18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Paryż ze strony której nie znasz

Pysio0 • 2013-06-26, 12:12
Witajcie!
Dosyć często w sezonie, bywam w stolicy mody - Paryżu.
Niestety, nie zawsze jest on tak piękny jak go widzicie w kolorowych gazetkach, choć i tak jestem pod wrażeniem jak to miasto prawdziwie przedstawia ten portal - Sadistic.
Z każdego wyjazdu, jak mam czas to staram się przywieźć jakąś fotkę. Nie zawsze udaje się uchwycić coś ciekawego.
Mam nadzieję, że moja kolekcja, którą będę starał się uzupełniać, spodoba się Wam. Jak nie to każcie mi po porostu spadać na bambus.

Zdjęcia niestety średniej jakości, bo wykonane telefonem. Wierzę, że nie będzie to przeszkodą.

Zacznę delikatnie od Paryża, którego jednak znacie. Czyli
droga pod Wieżą Eiffla:




Droga wygląda jakby szła tuż pod wieżą, jednak w ostatniej chwili mamy rozwidlenie. Takie mini złudzenie optyczne.


Jeszcze delikatnie, czyli autostrady w Paryżu. Autostradami są tylko z nazwy. Przez miasto przechodzi wiele takich tras. Często moją więcej jak 4 pasy. Są bardzo zakorkowane, przez cały dzień (o 16 po prostu stoją). Co ciekawe, nigdzie w Paryżu nie znalazłem zielonej strzałki w prawo (warunkowe skręcanie). Często jednak widzę widok gdy ze skrajnego lewego pasa, kierowcy skręcają w prawo lub odwrotnie.

Foto codziennej autostrady:


Oraz tego co chciałbym kiedyś zobaczyć w Polsce. Czyli po 8 pasów w jedną stronę i do tego 2-poziomowy wiadukt:



Kiedyś przeczytałem, że Niemcy śmieją się z Polaków, że mają znaki ostrzegające o fotoradarach. Nasze D-51 jest niczym przy Francuskich znakach:




Sposób w jaki Paryżanie parkują:










Tutaj chodniki bywają szersze od ulic!



Ciekawostką jest to, że w stolicy mody, mieszkańcy w dużej mierze poruszają się do pracy na skuterach (nawet zimą) - ubrani w garnitury. Motocyklistów, motorowerzystów i rowerzystów jest tutaj ogrom. Nie wiem czy w całej Polsce jest ich tylu co w Paryżu.




Taka zwyczajna rzeźba na środku skrzyżowania. Podobno była składana z jednego elementu.




Ambulans:




I teraz coś dla cierpliwych. Coś na co wszyscy czekaliście. Czyli brudny Paryż. Z tego co kojarzę, to tą budkę okupują 2 murzynki, ostatnio jedna z nich myła szyby!



Dzielnica brudasów.






Takich dzielnic jest pełno w samym Paryżu co i na obrzeżach. Jeśli temat się spodoba to wrzucę filmik z nieistniejącego już obozu bezdomnych, który znajdował się pod torami metra. Widok bardzo fajny, ale warunek to, że temat się przyjmie.

Jeśli chodzi o ostatnie 2 zdjęcia to spostrzegawczy zauważą, że coś tutaj nie pasuje. Tak! Te dranie mieszkają w drewnianych chatkach ale mają anteny satelitarne! Władze usunęły kilka m-cy temu jedną w tak wielkich dzielnic. Nic to nie dało. Brudasy przenieśli się w inne miejsce (część z nich w okolice Aubervillers- postaram się jutro wykonać zdjęcie).
Jeśli chodzi o sam temat to nie miałem zamiaru ukazać Paryża jako coś lepszego niż Polska (bo podejrzewam, że niektórzy tak do tego podeszli po pierwszych zdjęciach), raczej chodzi mi o ukazanie miasta z innej perspektywy. Chce pokazać czym się różni, co dobrego można by wprowadzić u nas a przed czym należy się wystrzegać (ostatnie zdjęcia). Mam nadzieję, że Wam się podoba i dacie mi szansę wrzucić filmiki.

mare30ks

2013-06-26, 12:31
ladne miejsce, ale brudasy i tak wszystko rozpie**ola

~DMT

2013-06-26, 12:34
Zawsze popieram takie inicjatywy, jak ktoś chcę pokazać jakieś miejsca, poza PL, nie na zasadzie, patrzcie gdzie ja nie byłem, i co nie widziałem, tylko po prostu stara się przedstawić prawdziwy obraz rzeczywistości. Piwko jak najbardziej!

