18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczony dom profilaktyczno-wypoczynkowy Zdrowie, Gdynia

banshee • 2013-06-19, 15:50
Witam,
Tym razem wrzucam zdjęcia z opuszczonego Domu Kuracyjnego w Gdynia Orłowie. Po tagach znalazłem tylko ten temat, ale tam jest tylko film, a moim zdaniem zdjęcia leiej oddają klimat tego miejsca.

link do tego miejsca na forgotten.pl.

Jak zwykle kilka tu, a reszta jak w komentarzach.

Enjoy!










Robajson

2013-06-19, 16:00
Dajesz :ok:


5 sztuk autorze a reszta w komentarzu :roll:










banshee

2013-06-19, 16:50
Mojito napisał/a:

Dajesz :ok:


5 sztuk autorze a reszta w komentarzu :roll:



Poniosło mnie :)

Uwaga, jest tego trochę, ale dla zainteresowanych na końcu wstawiam trochę informacji o miejscu.

















































Info za portalem mmtrojmiasto.pl:


Cytat:

W czasach funkcjonowania posiadał 160 miejsc noclegowych (w pokojach 1,2,3 i 4-osobowych o różnym standardzie). Teraz "Zdrowie" straszy.

Obecny stan Domu Profilaktyczno-Wypoczyn...

Autor: Mateusz Mikołajczyk / NaszaFotografia.pl

Organizowane tu były turnusy rehabilitacyjne, odchudzające i rekreacyjne, a także konferencje, szkolenia oraz imprezy okolicznościowe (wesela, chrzciny).

Opuszczony Dom Profilaktyczno – Wypoczynkowy „ZDROWIE” znajduje się w Gdyni-Orłowie przy ul. Zacisznej 2A. Niestety budynek został kilka lat temu opuszczony i teraz „straszy” powybijanymi szybami, walającymi się wokół zdewastowanymi meblami czy śladami licznych podpaleń. Można do niego wejść bez problemu głównym wejściem – aczkolwiek wszystko na własną odpowiedzialność.

W środku możemy spotkać meneli (TAK), narkomanów (tylko wieczorami), a ostatnio i turystów zainteresowanych zwiedzaniem opuszczonego budynku. Ściany ośrodka zostały popisane przez graficiarzy, a złomiarze pokradli wszystko co się tylko dało. Budynek był wielokrotnie podpalany. Z tarasu widokowego „niechlubnej wizytówki Orłowa” rozpościera się piękną panorama Zatoki Gdańskiej.


ilves

2013-06-19, 18:16
Jechałabym na wakacje xD

Tupolew18

2013-06-19, 18:54
Najlepsze "Kto nasrał i rozmazał?" xDDD

W sumie wakacje w takim miejscu...czemu nie :D

Kaskaderdx10

2013-06-19, 19:08
byłem tam kiedyś gdy ośrodek funkcjonował. teraz wygląda zdecydowanie ciekawiej :D

Dee_Loc

2013-06-19, 20:28
Świetne! Ja ostatnio na forgotten.pl znalazłem zajebisty, opuszczony szpital w Legnicy. Mam pare fotek, może wrzucę :) Piwko

Poohx321

2013-06-19, 21:46
Będę miał gdzie się zabarykadować i zamieszkać jak nastanie apokalipsa zombie !!!

Pfciuki

2013-06-20, 00:48
Dosyć niedawno, bo 12 czerwca wybuchł tam pożar. W tym miejscu są jakieś plany na hotel, ale jakoś nie jestem przekonany żeby szybko coś tam powstało.
W siecie znalazłem zdjęcia tego obiektu zrobione jak jeszcze działał.






elda1987

2013-06-20, 01:08
stoi i niszczeje, do niczego już się nie nadaje. Polska.

Zarammoth

2013-06-20, 01:09
Musiały gówniarze to grafitti naj***ć :/

banshee

2013-06-20, 01:13
Stoi i niszczeje bo się inwestorzy z miastem nie mogą dogadać. Tak czy inaczej trzeba niby zburzyć ale pod spodem są schrony OC, więc niby nie do końca można... Tyle plotki, a prawda jest taka, że dopuki samo się nie zawali albo ktoś tam nie zginie to nikt nic nie zrobi.

ossasi

2013-06-20, 01:21
Czemu takie coś upadło, jakieś informacje? Miejsce przecież piękne, budynek dość nowoczesny....?

ekh!

2013-06-20, 01:52
O, nawet się na ostatnim zdjęciu, na środku górnego rzędu okien jakiś wczasowicz załapał ;)

wampir94

2013-06-20, 01:57
Gdynia moje miasto ;D