18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczony pałac z przełomu XVIII i XIX wieku

ParalitykDance • 2013-10-13, 22:47
Witam, wrzucam kolejny materiał z naszej wyprawy.

Pałacyk we wsi Lewickie ( województwo Podlaskie, 7 km od Białegostoku ) z przełomu XVIII i XIX wieku. Już na początku XX wieku został opuszczony i do II Wojny Światowej odbywały się tam potańcówki okolicznych mieszkańców. Zaraz po wojnie pałacyk popadł w ruinę i został tak do dzisiejszych czasów.
Najciekawszym w tym wszystkim jest jednak historia z końców świetności pałacu. Rodzina ostatnich właścicieli, Nowickich była posądzana o zabawy z "czarną magią", a że lud w tych czasach był ciemny i strachliwy to wyklęto rodzinę dość szybko. Jako potwierdzenie owych obaw można przytoczyć wypowiedź księdza, który chował ostatnich właścicieli pałacu:
"A gdy wyprowadzono trumnę z pałacu zebrały się czarne burzowe chmury, a na drodze z pałacu do kościoła ludzie ustawili płonące beczki ze smoła, na przypomnienie, że całą wieczność będzie się smażył w piekle"












Standardowo jeśli chcecie więcej zdjęć w komentarzach ;)

op...........ve

2013-10-14, 17:52
fajne miejsce tylko, odrazu zaznaczam, że fotografią jakoś się nie interesuję i na moje oko te oczopie**olcowe kolory trochę irytują...nie można to zrobić k***a normalnego zdjęcia ? :-/

ParalitykDance

2013-10-14, 18:06
Na stronie są też normalne zdjęcia bez efektów ;) Ale jak to mówią, nie dogodzisz każdemu. Jak ostatnio wrzucałem normalne zdjęcia z wypraw to narzekano, że są zbyt "proste" a teraz, że nie są proste :P

Wikmndfm

2013-10-14, 18:13
Ten już chyba za bardzo jest zniszczony żeby uzyskać drugie życie:<

eekz

2013-10-14, 18:27
Ehh za każdym razem jak jadę obok tego pałacyku to mi się żal robi że tak piękna budowla jest w tak opłakanym stanie.

WalkingStephen

2013-10-14, 19:07
Nazwa miejscowości: "Lewickie" i wszystko jasne :amused:

dzonnyb

2013-10-14, 19:51
Ale bym tam z wykrywaczem przyatakował

op...........ve

2013-10-14, 20:13
dzonnyb,
może jakaś drobnica by się trafiła parę moniaków, nie jeden zapewne tam latał już

ParalitykDance

2013-10-14, 20:16
opusative napisał/a:

dzonnyb,
może jakaś drobnica by się trafiła parę moniaków, nie jeden zapewne tam latał już



Wystarczy poczytać komentarze u nas pod postem, gdzie wypowiadały się osoby, które próbowały tam wejść. Teren od około 50 lat był zamknięty na głucho, dopiero od 3-4 miesięcy jest w miarę dostępny i nikt tego nie pilnuje.

DARX

2013-10-14, 21:00
jak zwykle pie**olnienty graficiarz

Mlodymm

2013-10-14, 22:35
Świetne zdjęcia! Ale to chyba wygląda bardziej na dwór (jeśli się mylę, to wybaczcie i mnie poprawcie), co nie zmienia faktu, że jest piękny i aż szkoda, iż taki zaniedbany.

ParalitykDance

2013-10-14, 22:46
Dokładnie można to było określić jako "pałacyk" bo tak jest określany. Ale gdybym napisał "pałacyk" znając sadistica zostałbym wyzwany od pedałów :P

Dwory z tego co mi się zdaje były parterowe bez pięter ;)

bananakiller

2013-10-15, 14:04
k***a, jestem okolic tej miejscowości i nigdy bym nie pomyślał, że może być taka zajebista miejscówka w pobliżu. Szacun <peace>