18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

PiS nie przestaje wpychać łap do kieszeni obywateli

lesiot • 2016-05-29, 14:12
Myśleliście, że PO okradało obywateli tak, że bardziej się nie da?
PiS pokazuje co chwilę nowy wymiar okradania obywateli i do tego co kradła PO, dokłada nowe "daniny".

Tak, tak PiSiwcy frajerzy, PiS dyma obywateli tego kraju bez mydła lepiej niż robiła to PO.

Cytat:

Polacy powinni przygotować się na kolejny i to spory wzrost rachunków za prąd. Rząd nowelizując ustawę o odnawialnych źródłach energii szykuje podwyżkę tzw. opłaty przejściowej, co zwiększy rachunki o nawet 96 zł rocznie. To nie jedyna podwyżka, bo rząd już wcześniej zapowiedział, że do rachunków za prąd doda też opłatę audiowizualną w wysokości 15 zł miesięcznie.


Całość ->
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wyzsze-rachunki-za-prad,647726.html

Pochylcie się i wypnijcie poślady, bo PiS nadchodzi, ze swoim socjalizmem i komuną.

MaratHS

2016-05-29, 17:48
Imię_Jego44, we no coś napisz. PiS obrażajo... :amused:

Ten... jak możesz to odwołaj się też do podatku:
-Sektorowego
-Bankowego
-Sklepowego
a także do podwyżki paliw. :-P

Imie_jego_44

2016-05-29, 18:21
Normalna Polska rodzina dostanie rocznie 6000 zł od Państwa na dzieci, czymże jest 96 zł przy tak dużej kwocie?
Poza tym to cena za niezależność od Rosji, bardzo niska, chwała rządowi, że myślą przyszłościowo i małymi krokami starają się wywalczyć suwerenność kraju, oczywiście to kosztuje, ale dzięki temu za parę lat znów będziemy liczącą się potęgą gospodarczą.
Poza tym Siekul i żelazna logika świetnie to wytłumaczyli, te podwyżki niby na papierze są, ale trafią do Polaków, do Polskich firm, które zwiększą zatrudnienie/pensję w tych sektorach, a ci ludzie będą te pieniądze wydawać w Polsce, w Polskich usługach, więc będą budować Polski dobrobyt, dobrobyt wspólnoty naszej.
W przypadku PIS wiadomo też, że te dodatkowe pieniądze posłużą naszej Ojczyźnie, a nie bandzie kolesi jak za PO.
Inna sprawa, że źródło jest co najmniej wątpliwe.

Cervus

2016-05-29, 18:37
Imie_jego_44 napisał/a:

Normalna Polska rodzina dostanie rocznie 6000 zł od Państwa na dzieci


Powiedz mi, co trzeba zrobi żeby dostać 6000zł od państwa, bo może sam bym skorzystał?
12 dzieci i 500+? Czy wystarczy mniej dzieci i jeszcze jakieś dodatkowe dopłaty, zasiłki i inne benefity dadzą aż tyle? Wtedy faktycznie, przestanie się opłacać pracować, bo po co? Mogę sobie nawet rękę złamać, może jeszcze renta wpadnie...
Niech pracuje na mnie reszta społeczeństwa, a co. A budżet jakoś wytrzyma, nałożymy na resztę podatki...

A tak na serio: jak widzę ten rosnący socjal i coraz to nowe podatki, nie ważne czy od firm czy przeciętnego Kowalskiego, to mi się żygać chce, niech k***a wprowadzą jeszcze kilka podatków to przynajmniej będą wcześniejsze wybory, bo k***a nie wierzę żeby Polacy dawali się tak dymać w nieskończoność... Pier... socjalistyczny PiS... Jakim cudem oni się uważają za prawicę... Leżenie krzyżem, religijność i nazistowskie skłonności to nie jest jeszcze prawica.

