18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

DyndaS

2012-05-11, 03:57
Kościół jest jedną z największych teorii spiskowych wszechczasów...
Ja jestem katolikiem lecz niekoniecznie praktykującym.

"Jezus rzekł: Królestwo Boże jest w was i wokół was. Nie w domach z drewna i kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam, podnieś głaz, a znajdziesz mnie"

Wiadomo w dawnych czasach jak i w dzisiejszych kościół ma swoje przywileje więc uważam że to mogło być powodem jego powstania. Kościół jest niczym jak jedna wielka dobrze prosperująca firma przynosząca ogromne dochody !!! Każdy w niej ma swoje stanowisko czyż nie ;>?

Może religia ma sens może Bóg istnieje a może...

...religia powstała gdy pierwszy kłamca trafił na pierwszego idiotę :P

Kto wie :)

PawełGM

2012-05-11, 06:51
kermicik napisał/a:

Ciekawe czy jakiś żyd albo moslem, robi i wstawia podobne filmiki... WE WLASNE GNIAZDO SIE NIE SRA GIMBUSY!!!



Katolikiem jestem wyłącznie na papierze, więc srać będę ile wlezie :-)

dback

2012-05-11, 07:30
Kolejne gówmo :)
Biblia nic nie mówi arabach i meczetach a sprowadzamy ich sobie do kraju :/

Tuiq

2012-05-11, 07:42
ASP napisał/a:


Film nie jest mój Znalazłem , Jest Ciekawy



Film jest ch*jowy k***a, Tak Jak Twoja Pisownia

Alonso

2012-05-11, 09:09
dywagacje nad ewangelią przypominają mi rozmowy o wampirach i wilkołakach prowadzone w oparciu o sagę Zmierzch.

brandon

2012-05-11, 09:14
Mysle ze jak by sie tak czepic to cala religia katolicka nie miala by sensu. tam wszystko tak wymtslone/przemieniono zeby jak najwiecej kasy trzepac. Zrobili dziwakow , ksiezy, ktorzy nie mogli miec kobiet i dzieci zeby majatek kosciola nie przepadal w testamentach. wymyslono swieta bozego narodzenia w czasie przesilenia zimowego, zeby poganie predzej przeszli i placili tej mafi. tradycja? co to za tradycja... to sie nazywa biznes..

YoogiGoogi

2012-05-11, 09:16
tak mi się przypomniało hehe



A jeśli szatan zawładnął światem i nazwał siebie bogiem ? teraz wszystkich morduje, a prawdziwy bóg leży POD nim i nic nie może zrobić ? :mrgreen:

:idzwch*j:

kermicik

2012-05-11, 09:22
Pawelku drogi bez katolstwa mialbys dzis taka sama cywilizacje jak w somalii, pozdrawiam i dziekuj swoim dziadkom ze wierzyli i budowali Europe, kiedy na innych kkontynentach lenistwo szerzylo sie jaka zaraza.. milego dnia, a i masz piwo takie na meski uscisk dloni

