18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"parkowanie równoległe"

Ma..........._S • 2013-12-27, 13:33
Wielu z Was ma zapewne problem z parkowaniem równoległym, w większości wypadków dotyczy to kobiet ale nie zawsze.
W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku postanowiono ułatwić ten manewr. Poniżej Packard Cavalier.






BongMan

2013-12-27, 13:43
Przecież na egzaminie na prawko to jest. Kto zdał, a tego nie potrafi, to wniosek nasuwa się sam - zdał po francusku albo na tylnym siedzeniu. Albo kupił.

Albo jest zjebem i zdał na farcie.
Albo kobietą - to usprawiedliwia. Znam takie co jeżdżą dobrze, jak na kobiety to wręcz zajebiście, ale jak przychodzi zaparkować tyłem, czy to równolegle czy prostopadle, to ni ch*ja :D
- Ale czemu? - pytam.
- Bo nie!

Ma..........._S

2013-12-27, 13:54
@Bongman
Zależy kiedy zdawałeś prawko. W ubiegłym roku manewr ten był jedną z opcji do wykonania na mieście(mogłeś trafić na zawracanie, normalne parkowanie). Wcześniej gdy egzamin opierał się na jeździe po placu, także nie musiałeś wylosować parkowania równoległego.
A jak jest obecnie, nie mam pojęcia.

atha

2013-12-27, 14:34
Jak jakieś 5 lat temu zdawałem na B to nie miałem. Ale w tym roku na C miałem parkowanie równoległe i prostopadłe na placu. Nie wyobrażam sobie jak można poruszać się po większym mieście ni potrafiąc tak zaparkować. Ale wynalazek moim zdaniem bardzo przydatny kiedy jest miejsca na styk.
Co prawda malucha można było we czterech wsunąć ale poco się męczyć.

benzedrine

2013-12-27, 16:20
zdawałam egzamin w tym roku, już nie ma parkowania równoległego, ba, nawet niektórzy już tego w ogóle nie uczą, ja miałam ogarniętego instruktora i uczył mnie wszystkiego

Ha...........ng

2013-12-27, 16:49
@Up opowiedz, a nie lepiej pokaż nam na filmie jakich pozycji Cię uczył :D

atha

2013-12-27, 17:01
@up pewnie wjazd do tunelu, jazda na ręcznym, poślizgi w błotku

totek93

2013-12-27, 18:11
Zajebista ciekawostka. Piwo!

greenplant

2013-12-27, 18:53
W Warszawie egzaminator wybiera, ma 3 opcje: parkowanie równoległe, prostopadłe i skośne (|/|)
jedynego, którego niema to parkowanie tyłem prostopadle.
(Na egzaminie masz jedno z trzech, zależy od sytuacji)

Raskolnikow

2013-12-27, 20:01
To wczesne lata pięćdziesiąte(53-55), wiem bo dupeczki lecialy na mojego packarda

Insaner

2013-12-27, 20:59
BongMan napisał/a:

Przecież na egzaminie na prawko to jest. Kto zdał, a tego nie potrafi, to wniosek nasuwa się sam - zdał po francusku albo na tylnym siedzeniu. Albo kupił.

Albo jest zjebem i zdał na farcie.
Albo kobietą - to usprawiedliwia. Znam takie co jeżdżą dobrze, jak na kobiety to wręcz zajebiście, ale jak przychodzi zaparkować tyłem, czy to równolegle czy prostopadle, to ni ch*ja :D
- Ale czemu? - pytam.
- Bo nie!



Na egzaminie musisz wykonać tylko jedno z trzech, jakie ci się trafi to zależy od humoru egzaminatora i właściwie to od tego jakie miejsce parkingowe wolne się trafi po drodze. Ja np. 4 czy tam 5 lat temu jak zdawałem to miałem skośne, bo przez prawie pół godziny nie znalazło się żadne wolne miejsce.
Co do parkowania równoległego to jest bezsensowne, zajedzie cię jakiś debil z przodu i tyłu i jesteś uziemiony. Lepiej wjechać lekkim skosem, to przynajmniej nie będzie problemu z wyjazdem.

benzedrine

2013-12-27, 23:55
@Hacerking, atha no cóż, nie miałabym wam do opowiedzenia nic satysfakcjonującego waszego małego, ale widzę, że macie ciekawe wspomnienia z kursów skoro wpadło wam to do głowy :roll: