18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

OSP

BongMan • 2015-06-09, 13:18
Członek Ochotniczej Straży Pożarnej we Wzdole Rządowym, Wacław Cycko, odkrył na pobliskiej bocznicy cysternę ze spirytusem zagrożoną samozapłonem. Z pomocą ochotników z okolicznych wiosek zagrożenie udało się zmniejszyć o połowę.

bosslolkowy

2015-06-09, 13:43
Taka anegdotka:
Siedzimy z bratem na jakiś imieninach u rodziny na wsi. Przy stole min. Wujek ,który niedawno przeszedł zawał, starszy od nas sporo kuzyn i reszta rodziny.
Wujek po zawale pije bimber własnej roboty, co chwila przyśpieszając tempo bez popijania.
Na co ja do brata:
- Wujek to ma tempo, a niby schorowany i bez popitki pije!
Na to pyta nas starszy kuzyn:
- a wiecie dlaczego Wujek potrafi tak pić?
My kiwamy przecząco, a on wyjaśnia:
- Bo żeby pić tak jak Wujek to trzeba być w takiej tajnej organizacji zwanej O.S.P!

Po wszystkim mieliśmy niezły ubaw niczym bohaterowie chwili dla Ciebie ;)

bleblebator1

2015-06-09, 16:11
Na ślunsku też zapobiegają pożarom opróżniając węglarki

BongMan

2015-06-09, 16:16
@up
Na Ślunsku nie ma pożarów, bo nawet ogień wstydzi się tam pokazywać.

RustyRat

2015-06-09, 16:28
OSP jest zajebiste, jak się kiedyś coś u mnie na wiosce jarało to musiała przyjechać ekipa z sąsiedniej wsi bo w mojej akurat nie było żadnego trzeźwego co by wozem pojechał ;]

krzyhman

2015-06-09, 16:43
RustyRat napisał/a:

OSP jest zajebiste, jak się kiedyś coś u mnie na wiosce jarało to musiała przyjechać ekipa z sąsiedniej wsi bo w mojej akurat nie było żadnego trzeźwego co by wozem pojechał ;]



Skończcie z tym pociskaniem na siłę po strażakach, bo to biedne i nieśmieszne jest.
A poza tym to strażak kierować może naj***ny wozem na sygnale, gorzej z powrotem do remizy po akcji, wtedy można takiego na dmuchanie zatrzymać.

Unreal38

2015-06-09, 16:45
Na śląsku nawet ogień spalił cegłe ze wstydu

ElManiure

2015-06-09, 17:16
na ślunsku jest tak ch*jowe powietrze że nie ma wystarczająco tlenu do zapłonu :D

Reseller

2015-06-09, 17:51
Ale od Śląska to wy się odpie**olcie pedały :D

aleleble

2015-06-09, 18:49
Mam trzy pytania.
A po ile jest tona węgla na Śląsku?

oc...........ki

2015-06-09, 19:25
Epitafium strażaka:
"Żaru się nie bał, ani ognia słupa,
a wziął się na koniec i uwalił w trupa"

bleblebator1

2015-06-09, 21:50
Reseller napisał/a:

Ale od Śląska to wy się odpie**olcie pedały :D

Ależ ja mieszkam na ślunsku...
ale dolnym :beka:

RustyRat

2015-06-09, 23:11
krzyhman napisał/a:



Skończcie z tym pociskaniem na siłę po strażakach, bo to biedne i nieśmieszne jest.
A poza tym to strażak kierować może naj***ny wozem na sygnale, gorzej z powrotem do remizy po akcji, wtedy można takiego na dmuchanie zatrzymać.


ale to na faktach, a poza tym chłopy z OSP są zazwyczaj spoko tylko trochę za dużo pija jak na swoje zainteresowania.

P.S. mój post nie mial na celu obrażania OSP :emo:
P.S.S Straż Pożarna zawodowa a OSP to co innego

Ratownik10

2015-06-10, 00:18
Picie w straży zakończyło się na latach 90 ;) Zdarzają się jednak sytuację w której strażak podczas akcji jest pod wpływem. Są to zazwyczaj jednostki nie włączone do struktur KSRG (taka elita :) ) i ich działanie w straży ogranicza się do 4 maja, służby przy grobie Pańskim i jednym na rok pożarze stodoły. Nie, strażak będący pod wpływem alkoholu nie może prowadzić pojazdu uprzywilejowanego, nie ważne czy jedzie do akcji czy z niej wraca. Co by się stało gdyby ktoś dowiedział się że strażak jest pod wpływem podczas akcji? On sam, jego dowódca (zastępu z którym przyjechał), dowódca jednostki OSP, prezes jednostki OSP, Kierujący Działaniami Rat-Gaś, osoba odpowiedzialna za OSP z KP PSP oraz komendant KP PSP lądują u prokuratora :/ Nie jest tak kolorowo jak mogłoby się wydawać ;)