konradssc

2012-05-11, 09:54
No naprawde wiara w Boga jest bez sensu... Najciekawsze jest to, że niektórzy uważają sie za mądrzejszych niż są... Nawet Einstein nie negował istnienia Boga. Teoria wielkego wybuchu wydaje się potwierdzać jego istnienie. Nic nie może powstać z niczego, więc czym wyjaśnic nagromadzenie tak ogromnych ilości energii? Ludzie są ograniczenii i nie mogą pojąć, żę może istnieć wyższy umysł rządzący wszelkimi prawami. Kolejna sprawa to świadomość. Dlaczego ludzie przeżywający śmierć kliniczną pamiętają wydarzenia toczące się w czasie niej. Zerowe EEG (mózg nie funkcjonuje), a jednak coś sie dzieje. Tak tak teraz powiedzą o tej specjalnej substancji, która wydziela się w czasie śmierci. Ale skoro mózg wtedy nie funkcjonuje to nie można nic zapamiętać i tu teoria łatwej śmierci upada. Sa rzeczy których nie można wyjaśnić w racjonalny sposób. Największe umysły tego świata nie są w stanie tego wyjaśnić, tylko dlaczego ludzie uważają się za mądrzejszych niż są?. Im więcej stawiasz odpowiedzi tym więcej powstaje pytań. Właśnie na tym polega wiara. Ateizm jest łatwy w dzisiejszych czasach, liczy się pieniądz, a moralność zanika. Po co być dobrym i mieć jakieś wartości jeśli można być złym i odnosić sukcesy. Przestudiujcie Pismo Święte, a potem dyskutujcie. Biblia nie jest złem, to ludzie są źli. To ludzie wybierają sobie rządzących i tym samym Kapłanów, a nie Bóg. Sami gotujemy sobie taki los, to jest właśnie wolna wola. Przyroda jest doskonałą harmonią, gdy na nią popatrzysz ujrzysz Boga. To ludzie wymyślili sobie pedalstwo, gwałty, bogactwo, wojny itp. Nie musisz wierzyć w Boga jeśli nie chcesz, ja nie płacę na Kościół, dla mnie to banda złodziei, ale wierzę w Boga bo nie jestem w stanie wyjaśnić wszystkiego co się dzieje na tym świecie i wiem, że warto być dobrym człowiekiem.

adam_małysz_bejbe

2012-05-11, 10:13
(...)"Bo mąż jest głową żony''(...) dla mnie to brzmi jak pie**olony islam, zresztą Każda religia prowadzi do samoistnej zagłady!!!

ptak

2012-05-11, 10:53
kermicik napisał/a:

Pawelku drogi bez katolstwa mialbys dzis taka sama cywilizacje jak w somalii, pozdrawiam i dziekuj swoim dziadkom ze wierzyli i budowali Europe, kiedy na innych kkontynentach lenistwo szerzylo sie jaka zaraza.. milego dnia, a i masz piwo takie na meski uscisk dloni



A ja to widzę inaczej

(Potrzebna podstawowa znajomość angielskiego)

ssiruuvi

2012-05-11, 11:11
@dback

w biblii nie ma nic o meczetach ponieważ biblie(nowy testament) napisano w II-III wieku n.e. a islam powstal w VI-VII...

Asmodean

2012-05-11, 11:40
Nie pie**ol wielki gimbo ateuszu bo prawda jest taka że w dzisiejszym internecie jest moda na obrażanie religii, i walenia konia do zdjęć z kwejka z "CO JA PACZE".

korzonek

2012-05-11, 11:45
A ja uważam, że trzeba wierzyć, ale z głową. Co mam na myśli: Nie neguję istnienia siły nadprzyrodzonej, która stworzyła ten świat, ale uważam, że nikt nigdy nie będzie wstanie udowodnić jej istnienia i tego czym/kim jest. Dla mnie równie dobrze może to być FSM w jego makaronowatej postaci.

vajron

2012-05-11, 11:49
konradssc napisał/a:

