18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Oszukał przeznaczenie

Maddog02 • 2019-03-29, 18:01
Z takich wypadków nie wychodzi się żywym. Dlatego „oszukać przeznaczenie” było najczęściej powtarzanym zdaniem wśród świadków, którzy widzieli jak pędzące BMW zawija się na drzewie.

Do zdarzenia doszło na drodze 296 tuż za Godzieszowem w kierunku Lubania. Kilka minut po 14. w stronę Lubania ruszył sznur aut z pracownikami fabryk Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Wykrotach.

Jak relacjonował nam jeden z świadków dwa auta marki BMW zaczęły wyprzedzać pozostałe już od ronda w Godzieszowie. Tu trzeba wyjaśnić, że za miejscowością jest długa prosta złamana jednym zakrętem na którym dochodziło już do wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Wyglądało na to, że się ścigali. Tuż przed zakrętem kierowca srebrnego BMW, które jechało jako pierwsze odpuścił. Wykorzystał to kierowca drugiego BMW jednak na zakręcie wpadł w poślizg, wyleciał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca srebrnego BMW nawet się nie zatrzymał. Obydwa auta były na rejestracjach powiatu lubańskiego. – usłyszeliśmy od jednego ze świadków zdarzenia.

Auto dosłownie zawinęło się na drzewie. Jak relacjonowali świadkowie, którzy ruszyli z pomocą kierowca cały czas był przytomny jednak rozmiary zniszczeń nie pozwalały wyciągnąć go z samochodu. Jedyne co pozostawało to rozmowa z poszkodowanym do czasu przyjazdu ratowników.

Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z OSP Wykroty. Jak relacjonowali ratownicy nogi kierowcy znajdowały się po przeciwnej stronie drzewa niż pozostała część ciała, a pomiędzy zgniecionym dachem i fotelem było jedynie miejsce na korpus oraz głowę kierowcy. Nikt nie wie jak to możliwe ale 21-letni kierowca BMW z doszczętnie zniszczonego auta został wydobyty w miarę dobrym stanie. Mówi się o połamanym obojczyku i rozbitej głowie, nie wiadomo jednak w jakim stanie są organy wewnętrzne 21-latka.

Na miejsce zadysponowano dwie jednostki PSP z Lubania, OSP Wykroty dwie jednostki PSP z Bolesławca oraz wóz operacyjny. W tej chwil droga prowadząca z Lubania do autostrady A4 jest nie przejezdna a na miejscu pracuje policja.


Foto:
spoiler

donger

2019-03-30, 16:29
jaka marka auta? a no tak BMW. Przypadek? :)

Hrabia Drapula

2019-03-30, 17:06
Salieri16000 napisał/a:

Już Ci tłumaczę debilu- te rowy są po to, żebyś po ulewie nie musiał pływać na drodze, a drzewa są po to aby silny, boczny wiatr nie zepchnął Cię do rowu. Drugorzędną rolą przydrożnych drzew jest zatrzymywanie takich właśnie pędzących z nadmierną prędkością baranów- w ten sposób matka natura pomaga w eliminacji niebezpiecznych, upośledzonych jednostek...



Niestety każdy kij ma dwa końce, bo z tym wiadrem znowu jest tak że przed te drzewa i rowy zimą robią się zaspy i dlatego często widać na polach takie "płoty" z siatek, ale też dość ważną rolę pełniom latem dając cień że by asfalt się nie nagrzewał nadmiernie i nie tworzyły się koleiny, ale następnym minusem są zalegające liście jesienią.


remi1982 napisał/a:

Pomijam brak wyobraźni kierowcy, nadmierną prędkość itd. Ale k***a tylko w Polsce k***a jakiś debil wpadł na pomysł, że najlepszym rozwiązaniem na wąskiej wiejskiej drodze, będą rowy po bokach a za nimi k***a drzewa. No ja pie**ole. I tak jest k***a wszędzie. Zła pogoda, poślizg i jak nie rów to k***a drzewo.



idąc tym tropem jakiś debil wymyśli samochód, wsiadasz , jedziesz nie myślisz giniesz , proste, jesteś dorosły że by posiadać uprawnienia ponosisz odpowiedzialność za swoje czyny, jak nie drzewo to latarnia nie latarnia to mostek nie mostek to rolka pięć razy przez dach zawsze coś


bakus1233

2019-03-30, 20:14
Dobra, lepiej niech ktoś da znać czy przeżył :D

artur_sz13

2019-03-31, 01:15
hardowski napisał/a:

I tak w lepszym stanie, niż został przywieziony... ¯\_(ツ)_/¯



No właśnie wydaje się że nie. Skoro nie przełamał się na pół to być może był przywieziony jako bezwypadkowy. I pewnie to w sumie uratowało życie kolesiowi bo jakby się przełamał to pewnie razem z nim.

hellblade

2019-03-31, 18:42
Drzewa chronią od wiatru? Prędzej podczas wichury wywali Ci się takie drzewo na drogę prosto przed maskę. Drzewa chronią asfalt przed słońcem i nagrzewaniem? Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że jeśli nie rosną jednolitym szpalerem wzdłuż drogi a nie co kilka/kilkanaście metrów to mija się to z celem. Nie twierdzę że powinno się wyciąć wszystkie drzewa ale biorąc pod uwagę że nie tylko baran jadący ponad 200 km/h może wypaść na łuku to może lepiej żeby taka osoba "poszła" w pole niż owinęła się wokół drzewa.

TTC-33

2019-03-31, 19:54
Eee, to się wyklepie.

pankruk

2019-03-31, 21:14
Informacyjnie: widoczna pianka nie świadczy o tym, że auto było drutowane tylko po prostu E36 ma taką warstwę tego materiału w podłodze celem izolacji i wygłuszenia. Tak mam ten złom.

Andre1945

2019-04-01, 23:45
I bardzo dobrze. Jeden 30-letni rzęch mniej, szkoda, że bez właściciela idioty.

kuczaj

2019-04-04, 06:46
edek.bajzel napisał/a:

sam pie**olisz jak potłuczony, ...... aby odprowadzić wodę po ulewach nie ma potrzeby kopać rowów głębszych niż metr, a niektóre u nas mają nawet ponad dwa, drzewa, silny wiatr.............weź rusz głową , pomyśl, ile osób zabił silny wiatr, a ile zginęło winnych czy nie winnych na drzewach / sam miałem farta dwa lata temu, gdy mi traktor wyjechał, wyrobiłem się między drzewami /



No no, a niektóre rowy to po 10m głębokości mają...