Ti...........ch

2016-05-29, 21:40
Meksyk Europy... :kawa:

~Faper Noster

2016-05-29, 23:43
lesiot, po tak soczystym wstępie spodziewałem się przynajmniej 3 stówek miesięcznie mniej w portfelu. A tu raptem ~25zł/mc na licznik. Tragedii nie ma, niektórzy tyle dziennie przepuszczają na papierosy.

lesiot

2016-05-30, 08:36
Imie_jego_44 napisał/a:

te podwyżki niby na papierze są, ale trafią do Polaków, do Polskich firm, [...]bla bla bla i reszta tego bełkotu[...]


Tekst jak z ulotki propagandowej z lat PRLu... :P socjalizm i komuna pełną gębą.

A teraz pomyśl deklu, jeżeli nawet tak jest jak piszesz... czy nie lepiej ludziom nie zabierać, skoro mają tą kasę dostać z powrotem?
Czy przypadkiem zabieranie, żeby rzekomo komuś to oddać to nie jest skończony debilizm? Skoro mają oddać to po ch*j zabierają?
Myśl k***a, myśl... bo nie oddają wszystkiego, część idzie na posadki przyjaciół królika, na utrzymanie machiny propagandowej i biurokracji, na potrzeby i utrzymanie establishemntu.
Przepie**alają nasze pieniądze co byś nie naobiecywał i jakich bzdur byś nie wymyślił.

Uczciwie pracujący dostają karę w postaci co raz to nowych podatków i obciążeń, a kasę z każdej strony dostają między innymi patologiczne nieroby. To jest k***a normalne? Pracowitych się karze, a niereobów i chodowców patologi się nagradza?

Faper Noster napisał/a:

lesiot, po tak soczystym wstępie spodziewałem się przynajmniej 3 stówek miesięcznie mniej w portfelu. A tu raptem ~25zł/mc na licznik. Tragedii nie ma, niektórzy tyle dziennie przepuszczają na papierosy.


No właśnie na tym polega... na jednej rzeczy 25, na innej 15, na czymś jeszcze 10, a na zakupach które robisz dziennie wyjdzie średnio tylko 2zł. W tym czasie złoty leci na łeb na szyję przez co ceny niektórych rzeczy rosną. I na koniec miesiąca ze wszystkiego wyjdzie znacznie więcej niż 25 zł. Tak to się kończy, jak machniemy ręką na to, że zabiorą NAM jedną NASZĄ złotówkę, to zaraz dobiorą się do kolejnych NASZYCH pieniędzy.
Uczciwa praca w tym socjalistycznym państwie jest karana, a nieróbstwo nagradzane... a PiS wspina się na istne wyżyny socjalizmu i komuny, PRL i UE już dawno przebili, w tych swoich pomysłach.

MaratHS

2016-05-30, 11:06
Imie_jego_44 napisał/a:

Normalna Polska rodzina dostanie rocznie 6000 zł od Państwa na dzieci, czymże jest 96 zł przy tak dużej kwocie?
Poza tym to cena za niezależność od Rosji, bardzo niska, chwała rządowi, że myślą przyszłościowo i małymi krokami starają się wywalczyć suwerenność kraju, oczywiście to kosztuje, ale dzięki temu za parę lat znów będziemy liczącą się potęgą gospodarczą.
Poza tym Siekul i żelazna logika świetnie to wytłumaczyli, te podwyżki niby na papierze są, ale trafią do Polaków, do Polskich firm, które zwiększą zatrudnienie/pensję w tych sektorach, a ci ludzie będą te pieniądze wydawać w Polsce, w Polskich usługach, więc będą budować Polski dobrobyt, dobrobyt wspólnoty naszej.
W przypadku PIS wiadomo też, że te dodatkowe pieniądze posłużą naszej Ojczyźnie, a nie bandzie kolesi jak za PO.
Inna sprawa, że źródło jest co najmniej wątpliwe.


Słuchaj za 96zł mogę zrobić sobie zakupy i starczy mi na ponad tydzień. A co w przypadku kiedy nie mam dzieci, nie mam rodziny? albo moja dziewczyna mieszka ze mną, ale nie jesteśmy w zarejestrowanym związku? Wtedy jesteśmy tylko po to by nas doić, żeby tym drugim dać, tak?

