18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Ostatnie Pytanie

Dexterous • 2016-11-13, 21:17
Przypomniało mi się jedno opowiadanie. Aż jestem w szoku, że jeszcze nikt tego na sadola nie wrzucił.

Jest dość długie, ale dobrze się czyta i skłania do głębokich refleksji.

spoiler


Źródło: http://pokazywarka.pl/ostatniepytanie/

P.s. Jak się nie podoba, to idź poczytać pudelka.

Byczys

2016-11-15, 14:52
Proper szit. Pierwszy raz po polsku przeczytałem. Tłumaczenie pełne blędów i ogólnie nie trzyma klimatu.

KrisCFC

2016-11-15, 15:14
Dexterous napisał/a:

P.s. Jak się nie podoba, to idź poczytać pudelka.



Może i bym przeczytał, ale widząc takie pie**olenie odechciało mi się. ;)

saju

2016-11-15, 15:51
Asimov.. ehh przypominają mi się czasy liceum, kiedy zajarany s-f odkryłem sobie tego właśnie autora. Myślę, że jeśli ktoś lubi te klimaty to jest to pozycja obowiązkowa, chociażby warto poznać 3 prawa robotyki :) pozdrawiam czytających sadoli

Xx...........oJ

2016-11-15, 18:00
Ja pie**ole, dwóch debili cytujących cały tekst. :facepalm:

Tassadar

2016-11-15, 18:46
Dobry tekst, świetnie napisane. Polecam do poczytania każdemu. Wiadomo, że pewne założenia są robione celowo dla uproszczenia, aczkolwiek nic nie jest niemożliwe i równie dobrze mogą być realne. Sensem tej opowieści jest właśnie ten ludzki pierwiastek, na który nie da się odpowiedzieć nigdy. Taki chleb który można jeść w nieskończoność wciąż czując głód.

voidinfinity

2016-11-15, 19:10
@up

Nie wiem czego ty się tam doszukałeś, ale dla mnie jest to przykład mitu kreacyjnego ;-)

veveveve

2016-11-15, 19:28
Dla mnie zakończenie jest świetne, obawiałem się że na koniec dalej będzie brakowało danych..

Ma...........ke

2016-11-15, 21:17
ch*jowe AC nie mógłby przestać istnieć skoro już nie istniejąć nadal istniał a skoro odwrócił zdarzenia i rozpoczął "cykl" od początku to nadal istniał nie istniejąc więc doprowadziłby w końcu do stworzenia i ukierunkowania jakiejś rasy do poprzedniej cywilizacji pytanie tylko czy wszystko stawałoby się od początku czy od momentu zaprzestania poprzedniej?

Jarl664

2016-11-15, 21:54
k***a mać po 5 min oczy mnie bolą ... ch*jowo się na sadolu czyta. Nie od p*zdy są białe litery na czarnym tle bo to nie strona do czytania jak ksiażki że macie czarne litery na białym tle...
Następnym razem wstawiajcie to w jakiś wygodniejszy do czytania sposób bo się k***a nabawie wady wzroku ;)

Dexterous

2016-11-15, 22:03
No przecież k***a podałem link do źródła! Masz tam czarno na białym marudo :amused:

eligurf

2016-11-16, 09:33
ch*jowe jest to, że ktoś tu wrzuca, jako za przeproszeniem news, przydługi i ch*jowo przetłumaczony tekst o sprawie, którą wałkuje się od prawie pół wieku. Co więcej sprawa superinteligencji jest i tak utopijna, bo nie zakłada złożoności i a przede wszystkim ograniczoności fizycznej Wszechświata. Nigdy nie stworzymy superinteligencji, która mogłaby się autonomicznie rozwijać, bo jako ludzkość nie potrafimy wyprodukować niczego doskonałego. A już na pewno przerasta to możliwości informatyków. Więc w tym "analogue computer" coś byłoby zj***ne.
Co więcej niby dlaczego superinteligencja miałaby być tym co daje panowanie nad światem. Raczej superpazerność i superokrucieństwo. Światem rządzą zachłanne gnoje używający jako listka figowego inteligentów dla mydlenia oczu. Do rządzenia inteligencja się nie przydaje, raczej przeciwnie, nasuwa wątpliwości, spowalnia decyzyjność itd.
Jak to działa widzimy dziś w Europie, w perspektywie 50 lat będzie zdominowana przez mnożących się na potęgę ludzi o zdecydowanie nie białoeuropejskiej fizjonomii i inteligencji. Nie pierwszy zresztą raz wysoko stojąca cywilizacja zostanie zaj***na przez barbarzyńców, bo inteligencja do niczego się nie przydaje i jaranie się nią to pedalstwo i ciota.

ValvePlsFix

2016-11-16, 10:11
eligurf napisał/a:

Nie pierwszy zresztą raz wysoko stojąca cywilizacja zostanie zaj***na przez barbarzyńców, bo inteligencja do niczego się nie przydaje i jaranie się nią to pedalstwo i ciota.


A murzynki dały się złapać w siatkę i robić za niewolników właśnie dzięki inteligencji, więc te pedalstwo i ciota jednak mają większą siłę przebicia.

Hidalgo

2016-11-16, 10:36
Za Asimova zawsze piwko. Fajnie widać jak co niektórzy są dumni z bycia idiotą ;)

klos79

2016-11-22, 16:21
Ktoś to k***a czytał?