18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pale, kolumny, fundamenty pod farmę wiatrową

cezar94 • 2015-11-21, 18:56
W związku z zainteresowanie was tematami budownictwa zapraszam do obejrzenia(w wielkim skrócie) jak powstają fundamenty pod coś większego na 'słabym terenie'. Film fajnie zmontowany, pozdrawiam.

Dzisiaj

2015-11-21, 19:13
farma wiatrowa... a co my k***a węgla nie mamy ? Pierdylion ton pod ziemią, można by jechac z 200 lat na naszym węglu - a im wiecej CO2 tym roslinki mają więcej jedzenia i bedą wieksze, im wieksze tym więcej tlenu wyprodukują itd.

Gazu lupkowego nie mamy ? Ze 3 pierdyliony pod ziemią...

W UK nastawiali tego gówna pełno, oczywiscie dofinansowanie z EU czy rządu... tak czy siak kasa ukradziona od podatnikow. Ktos oglosil, ze w 2016 czy 2017 zaprzestanie dofinansowywac to gówno i zaczął sie lament - bo nieoplacalne bedzie utrzymywac te pieprzone wiatraczki, ludzi konserwujących ten szajs itd. Bez dofinansowania to nie moze funkcjonowac. Jakby moglo juz 30 lat temu by staly tylko i wyłącznie wiatraki.

Dziekuje - tyle w tym temacie.

cezar94

2015-11-21, 19:41
Dzisiaj napisał/a:

farma wiatrowa... a co my k***a węgla nie mamy ? Pierdylion ton pod ziemią, można by jechac z 200 lat na naszym węglu - a im wiecej CO2 tym roslinki mają więcej jedzenia i bedą wieksze, im wieksze tym więcej tlenu wyprodukują itd.

Gazu lupkowego nie mamy ? Ze 3 pierdyliony pod ziemią...

W UK nastawiali tego gówna pełno, oczywiscie dofinansowanie z EU czy rządu... tak czy siak kasa ukradziona od podatnikow. Ktos oglosil, ze w 2016 czy 2017 zaprzestanie dofinansowywac to gówno i zaczął sie lament - bo nieoplacalne bedzie utrzymywac te pieprzone wiatraczki, ludzi konserwujących ten szajs itd. Bez dofinansowania to nie moze funkcjonowac. Jakby moglo juz 30 lat temu by staly tylko i wyłącznie wiatraki.

Dziekuje - tyle w tym temacie.



Gaz łupkowy mamy, mamy węgiel, wiatr jest, rzeki też. Tyle że państwo jeszcze nie jest na tyle rozwinięte by stać się niezależnym od ropy, a jej, z tego co mi wiadomo, nie mamy.. Także póki ropa potrzebna do wydobywania, budowania itd. lepiej mieć do niej jako taki dostęp i czekać na lepsze czasy. Ale to tylko moje zdanie. Pozdr.

Ma...........ke

2015-11-21, 20:11
Energia wiatrowa jest jeszcze ok jeżeli chodzi o prywatne elektrownie ale w Polsce są one prawie nielegalne poza tym stawianie wielkich wiatraków szpeci a same z siebie produkują mało energii w czasie wojny łatwo je wyłączyć i popsuć cały mechanizm skazując na spore straty materialne chociażby.
Z energii odnawialnej jedynie wodna wydaje się sensowna z tego co się oriętuje skandynawia korzysta najwięcej właśnie z tej energii nie szpeci według mnie sprawia jakieś punkty oriętacyjne na rzece a nie tylko szpeci pola które są oddalone o 50km od wioski i ma bogatą historię bo z działania wody korzysta się od wieków.

4h...........ch

2015-11-21, 20:38
@up dziś bez problemu za około 20 tyś złoty mógłbyś zbudować przydomową (np. na szopie/garażu) elektrownie wiatrową, która by w 90% przypadków wystarczyła... niestety jak powiedziałeś jest zakaz :/

Essent

2015-11-21, 23:17
Spoko muza,spoko filmik...leci browar.Ale z tymi wiatrakami to troszkę dłuższa dyskusja będzie.

nightclaw

2015-11-22, 12:46
wy widzicie material, a ja widze ze kolejna firma bedzie miala darmowa reklame na stronce. pozdrawiam

4h...........ch

2015-11-22, 13:30
@up no oczywiście, każdy sadol posiada 2 mln w kieszeni i nie wie w co zainwestować lub właśnie stawia elektrownie wiatrową. Serio człowieku? 90% sadoli (bardzo optymistyczna wersja) nie stać na budowę domu (pomijając wzięcie kredytu) ale co ja tam wiem. Nie pozdrawiam, zmykaj na kwejka

RockyWood

2015-11-22, 14:00
u szwabów rozbierają... a Polsce stawiają ... super.

~Sol

2015-11-22, 15:55
Za temat o budownictwie łap dwudzieste i leć na główną. Swoją drogą, jak napisał orisuniek, szykuje się dłuższa dyskusja i chętnie popatrzę, jak się rozwinie.

Rinko

2015-11-22, 16:05
Zwróci się już po pierwszym trylionie lat użytkowania.

pinkie222

2015-11-22, 16:12
Dobrzy są, w 2 minuty zbudowali.

xjan

2015-11-22, 16:21
Tak naprawdę ta firma to, to co pozostało po śp. Jurku Kilerze. Firma niestety wpadła w obce ręce i zmienili jej nazwę kiedyś było dumne KILLER a teraz zmienili na KELLER