18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pająk "ludojad" prosto z Iraku

Towdi • 2011-07-26, 15:53
Solfuga - pajęczak, drapieżnik lądowy
Biegają z prędkością do 15 km/h, skaczą na odległość 1m, wychodzą w nocy lub chronią się w cieniu. Gdy cię gryzą, wstrzykują ci nowokainę (wg. wiki trupi jad), która znieczula organizm. Powala dorosłego grubego jankesa i może upie**olić kawałek ciała.

Jako ciekawostka, wg. relacji żołnierzy atakująca Solfuga wydaje dźwięk płaczącego dziecka.


edge

2011-07-26, 22:07
johnyjosh napisał/a:

Ekhem, to nie jest pająk, a to co masz w opisie to zwykłe bzdury. Zanim napiszesz to poczytać chodźby na jakimś forum o pajęczakach.



k***a skąd ja wiedziałem, że zaraz znajdzie się jakiś debil znawca zoolog.. :facepalm:

donwasyle

2011-07-26, 22:10
no gdyby to gówno atakowało stadem to by na hardzie kilka filmików pewnie się znalazło

ravvar

2011-07-26, 22:33
edge napisał/a:



k***a skąd ja wiedziałem, że zaraz znajdzie się jakiś debil znawca zoolog.. :facepalm:



k***a, a skąd ja wiedziałem, że zaraz znajdzie się banda debili, którzy bez sprawdzenia uwierzą w ślepo w te bzdury.. i na dodatek będą rzucać się do tych, co wiedzą i chcą sprostować kłamstwa :facepalm: ... przynajmniej w błędzie żyć nie będziesz, doceń to, człowiekuuu! 8-)

WhatsUpMan

2011-07-26, 22:36
Zaj***łeś ciekawą ciekawostką, a na filmiku cały czas jakaś ch*jowa muzyka ...

orbi666

2011-07-26, 22:42
Nie lubię pająków bleh :/ a żle opis filmiku przeczytałem myślałem że pisze "Pijak ludojad"

megaromek

2011-07-26, 22:46
Kolejne monstrum z sadistica, które jegomość znany jako Bear Grylls oj***ł na sucho:
watch?v=cJRpXYs1pQA

zulwik

2011-07-26, 22:59
j***ne gimbusy nie przyswajają wiedzy biologicznej tylko wierzą tępo, że sulfuga jest taka jak jest tam napisane na filmiku...

tarquin

2011-07-26, 23:12
Moje terrarystyczna marzenie - szkoda tylko, że nie udaje się ich hodowla w niewoli.

I szkoda, ze opis jest stekiem bzdur.

Sradowazy

2011-07-27, 00:45
Duża liczba przesądów na temat tych niezwykłych pajęczaków pojawiła się w czasie obu wojen światowych; większość z nich odżyła w ostatnim okresie, w związku z wojną w Iraku. Oto niektóre z nich wraz z objaśnieniami:

solfugi poruszają się z szybkością 40 km na godzinę
nieprawda; ich prędkość rzadko przekracza 15 km na godzinę
solfugi są jadowite
nieprawda; stan zapalny, który powstaje po ugryzieniu, jest wynikiem zakażenia trupim jadem znajdującym się na ich szczękoczułkach
solfugi wydają dźwięk przypominający płacz małego dziecka
po części nieprawda, gdyż solfugi wydają dźwięki, jednak jest to raczej odgłos darcia bawełny niż dźwięk przypominający płacz dziecka.
solfugi wchodzą do żołądków wielbłądów i od środka wygryzają dziurę, tak że jelita wypadają na zewnątrz
nieprawda; solfugi żerują na owadach i małych kręgowcach
solfugi skaczą na 5 metrów wzwyż
naprawdę są w stanie skoczyć wzwyż na 20 cm, na odległość na ok. 1-2 metrów.

ja...........ko

2011-07-27, 01:39
mamy juz sprostowanie rewelacji na temat jadu trupiego i tych pajeczakow wiec mozemy oficjalnie stwierdzic ze autor tego tematu jest...... niech kazdy wstawi w to miejsce odpowiednie slowo

marcin9002

2011-07-27, 01:45
k***a co jak co gdybym takie coś zobaczył posrałbym się ze strachu :P

Teodorr

2011-07-27, 01:58
Odczepcie się od kolesia i jego wizjonerskich opowiadań, miło, że poprawiacie kolegę, ale liczy się materiał a nie opis. Jak wam się nie podoba, to wstawcie coś lepszego!
A co do Gigantycznej mrówki to i tak każdy by srał i sp***alał.

Ja też ;)

Towdi

2011-07-27, 02:34
k***a ludzie, ogarnijcie.

Spoko, pomyliłem tylko, że to gówno nie jest pająkiem a jedynie należy do rodziny pajęczaków. Dwa posty wyżej jakiś użytkownik opisuje fakty i mity tego ciulstwa.... z wikipedii. Reszta mojego opisu jest zgodna z prawdą i sprawdzona na kilku stronach.

Człowiek wraca wyj***ny po pracy, sprawdza swój wątek, a tam gimbusy z syndromem arachnofobii jadą... no k***a!

Qwertyuiq

2011-07-27, 09:26
nie wstrzykują nowokainy tylko Ptomainy. nie żebym się wymądrzał ale nie lubie jak ktoś pisze takie pierdoły i wprowadza w błąd.

"Powala dorosłego grubego jankesa i może upie**olić kawałek ciała." ????
solfugi żerują na owadach i małych kręgowcach. podejrzewam, że jeśli jakiś amerykański idiot, drażnił tego pajęczaka i się doigrał. każda zainfekowana i zaniedbana rana potrafi powalić człowieka bez względu na jego gabaryty... człowiek nie znajduje się w menu solfugi.

edge

2011-07-27, 11:25
ravvar napisał/a:



k***a, a skąd ja wiedziałem, że zaraz znajdzie się banda debili, którzy bez sprawdzenia uwierzą w ślepo w te bzdury.. i na dodatek będą rzucać się do tych, co wiedzą i chcą sprostować kłamstwa :facepalm: ... przynajmniej w błędzie żyć nie będziesz, doceń to, człowiekuuu! 8-)



Napisałem gdzieś, że wierzę w te bzdury? Masz jakieś omamy czy co k***a? Dla mnie to może być i k***a bocian. :facepalm:

Bez pozdrowień.