18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Oto chyba przyczyna nakręcania do ataku na syrię

pi...........ja • 2013-09-02, 13:38
Oto chyba przyczyna takiej nagonki medialnej USA.“Agent Defeat Weapons" to wspólne określenie bomb przystosowanych do niszczenia broni chemicznej i biologicznej. - Taka broń ma na celu ograniczenie dodatkowych szkód, które mogą pojawić się podczas neutralizacji broni chemicznej. Są nimi PAW (Passive Attack Weapon) oraz Crash Pad - powiedziała dla serwisu Military.com Jennifer Cassid, rzeczniczka USAF.

Broń o nazwie Crashpad lub BLU-119 / B wydziela w trakcie wybuchu ogromne ilości ciepła, które natychmiast spalają wszelkie środki chemiczne, zanim te będą w stanie zagrozić otoczeniu. Zbudowana jest w oparciu o standardowy korpus bomby MK 84, jednak we wnętrzu znajduje się specjalna głowica.

Z kolei PAW zawiera pręty metalowe o różnej długości. Zaprojektowano ją z myślą o neutralizacji celów, które mogą zaszkodzić cywilom, np. zbiorników z paliwem czy właśnie zapasów broni chemicznej. Pierwszy raz wykorzystano ją w 2003 roku do niszczenia anten w Iraku.

PAW musi zostać upuszczona z dużej wysokości, aby nabrać odpowiedniej prędkości. - Kiedy uderzysz coś z dużą prędkością, to na niewielkim obszarze i w bardzo szybkim tempie wydzielana jest ogromna ilość ciepła. Pod jego wpływem wszystko paruje - powiedział Daniel Goure, wiceprezes Lexington Institute.


Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/raport-wojna-przyszlosci/bron/news-amerykanie-maja-bomby-ktore-bezpiecznie-zneutralizuja-syryjs,nId,1020385?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox Historia ukazuje, że kto wynajdzie nową broń, ten prze do wojny. Dodatkowo w tym przypadku USA chcą chyba dowieść, że mimo cięć budżetu ich armia wciąż jest groźna. A ponieważ gazy rzeczywiście tam mają, to jest okazja. Dodatkowo, pewnie przypadkiem, bomby te niszczą też instalacje obrony przeciwlotniczej, przeszkadzające lotnictwu izraelskiemu. Moim zdaniem o to chodzi, chociaż słyszałem też teorię o Kuwejcie i gazie.

Nie wiem tylko, po co pchać do bomb mających wytwarzać gorąco metalowe pręty. Są środki chemiczne niezakazane konwencjami(oczywiście gdyby USA się na nie oglądało) nadające się lepiej.

deniZ

2013-09-02, 13:44
Ale co te bomby maja spalac? Bron chemiczna, ktorej Al Assad nie posiada czy bron chemiczna rebeliantow, ktorzy maja ja od USA?

Teatr hipokryzji...

xts

2013-09-02, 14:29
przyczyna nakrecania ataku na syrie, gdybyś śledził sytuacje to jest to, że murzyn nie może wyjśc na idiote, który puszcza słowa na wietrzyk i później nic nie robi.

sam opis z interii jest śmieszny, pewnie redaktor na codzień piszę dla pudelka.

"Broń o nazwie Crashpad lub BLU-119 / B wydziela w trakcie wybuchu ogromne ilości ciepła, które natychmiast spalają wszelkie środki chemiczne, zanim te będą w stanie zagrozić otoczeniu."

big k***a faken "loool"

a ten pie**olony PAW opis jakiegos railguna, a nie bomby.

pi...........ja

2013-09-02, 17:50
Redaktor przetłumaczył co powiedział rzecznik czegoś tam zbrojeniowego. To że obamus się teraz nie wycofa to pewne, pytanie skąd mu się nagle tych deklaracji zachciało. Ktoś tu myli przyczynę z objawem. To chyba efekt śledzenia sytuacji w tvn-ie.

cl...........er

2013-09-02, 20:33
Prawdopodobnie Obama już myśli nad sposobem zaatakowania Syrii:


Oko112

2013-09-02, 22:49
ZAgadka rozwiązana z Ufo ;d to usa ma takie bombowce

St...........el

2013-09-02, 23:54
Teorie, teoriami - pomoc Izraelowi nie wyklucza Kuwejtu, itd... Można upiec kilka pieczeni na jednym gazie :D

3m

2013-09-03, 08:10
Ten atak jest zaplanowany od lat. To całe zastanawianie się czy wejść, hype o broni chemicznej to bujda, aby motłoch miał poczucie, że to słuszne posunięcie. Wszystko jak zwykle kręci się wokół obrotu surowcami kopalnymi.

panchamityle

2013-09-03, 12:54
Poczytajcie o al-Asadzie - gdyby tacy ludzie rządzili krajami islamskimi, dzisiaj byłaby połowa kłopotów mniej na świecie. Nie umiem ogarnąć moim skromnym łbem, dlaczego USA zależy na zrzuceniu go ze stołka i posadzeniu tam kogoś z turbanem na łbie i gównem pod tym turbanem.
Strażnik światowego pokoju zazwyczaj w takich sytuacjach ma w oczach petro/gazo/carbodolary.

