18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Piotr Tymochowicz o polskim społeczeństwie

jannowak9991 • 2012-02-13, 18:14
Fragment filmu "Jak to się robi" w którym to spec od politycznego marketingu ukazuje kulisy pracy z politykami oraz techniki wpływania na masy.

Trzeba przyznać kolesiowi, że wie co mówi i zna się na swojej robocie bo jest odpowiedzialny za sukces polityczny miedzy innymi Andrzeja Leppera (15% w wyborach prezydenckich 2005) oraz Janusza Palikota (10% Ruchu Palikota w ostatnich wyborach do sejmu).

Ad...........ol

2012-02-14, 18:24
To że społeczeństwo wybiera h*jowo nie znaczy że jest debilnym plebsem, poprostu nie interesuje się polityką i tyle. To grzech?
I pisząc "polityka" nie mam namyśli zagadnień typu ''kto miał dziadzia w Wermachcie" a kto powiedział "czarne jest czarne", tylko zagadnienia z wiedzy o społeczeństwie, historii czy chociaż znajomość ideii i postulatów każdej partii.
No ale jak wiadomo demokracja to taki ustrój gdzie dwóch meneli przegłosuje profesora nauk społecznych. Nie mniej to iż ktoś nie interesuje się wyżej podanymi naukami nie znaczy ze jest debilem.

Azzazel

2012-02-14, 19:35
Widziałem cały dokument. Koleś krótko mówiąc manipuluje w nim ludźmi w imię zasady, że z każdego idioty można zrobić polityka, na którego będą głosować. Sukces Leppera i Palikota to udowadnia. Było w tym dokumencie nawet śmiesznie, jak wzięli jakiegoś Turka z baru i na ulicy zrobili protest przeciwko wojnie w afganistanie, a ten Turek udawał afgańską ofiarę wojenną.

Moim zdaniem jest lepszy od specjalistów od Tuska czy Kaczyńskiego. Bo tamci mają konkretny materiał i było nie było, doświadczonych polityków. Tymochowicz pracuje z ludźmi z ulicy, jakimiś drobnymi cwaniaczkami, nieudacznikami, takich którym na ulicy psa byś nie dał do popilnowania chwilę. I robi z nich polityków na których oddaje się głosy. Najważniejsze rady dla takiego początkującego polityka, jakie proponuje?

-bądź chamem, ludzie będą myśleli, że mówisz to czego inni się boją
-wrzeszcz głośno by cię usłyszeli
-kłam, i tak nikt tego nie sprawdzi
-zmieniaj temat jak najczęściej. Ludzi interesuje co się robi, nie co się zrobiło.
i tak dalej w ten deseń.

Jasne, to psucie polityki. Gorzej, że inni politycy muszą go naśladować, by móc za nim nadgonić. Nie bez powodu najpoczytniejszymi gazetami są zawsze tabloidy - na całym świecie. I tacy tabloidowi politycy zawsze zdobędą jakieś poparcie.

Moim zdaniem Tymochowicz to jedna z tych osób jakim zawdzięczamy to, jaka nasza polityka jest, i jak odbieramy polityków, jako bandę złodziei i oszustów.

Lukaszdg

2012-02-14, 20:13
To pomyślcie,że to o czym on właśnie mówił, o całym społeczeństwie debili może jest właśnie swego rodzaju gierką która da nam do myślenia...w sensie można pomyśleć sobie"Rzeczywiście jestem debilem...następnym razem zrobię coś zupełnie innego, coś co według mnie zrobi ze mnie kogoś mniej debilowatego, w tym momencie zrobimy coś na co naprowadzi nas Pan spec od wizerunku" Bummmmmm

vass

2012-02-14, 21:08
Zly_wrecz_okropny napisał/a:

Widzicie robaki, a tak pluliście na Kaczora :)


Zmień lekarza Kaczor, to jeszcze większy debil.

wciazszukam

2012-02-15, 00:42
@Adrianol
To jak się nie interesuje polityką, to po ch*j te 50% idzie do urn do ch*ja! Bo pani Wellman, czy pan Szyc powiedzieli w telewizorze, że trzeba pójść?!

Właśnie wtedy działa to, o czym filmik traktuje - rządzących wybiera większość omamionych przez telewizyjne ścierwo idiotów.

Takich tymochowiczów powinno się k***a wieszać na rynkach jak dawniej. Przez takie świnie, pazerne tylko na pieniądze, bez jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego i świadomości, że to on rzeczywiście robi ch*jnię w tym kraju, jest jak jest.

Ja również zdaję sobie sprawę, że ludzie to debile. Sam nim jestem w pewnych aspektach życia. Ale to nie znaczy, że będę to wykorzystywał dla własnych rządz, rozpie**alając życie milionom osób wokół, rodakom, pobratymcom!

Serce się kraje jak widzę, że takie cyniczne szumowiny kreują nasz świat, a my na to przystajemy.

koozzi

2012-02-15, 03:44
@vass
Dzięki Tobie wiem, że można zrobić doktorat będąc debilem. Zakładam, że w związku z tym Ty szczycisz się tytułem profesora zwyczajnego?