18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Otwieranie puszki coli na dnie oceanu.

ddobry10 • 2013-03-29, 00:17
Astronauta Chris Hadfield otwiera potrząśniętą puszkę coli siedząc na dnie oceanu. Wbrew oczekiwaniu puszka zachowuje się trochę inaczej niż powinna.


Mavver57

2013-03-29, 09:31
VanHelsingPL napisał/a:



Yyy... no nie wiem k***a. Może ciśnienie? Won do książek?



Jak masz tak pisać, to lepiej w ogóle nie pisz. Może sam byś poszukał i powiedział o co chodzi, a nie k***a "won do książek".

gregor40

2013-03-29, 10:19
Ratilt napisał/a:

Ciśnienie pod wodą zwiększa się o 1atm co 10m, czyli na powierzchni jest 1 atm, na 10m - 2atm, na 20 - 3atm itd. Ciśnienie w stacji musi być takie same (albo chociaż zbliżone) co do ciśnienia otoczenia, inaczej by po prostu im tą stację zgniatało. To że z potrząśniętej puszki te bąbelki zaczynają tak sp***alać to tylko wynik różnicy ciśnienia. Jeśli różnica jest mniejsza, to i efekt mniejszy.




Aaaale pie**olisz głupoty. W łodzi podwodnej, która schodzi na 200m jest 20atm? Jeśli stacja ma odpowiednio wytrzymałą konstrukcję, to pzew>>pwew. To co opisujesz to zasada działania dzwonu nurkowego. Który ma jedną zajebistą wadę - wynużenie trwa dniami ze wzgledu na chorobę kesonową.

da...........za

2013-03-29, 10:35
No ale ten facet przed chwilą w kosmosie był i filmiki pokazywał jak jesc coś tam. A teraz jest na dnie oceanu?!?!

Aruolisziom

2013-03-29, 10:49
Ciśnienie jest takie samo jak w puszce co w pokoju. Dlatego CocaCola nie ucieka z niej.

Ratilt

2013-03-29, 11:07
gregor40 napisał/a:

Aaaale pie**olisz głupoty. W łodzi podwodnej, która schodzi na 200m jest 20atm? Jeśli stacja ma odpowiednio wytrzymałą konstrukcję, to pzew>>pwew. To co opisujesz to zasada działania dzwonu nurkowego. Który ma jedną zajebistą wadę - wynużenie trwa dniami ze wzgledu na chorobę kesonową.




Aaaale pie**olisz głupoty. Czy napisałem gdzieś że ciśnienie wewnątrz łodzi podwodnej jest wyrównywane z zewnętrznym? W ogóle skąd to porównanie? Gdyby było wyrównywane, nie oglądalibyśmy z napięciem filmów, gdzie wszyscy marynarze w łodzi na głębokości nasłuch*ją czy ich nie zgniata. Wewnątrz wszelkiego rodzaju dzwonach jak i właśnie takich małych stacjach na niewielkiej głębokości, znacznie łatwiej i bezpieczniej jest wyrównać to ciśnienie niż budować jakąś ultra solidną konstrukcję i co każde wynurzenie badać, czy nie widać nigdzie efektów zmęczenia materiału

sebopolska

2013-03-29, 12:22
ale długo się ładują te filmiki z kosmosu

Bridgwater88

2013-03-29, 13:19
czy tylko ja bylem taki naiwny ze oni to otworza pod woda (poza k***a stacja podwodna) ? ;)

Bladess

2013-03-29, 14:42
Astronauta na dnie oceanu

stery_srh

2013-03-29, 22:08
ddobry10 napisał/a:

...Wbrew oczekiwaniu puszka zachowuje się trochę inaczej niż powinna...


Właśnie zachowuje się tak jak powinna - a gdyby ją otworzyć np. na szczycie Himalajów, to bez potrząsania wyj***łaby jak gejzer. Nic nadzwyczajnego, ot podstawowe prawa fizyki.

sr...........ty

2013-03-29, 23:47
Mi to wyglądana komorę barczyną. Zbyt duży luz jak na coś podwodego :)

Ch...........on

2013-03-30, 12:43
Koleś ma ciekawe życie :) raz se siedzi w kosmosie a raz na dnie oceanu :)