18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczona baza wojsk rakietowych w Kozielsku

Gabranth • 2012-08-07, 00:48

Do 2007 roku baza była siedzibą jednostki wchodzącej w skład 28. Dywizji Rakietowej w Kozielsku (okręg kałuski). Na wyposażeniu dywizji znajdują się międzykontynentalne pociski balistyczne UR-100N o zasięgu 10 000km. Wymagany czas przygotowań do startu to 25 minut. Rakieta może przenosić do 6 głowic typu MIRV (głowice niezależnie wycelowywane), gdzie każda może razić osobny cel (patrz zdjęcie poniżej).

W 2008 roku Federacja Rosyjska miała 126 takich pocisków w swoim arsenale. Chociaż powoli są wycofywane na rzecz nowocześniejszego uzbrojenia, to przewiduje się, że pozostaną na wyposażeniu Rosjan do 2030 roku. W ich posiadaniu jest także Ukraina.
Obecnie teren jest opuszczony, ale w rejonie znajduje się kilka podobnych, czynnych jednostek, więc zwiedzanie może być ryzykowne. Poniżej kilka zdjęć i film przedstawiające pociski i wyrzutnie, a w komentarzach zdjęcia pordzewiałych pozostałości...


Gabranth

2012-08-07, 01:06








































































Może jutro coś jeszcze dorzucę...

hamusq

2012-08-07, 01:15
I tu jest co ogladac! A nie stary dworzec czy niedokonczony meczet k***a...

kiceczek

2012-08-07, 02:59
k***a jade tam

Za...........em

2012-08-07, 03:13
k***a, zróbcie zbiorczy? Nie dla takich tematów się zrzuca w jeden worek, a tego pełno ostatnio...


Powiem tak...

Na początku wydało mi się to ciekawe, zwiedzanie takich miejsc. Zacząłem w mieście u siebie się rozglądać, jakież to atrakcje są. Niestety, jak widzę tyle tematów, które googlować może sobie każdy, czar pryska. Najbardziej jednak wk***ia mnie to, że pewni kolesie pokazali niby ciekawe miejsca w moim mieście, zajebiście - dworzec w ich temacie...kiedyś, mając jakieś 16 lat, srałem tam, bo daleko do domu było. Teraz to super zajebiste, opuszczone miejsce. W Białym jest wiele fabryk, kilka kilometrów dalej znajdą się ciekawsze jeszcze miejsca...ale miejsce, gdzie srają małolaty jest zajebiste - bo opuszczone...
Czy naprawdę o to chodzi, żeby wpie**olić z neta byle gówno(albo gdzie się pije)? Nie neguję tego hobby, bo jak już mówiłem sam się tym interesowałem...Teraz mi to bokiem wychodzi. Wiele małolatów oczywiście będzie się jarać tematem, bo moderatorzy się jarają. Nie wiedzą czemu, ale skoro oni to lubią, musi być fajne. Zróbcie zbiorczy, niech się wykażą w tym temacie Ci, którzy umieją w google wpisać: "opuszczone miejsca, itp.".

rockface123

2012-08-07, 08:57
zbiorczy to na jakieś gówna typu dworzec ale ten gościu wstawia zajebiste wrzuty wyjątkowo takie klimatyczne więc niech wrzuca normalnie zarobi pare piwek chociaż ;p

tomii666

2012-08-07, 10:03
Jak już macie wrzucać co popadnie to nie na sadistic , rozumiem, że tematy są interesujące ale k***a bez przesady :thisissadistic:

necrobarbara

2012-08-07, 10:15
tomii666 napisał/a:

Jak już macie wrzucać co popadnie to nie na sadistic , rozumiem, że tematy są interesujące ale k***a bez przesady :thisissadistic:



Jak coś nie jest pokemonem to już Cię nie interesuje, co? A na sadolu jest wszystko, nawet takie pojeby jak Ty, z tym że zazwyczaj w dziale hard podpisane jako aborcja. :evil:

JezusToŻyd

2012-08-07, 10:40
Proponuję nowe logo strony:



bo to co się tu dzieje to nie da się w ogóle nazwać czarnym humorem. Moderatorzy chyba o tym zapomnieli.

~Angel

2012-08-07, 10:59
:roll:

Jeżeli jakiś temat nie wywołał u ciebie zainteresowania to po prostu leć dalej a nie bziakaj.

Rzeźnik z Blaviken

2012-08-07, 14:41
Świetna sprawa te opuszczone wyrzutnie. Klimat jak ze S.T.A.L.K.E.R.A, albo i lepiej.
Oby tak dalej!

lith

2012-08-07, 14:54
Bliżej na Ukrainie jest też sporo takich opuszczonych wyrzutni, więc można pobiegać. A jak ktoś chciałby pozwiedzać w trochę mniej hardkorowy sposób to polecam Muzeum Strategicznych Wojsk Rakietowych w Pierwomajsku. Czyli właśnie taka baza przerobiona na muzeum, gdzie oprowadzają ludzie, którzy tam kiedyś pracowali. Wszystko zadbane i nawet w sporej części działające ;)

ru_ziolo

2012-08-07, 14:54
k***a.
7 zdjęcie w komentarzach. Dziadek tuska był też w armii radzieckiej ?
j***ny umiał się urządzić. To teraz wiadomo dlaczego wnusio liże dupy i szwabom i ruskim.

kamik306

2012-08-07, 17:00
To jest klimatyczny temat, zresztą każdy temat Gabranth, z taką tematyką jest (dla mnie) bardzo interesujący.

Bardzo bym chciał wybrać się kiedyś w takie miejsce :)

Zbiorczy może by się rzeczywiście przydał- chętnie bym sobie to poprzeglądał :) a może się trafiłoby coś w okolicy ;)