Ponadto musimy założyć, że zostały podgrzane do tej samej temperatury. Ze względu na znaczną różnicę pomiędzy wysokością, a średnicą można ten pierwszy wymiar pominąć. W takim przypadku pizza o średnicy 50 cm wystygnie szybciej niż taka o średnicy 30 cm.
Dziękuję



pie**olisz jak potluczony. Specem od fizyki to ty nie jestes, pozwol, ze przyblize ci kilka niuansow dot. oddawania ciepla. Po 1, cialo o temperaturze wyzszej od temperatury otoczenia oddaje cieplo we wszystkich kierunkach. Jesli cala pizza zostaje podgrzana do tej samej temperatury, w pierwszej kolejnosci ochladza sie jej skraj, dlatego ze ma najwieksza powierzchnie styku z zimniejszym powietrzem(tak konkretnie chodzi o wysokosc pizzy). Tak wiec mamy troche bardziej nagrzany srodek pizzy i troche oziebiony jej skraj. Jak wiadomo, jesli stykaja sie ze soba 2 ciala o roznych temperaturach, cialo cieplejsze oddaje cieplo zimniejszemu do momentu az ich temperatura sie wyrowna. Czyli czesc ciepla ze srodka pizzy przechodzi na ten troszke oziebiony skraj(pamietamy ze cieplo rozchodzi sie we wszystkich kierunkach). Oczywiscie cala gorna i dolna powierzchnia pizzy emituje w tym czasie cieplo, ale nie zmienia to faktu ze jesli mamy pizze o tych samych wysokosciach i roznych srednicach, im wieksza srednica tym wolniej bedzie stygnac. Roznica nie jest bardzo duza ale jest. Faktem jest, ze wieksza pizza bedzie w tym czasie oddawac wieksza ilosc ciepla bezwzglednego do otoczenia - i wlasnie dlatego moglo ci sie popie**olic.
Pozdrawiam

Schabovy

2014-04-10, 14:19
maly01495 napisał/a:



głuchy to może być pies a on był niesłyszący p*zdo



Sam p*zda jesteś, śmierdzący rurkowcu, idź powyzywaj "przyjaciół".

Lares86

2014-04-10, 14:34
Pizza rodzinna 50cm? PHI, ja wpie**alam pół takiej po 6 piwach, a za godzinę jak się rozleży to drogie poł.

crossdressphyxia

2014-04-10, 14:43
@up a potem trzy prosiaki z ogniska po litrze wódki.Jak sobie beknę to idzie pół woła, którego zapijam dwoma wiadrami spirytusu a na końcu zjadam trzy butelki denaturatu razem ze szkłem i zapijam szklaneczką wrzącego oleju.

Ach Ci twardziele, ile oni to mogą zjeść, wypić i wyr*chać lasek.

arthur5145

2014-04-10, 15:31
DBstep napisał/a:

Gdyby Cię ograbił wiedział byś...
... że to jednoręki bandyta :-D



wiedział byś, ja pi***ole... :facepalm:

Kubuleki

2014-04-10, 15:45
Vesh napisał/a:



pie**olisz jak potluczony. Specem od fizyki to ty nie jestes, pozwol, ze przyblize ci kilka niuansow dot. oddawania ciepla. Po 1, cialo o temperaturze wyzszej od temperatury otoczenia oddaje cieplo we wszystkich kierunkach. Jesli cala pizza zostaje podgrzana do tej samej temperatury, w pierwszej kolejnosci ochladza sie jej skraj, dlatego ze ma najwieksza powierzchnie styku z zimniejszym powietrzem(tak konkretnie chodzi o wysokosc pizzy). Tak wiec mamy troche bardziej nagrzany srodek pizzy i troche oziebiony jej skraj. Jak wiadomo, jesli stykaja sie ze soba 2 ciala o roznych temperaturach, cialo cieplejsze oddaje cieplo zimniejszemu do momentu az ich temperatura sie wyrowna. Czyli czesc ciepla ze srodka pizzy przechodzi na ten troszke oziebiony skraj(pamietamy ze cieplo rozchodzi sie we wszystkich kierunkach). Oczywiscie cala gorna i dolna powierzchnia pizzy emituje w tym czasie cieplo, ale nie zmienia to faktu ze jesli mamy pizze o tych samych wysokosciach i roznych srednicach, im wieksza srednica tym wolniej bedzie stygnac. Roznica nie jest bardzo duza ale jest. Faktem jest, ze wieksza pizza bedzie w tym czasie oddawac wieksza ilosc ciepla bezwzglednego do otoczenia - i wlasnie dlatego moglo ci sie popie**olic.
Pozdrawiam


@Vesh
Zapomniałeś jeszcze dopisać, że większa pizza ma większą wartość cieplną(jakkolwiek to nie powinno zostać profesjonalnie nazwane), ponieważ potrzeba więcej (ujemnej) energii, żeby oziębić 50cm, niż 30cm. Do niekumatych, ekspertem nie jestem.
No i zapominacie podstawowy fakt, że jakkolwiek by to nie było nazwane, chłopak miał styczność z pizzami "na żywo" więc umiałby zaobserwować która szybciej stygnie w ogóle nie znając się na fizyce.
Pozdro eksperci :)
P.S. Czytałem komentarze, bo liczyłem na więcej takich perełek, a tu tylko gównożeria i eksperci... zawiodłem się.

Vesh

2014-04-10, 16:15
Kubuleki napisał/a:


@Vesh
Zapomniałeś jeszcze dopisać, że większa pizza ma większą wartość cieplną(jakkolwiek to nie powinno zostać profesjonalnie nazwane), ponieważ potrzeba więcej (ujemnej) energii, żeby oziębić 50cm, niż 30cm. Do niekumatych, ekspertem nie jestem.
No i zapominacie podstawowy fakt, że jakkolwiek by to nie było nazwane, chłopak miał styczność z pizzami "na żywo" więc umiałby zaobserwować która szybciej stygnie w ogóle nie znając się na fizyce.
Pozdro eksperci :)
P.S. Czytałem komentarze, bo liczyłem na więcej takich perełek, a tu tylko gównożeria i eksperci... zawiodłem się.



Tak ale ta roznica jest zrownowazona wlasnie wieksza powierzchnie przez ktora to cieplo ucieka. Dlatego czasowo stygniecie duzej pizzy od mniejszej nie rozni sie az tak znacznie :)