Jaco4a

2013-06-26, 12:35
Pysio0 - Spadaj na bambus!

Nap_Limak

2013-06-26, 12:36
Cieszy mnie, że jest to materiał własny, w którym pokazujesz, że polskie miasta wcale nie "stoją" tak daleko za zachodnimi.

Dzyzys

2013-06-26, 12:41
Bardzo ciekawy artukuł
Cytat:

Jeśli temat się spodoba to wrzucę filmik z nieistniejącego już obozu bezdomnych, który znajdował się pod torami metra. Widok bardzo fajny, ale warunek to, że temat się przyjmie.


Trzymam za słowo, ponieważ temat na pewno się przyjmie :ok:

Mr.Drwalu

2013-06-26, 12:59
Spoko materiał. ;) Pamiętam jak z kumplem parę lat temu we dwóch wyjechaliśmy na kontrakt do Francji.
Mieliśmy przerobić opuszczony domek (80m2) w jak najlepsze miejsce do wypoczynku. Przez 3 tyg. pracy w dzień w dzień, właścicielka zadawała nam jedno poj***ne pytanie. :-/

-Czy w Polsce macie autostrady?
-Fiat 500 jeździ u was po ulicach?
-Macie sklepy Auchan?
-Czy nasze morze jest bezpieczne?

itp... :facepalm2:

base

2013-06-26, 13:02
Akurat stolicą mody jest Mediolan....

RockyWood

2013-06-26, 13:04
póki co na kant dupy w PL 8-pasowe autostrady... Dla zagraniczników? W Małopolsce powstała niedawno (no nadal budują ale jest) autostrada i w/g mnie jest git - a konkretniej PUSTO. W zasadzie tirów coraz więcej a tak to pomykają jakieś 20-letnie audice i bm'ki po 200 km/h a czasem zdarzy się jakieś Lambo co pomknie obok jak rakieta mimo że nam już zamyka się licznik. Za 2 lata będzie płatna to zupełnie się wyludni.

Janóż

2013-06-26, 13:13
i tak ze wszystkich miast w których miałem okazję spędzić kilka dni Paryż wydawał mi się najbardziej niesamowity. Klimat wąskich kamienicznych uliczek jest niepowtarzalny. Miasto nigdy nie zasypia, o 3 w nocy w centrum miasta jest więcej ludzi niż w południe na rynku we Wrocławiu, co mi się bardzo podoba, bo przechadzasz się, zwiedzasz puby, patrzysz na zegarek - o czwarta dochodzi, a uliczki tętnią życiem.
Faktem są brudasy szwendający się po ulicach i sprzedający plastikowe wieże Eiffla za 2 euro. Co ciekawe kilka z tych murzynów potrafiło mówić po polsku, ale "odpie**ol się" i "sp***alaj" już nie rozumieli :)

Gebofon

2013-06-26, 13:16
To parkowanie rozpie**ala konstrukcję :krejzi:

DomenicRS

2013-06-26, 13:16
Jak już napisałeś o korkach, to mogłeś wrzucić info o systemie, pierwszym na świecie chyba, powiadamiania kierowców o nich w formie tablic z informacją o czasach przejazdu.

skirlex

2013-06-26, 13:19
kazdy narzeka na muzułmanów ale polaczki to jeszcze wieksza plaga.

oozyxak0o

2013-06-26, 13:20
Piękne drogi. Taki to zarobi i jeszcze na zawieszeniu zaoszczędzi