Herkin13

2013-09-03, 14:59
Jeśli ktoś to zna to niech nie krytykuje za kopiowanie gotowego materiału tylko niech skrooluje dalej. Bardzo możliwy powód chęci zaatakowania Syrii.

Zaj***ne z wolnemedia.net

Syria – walka o wpływy


Przez ostatni tydzień w mediach głównym tematem stały się wydarzenia w Syrii. Media bezkrytycznie prezentują materiał dostarczony do stacji, niemniej po komentarzach pod artykułami w sieci widać, że społeczeństwo rozumie obecną sytuację nieporównywalnie lepiej od sytuacji w Iraku czy Libii. Nie będę zagłębiał się w przebieg obecnego konfliktu lecz pokaże gospodarcze i polityczne siły stojące u przyczyn obecnej walki o władzę.

1. TRANSPORT GAZU

W roku 2009 prezydent Syrii Baszar al-Assad ogłosił plan „Four Seas”. Dotyczył on budowy gazociągów łączących gaz wydobywany nad Morzem Kaspijskim, Czarnym, w Zatoce Perskiej oraz we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Strategia taka wspierała sojusz Syrii, Iranu oraz Iraku. Główny węzeł zapewniający transport gazu faworyzowałby kraje z dostępem do rurociągu. Co więcej, sojusz Rosji z Syrią zapewnia Gazpromowi kontrolę nad monopolistyczną polityką sprzedaży gazu do Europy.

Głównym przegranym takiego rozwiązania jest Katar posiadający trzecie największe złoża gazu naturalnego na świecie, będący największym eksporterem tego surowca. Katar podjął kilka lat temu próby budowy gazociągu do Europy poprzez Turcję. Problemem okazało się przejście przez terytorium Arabii Saudyjskiej. Ostatecznie w 2009 roku projekt upadł w efekcie braku zgody Arabii. Katar zapewniając sobie dostęp do Turcji zyskałby tym samym dostęp do Europy poprzez planowany gazociąg Nabucco pomijający całkowicie Rosję.

Nie mając dostępu do gazociągów Katar przez lata udoskonalał techniki skraplania gazu w niskiej temperaturze. Gaz ładowany jest na statki a następnie rozwożony po całym świecie. O ile Katar zbudował flotę transportującą LNG o tyle aby ten gaz odebrać niezbędny jest gazoport. Co więcej przy ogromnych złożach gazu zlokalizowanych w Katarze zdecydowanie taniej jest zbudować gazociąg zapewniający transport surowca niż transportować do statkami.

W Syrii mamy zatem konflikt 2 gazowych potentatów: rosyjskiego Gazpromu monopolisty na rynku europejskim oraz Kataru, który musi walczyć o rynek Europejski.

Sytuacja Kataru jako eksportera pogorszy się znacznie w nadchodzących latach gdyż w Australii planuje się znaczne zwiększenie wydobycia w latach 2014 – 2020, z których znaczna część zasili rynki azjatyckie. Jednocześnie systematycznie spada eksport do Ameryki Północnej, która znacznie zwiększyła produkcję własnego gazu z łupków. Europa jako klient staje się kluczowa dla Kataru.

Powstanie takiego rurociągu transportującego katarski gaz m.in. poprzez Syrię zachwiałoby monopolistyczną pozycją Gazpromu czego Kreml nie może się zaakceptować

Katar jako państwo wielkości małego województwa nie mogłoby sobie pozwolić na wiele na arenie międzynarodowej. Niezbędny jest zatem sojusz z USA i NATO. W ramach współpracy Katar intensywnie wspierał finansowo atak na Libię oraz sfinansował już rebelię w Syrii kwotą 3 mld USD próbując odsunąć Assada od władzy aby zastąpić go Bractwem Muzułmańskim, z którym Emir Kataru ma doskonałe relacje. Dostęp do Europy poprzez Syrię jest głównym celem polityki gospodarczej Kataru i jest jedną z głównych przyczyn obecnego konfliktu.

Obok planowany przebieg gazociągu.

Ti...........ch

2013-09-03, 20:10
Straszny Baszir pewnie ma tyle broni chemicznej co i Saddam miał przed marcem 2003 :homer:

ni...........ne

2013-09-03, 21:17
wiedziałem że w internecie jest wiele zjebów, ale poznałem ich prawdziwą liczbę kiedy otworzyłem te komentarze. all up idźcie się leczyć, może nie jest za późno

xts

2013-09-04, 16:15
nieodwracalne napisał/a:

wiedziałem że w internecie jest wiele zjebów, ale poznałem ich prawdziwą liczbę kiedy otworzyłem te komentarze. all up idźcie się leczyć, może nie jest za późno



wejdź na dział hard i pomasuj furaję do filmów/fotek z fetyszami.