18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczona uczelnia

nightwood • 2017-06-28, 22:48
Kilka dni temu odwiedziłem opuszczoną szkołę, zlikwidowano ją jakiś rok temu z powodu zadłużenia, w budynku znajdują się sale wykładowe, konferencyjne, archiwum, pracownia komputerowa, pokoje z całym wyposażeniem, no i w nich cała dokumentacja jaka tylko powstała przez lata działalności szkoły. Aby zwiedzić cały budynek, zajrzeć do każdego pomieszczenia, sfotografować co najciekawsze, to całość czasowo zajęła mi 6h, więc trochę się nachodziłem. Pod spodem macie trochę zdjęć z mojej wizyty w tym budynku.

Link do pełnej fotorelacji znajdziecie na moim Fotoblogu.
http://szaryburek.blox.pl/2017/06/Opuszczona-szkola.html

Zapraszam także na swój fanpage z fotografią miejsc opuszczonych.
https://www.facebook.com/SzaryBurek/





















pomocnik

2017-06-29, 13:49
Lepiej nie podawać żadnych wytycznych ludziom, bo rozkradną.

SirMajkel

2017-06-29, 14:24
przyznaj się lepiej po ile na alledrogo powystawiałeś te wszystkie myszki i klawiatury.

wowku

2017-06-29, 14:31
A żeby napisać gdzie to k***a jest to już nie starczyło tuszu w klawiaturze?

T0B1

2017-06-29, 16:35
pomocnik napisał/a:

Lepiej nie podawać żadnych wytycznych ludziom, bo rozkradną.


wowku napisał/a:

A żeby napisać gdzie to k***a jest to już nie starczyło tuszu w klawiaturze?


Jak gość poda lokalizację, to zaraz się zlecą podludzie i rozpie**olą/rozkradną. Miejsce wydaje się być bardzo klimatyczne (to chyba jakaś szkoła medyczna była), oby nikt tego za szybko nikt nie zamienił w kolejną norę dla żulów.

nightwood

2017-06-29, 18:49
indrikoterium napisał/a:

k***a ile sprzetu do fizyko i innego badziewia. aparaty troche stare ale wlasnie na takich w naszych szpitalach sie jeszcze pracuje. na allegro po 100+ chodzą. te niebieskie lóżko jak niepoplamione i ogolnie zadbane to z 1000zl. panie toz tam tyle hajsu lezy, ze glowa mala. powinni aukcje zrobic, w tydzien by stan surowy zostal



No jest tego trochę, wkrótce wszystko pójdzie na złom.

KarpKiller napisał/a:

Jak ty tam wchodzisz ???


Sposobem :)

Imb

2017-06-29, 19:00
Ludzie, na 4chanie znajdowali flagę pośrodku niczego na podstawie skrawka widocznego nieba, a tutaj mamy panoramę z okien i nikt nic nie wie? :D

Suchmistrz

2017-06-29, 19:30
Powiedzcie mi, dlaczego zawsze w opuszczonych budynkach są jakieś porozpie**alane po podłodze przedmioty? Jest jakaś niepisana zasada, że ostatni gasi światło i rozrzuca wszystko dookoła jak konfetti?

nightwood

2017-06-29, 20:19
Suchmistrz napisał/a:

Powiedzcie mi, dlaczego zawsze w opuszczonych budynkach są jakieś porozpie**alane po podłodze przedmioty? Jest jakaś niepisana zasada, że ostatni gasi światło i rozrzuca wszystko dookoła jak konfetti?


To wina złodziei, którzy szybko szukają co by tu wynieść.

tranzystor

2017-06-29, 21:25
pietras_ja napisał/a:

Zaraz, no to coś tu nie tak. Skoro w zamkniętym z zadłużenia budynku jest tyle cennych rzeczy, to dlaczego komornik ich nie zlicytował?




Bo komornicy to w większości debile, którzy potrafią tylko ścigać za stare mandaty. Żeby zlicytować taki sprzęt trzeba mieć pojęcie o czymkolwiek.

viper_1990

2017-06-29, 21:39
Ciekawe jak się zadłużyli, studenciaki z czesnym zalegali ? W takim mieście więcej wydaje się na stancję niestety

Bladziochreturn

2017-06-29, 23:32
O ile mnie oczy nie mylą to uczelnia Almamer z Warszawy. Jako, że jestem byłbym pracownikiem ich centrum medycznego to mogę napisać, że i bardzo Merskim dobrze , mają za swoje i kij w oko za moje żebranie o na należną wypłatę i sposób w jaki traktowali ludzi. Dodam, że bankructwo było kwestią czasu - prywatne "zoo", stadnina dla koni, nieopłacalna inwestycja w remont stareo biurowca (zamiast wyburzyć i postawić nowy), kiepscy doradcy, etc.

Arles.

2017-06-30, 14:41
Państwo nie może przejąć tego budynku i przerobić go na jakiś użytek społeczny? Szkołę np teraz afery z podstawówkami są, gdzie problem to wyremontować trochę i posprzątać?

Eramod

2017-06-30, 21:21
hmmm to pewnie wina hanki ona cos gadała o likwidacji szkół

nightwood

2017-07-01, 10:11
Bladziochreturn napisał/a:

O ile mnie oczy nie mylą to uczelnia Almamer z Warszawy. Jako, że jestem byłbym pracownikiem ich centrum medycznego to mogę napisać, że i bardzo Merskim dobrze , mają za swoje i kij w oko za moje żebranie o na należną wypłatę i sposób w jaki traktowali ludzi. Dodam, że bankructwo było kwestią czasu - prywatne "zoo", stadnina dla koni, nieopłacalna inwestycja w remont stareo biurowca (zamiast wyburzyć i postawić nowy), kiepscy doradcy, etc.


Na tą chwilę budynek jest rozkradany, wandale zrobili już demolke, dzieciaki wynoszą jakieś przydatne im rzeczy. Zaraz będą tylko gołe ściany.

Bladziochreturn

2017-07-01, 11:49
nightwood napisał/a:


Na tą chwilę budynek jest rozkradany, wandale zrobili już demolke, dzieciaki wynoszą jakieś przydatne im rzeczy. Zaraz będą tylko gołe ściany.



Ta uczelnia była jedną z pierwszych prywatnych w Polsce. Na początku kasy było jak lodu. Dziekanaty w pałacach, prestiżowe ulice Warszawy, centrum medyczne dla personelu i studentów, itd. Potem szkół powstało więcej i zaczęły się kłopoty. Kiepscy doradcy, którzy pewnie bardziej myśleli o sobie, a nie o interesie uczelni.
No dobra tylko czemu przy tym wszystkim traktować pracowników jak śmieci? O ostatnią wypłatę starałem się przez 2 miesiące już po skończeniu pracy. Ludzie może nie kradną, a odbierają co ich? 8-)

A dodam jeszcze, że za tym biurowcem są takie niskie budyneczki (o ile nie wyburzyli) i śmiech z nimi taki, że ponoć Almamer komuś je sprzedał po czym od tego kogoś rozpoczął wynajem. To nie mogło się udać, a że dotrwało do 2016 r. to i tak cud :-D