No naprawde wiara w Boga jest bez sensu... Najciekawsze jest to, że niektórzy uważają sie za mądrzejszych niż są... Nawet Einstein nie negował istnienia Boga. Teoria wielkego wybuchu wydaje się potwierdzać jego istnienie. Nic nie może powstać z niczego, więc czym wyjaśnic nagromadzenie tak ogromnych ilości energii? Ludzie są ograniczenii i nie mogą pojąć, żę może istnieć wyższy umysł rządzący wszelkimi prawami. Kolejna sprawa to świadomość. Dlaczego ludzie przeżywający śmierć kliniczną pamiętają wydarzenia toczące się w czasie niej. Zerowe EEG (mózg nie funkcjonuje), a jednak coś sie dzieje. Tak tak teraz powiedzą o tej specjalnej substancji, która wydziela się w czasie śmierci. Ale skoro mózg wtedy nie funkcjonuje to nie można nic zapamiętać i tu teoria łatwej śmierci upada. Sa rzeczy których nie można wyjaśnić w racjonalny sposób. Największe umysły tego świata nie są w stanie tego wyjaśnić, tylko dlaczego ludzie uważają się za mądrzejszych niż są?. Im więcej stawiasz odpowiedzi tym więcej powstaje pytań. Właśnie na tym polega wiara. Ateizm jest łatwy w dzisiejszych czasach, liczy się pieniądz, a moralność zanika. Po co być dobrym i mieć jakieś wartości jeśli można być złym i odnosić sukcesy. Przestudiujcie Pismo Święte, a potem dyskutujcie. Biblia nie jest złem, to ludzie są źli. To ludzie wybierają sobie rządzących i tym samym Kapłanów, a nie Bóg. Sami gotujemy sobie taki los, to jest właśnie wolna wola. Przyroda jest doskonałą harmonią, gdy na nią popatrzysz ujrzysz Boga. To ludzie wymyślili sobie pedalstwo, gwałty, bogactwo, wojny itp. Nie musisz wierzyć w Boga jeśli nie chcesz, ja nie płacę na Kościół, dla mnie to banda złodziei, ale wierzę w Boga bo nie jestem w stanie wyjaśnić wszystkiego co się dzieje na tym świecie i wiem, że warto być dobrym człowiekiem.




Dlaczego uważasz, że bycie ateistą wiąże się z byciem niedobrym niemoralnym i wykorzystywaniu innych? Ja powiem na odwrót. Jeśli ateista jest dobry, to jest prawdziwie dobry, a katol jest dobry bo chce iść do nieba (łapówkarstwo).

Nie mów o śmierci klinicznej jeśli nie wiesz jak funkcjonuje mózg. Pamieć to połączenia między neuronami, nie jak w komputerze, który gdy jest wyłączony, nie może zapisywać informacji. Kiedy mdlejesz, też mózg Ci się wyłącza, a jednak często się pamięta "fazę" i to raczej nie jest dowód na istnienie boga...

Co do wielkiego wybuchu. Masz za mały i zbyt ograniczony mózg, żeby to zrozumieć. Jeśli wierzysz w coś takiego jak nieskończoność, to musisz wierzyć w to, iż takie wielkie wybuchy są wszędzie co chwile. Teoretycznie nasz wszechświat jest bardzo duży, ale z dużej perspektywy jest wielkości atomu. Takich wszechświatów mogą być miliony (raczej nieskończona ilość). Jeśli mówisz, że coś nie może powstać z niczego to wyjaśnij wszystkim jak powstają kwarki? Powstaje kwarek i antykwarek, istnieją przez chwilę i potem się łączą i znikają. Dla mnie to najlepiej pokazuje w jaki sposób fukncjonuje nasz wszechświat. Wszyscy się zastanawiają co się stało z antymaterią. Ona jest, tuż obok naszego wszechświata, w postaci drugiego wszechświata, bliźniaczego tylko o przeciwnych biegunach (tak jak kwarki) Tyle, że nigdy jej nie zobaczymy bo prędkość swiatła nie pozwala dojrzeć nam co jest za promieniowaniem tła (tego z wczesnych chwil powstawania naszego świata).

W każdej sekundzie wszędzie w okół ciebie powstają kwarki, które mogą być takimi samymi wszechświatami jak nasz (bo jeśli istnieje nieskończona wielkość to istnieją rzeczy nieskończenie małe i te kwarki są małe tylko z naszej perspektywy) masz żyć tak żebyś ty był szczęsliwy, bo drugiej szansy możesz nie dostać. A nie tak żeby ktoś kto przygląda się molestowaniu dzieci z założonymi rękoma poklepał cie i pochwalił na koniec.

I ch*j...