Podwyżki na papierze powiadasz? To w takim razie rodziny też powinny dostać swój socjal na papierze. Nie może być tak, że podwyżki są na papierze, a socjal do rączki, albo są realne podwyżki i realny hajs dla rodzin, albo podwyżki na papierze i pieniążki dla rodzin na papierze. Innej opcji nie ma, bo jedno wyklucza drugie.
Podatki płaci się by najbiedniejsi dostawiali podstawowe usługi socjalne... jak się z tym czujesz? że jeden który nic nie robi, siedzi na dupie i zabiera ci pieniądze. Przypomnij sobie teraz stres w pracy, nadgodziny, czy chociażby to, że czasem wracałeś z roboty zj***ny, bo coś poszło nie po twojej myśli. Za każdym razem kiedy w pracy jest nieprzyjemna sytuacja, pomyśl o tym drugim darmozjadzie który siedzi jak pan w domu i czeka na twoje pieniążki, bo jemu się należy. :-|

PiS nigdy nie doprowadzi do dobrobytu, bo bogaci ludzie są niezależni, lud ma być od rządu uzależniony, bo wtedy można go kontrolować.

W Polsce nie opłaca się nawet rejestrować pracowników, więc jak mamy być potęgą gospodarczą...
Pracodawcy nie stać na umowę, bo by musiał zapłacić dwa razy więcej niż zarabiasz. Podatek jest po to by zniechęcić do zatrudniania i do pracowania.
W Polsce utrzymują się tylko duże korporacje, bo mają hajs, a jak mają hajs to mogą przekupić kilku polityków, więc pytam się co z tymi małymi rodzinnymi firmami? No są skazane na upadek lub jako tako się utrzymują już nie mówiąc o tym, że o żadnym rozwoju nie ma tu mowy.

~Faper Noster

2016-05-30, 18:15
Wiesz, jak świat światem każda władza zabiera kasę obywatelom przez najprzeróżniejsze podatki. Ta poprzez prąd, poprzednia poprzez VAT, następna wymyśli jeszcze coś innego (upraszczam oczywiście).
Ważne, by te pobrane od nas środki były wykorzystywane z głową, tj żeby jak największa ich część szła na rozsądne inwestycja poprawiające zarówno komfort życia obywateli, jak i znaczenie Polski w świecie.

MaratHS

2016-05-30, 19:13
Ja nie mówię, ze podatki są złe, bo są konieczne, ale pod warunkiem, że płacimy te podatki które są niezbędne. Jeśli są niskie podatki to do skarbu państwa wpływa więcej pieniędzy, bo każdego stać zapłacić niski podatek a szukanie luk podatkowych nie będzie się opłacać.

Obniżka podatków rozwiąże problem np ubóstwa i bezrobocia... zobacz.
Jeśli dziś obniżamy podatki to ludzie kupują więcej, bo jest tanio, a jak jest tanio i ludzie kupują więcej, to potrzeba więcej rąk do pracy, a jak potrzeba więcej rąk do pracy, to firmy się rozwijają i powstają te mniejsze firmy i te większe, ale to bez znaczenia, bo tam gdzie nowa firma tam i miejsca pracy, a jak powstaje dużo miejsc pracy, to te firmy pomiędzy sobą konkurują ceną i jakością usług, bo darwinizm gospodarczy wyeliminuje firmę która jest droga i oferuje przeciętnej jakości usługi, a więc jest jeszcze taniej bo to ludzie wybierają z której firmy skorzystać.
A więc jeśli masz na rynku firmę X i Y, obydwie to dostawcy internetu. Firma X oferuje internet 10MB za 50zł a firma Y za 40zł. To do której firmy pójdziesz? Do tej która jest tańsza, ale oczywiście przy założeniu, że obydwie firmy oferują jakość usług na tym samym poziomie.

Pozwólmy ludziom latać... pozwólmy ludziom działać. ;-)

Ti...........ch

2016-05-30, 21:10
MaratHS, naprawdę dalej chcesz rzucać grochem o ścianę?