18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Olbratowski mówi jak jest

orzech1991 • 2014-02-12, 14:55


Ładnie się rodziny i znajomi posłów PSLu pluskają we własnym sosie...a raczej w naszym, państwowym sosie za nasz hajs.

A tu jeszcze taka ważna sprawa odnośnie prywatyzacji lasów państwowych - linki do strony w celu złożenia podpisów na petycji protestacyjnej:

www.ekorozwoj.pl/

Wzór karty do zbierania podpisów protestu przeciw prywatyzacji lasów:

www.ekorozwoj.pl/images/stories/lista_referendum_lasy2014.pdf

Piwo dla wszystkich podpisujących - nie bądźmy obojętni!
:piwo:

warto tez popatrzec na linki pod stroną ekorozwoj, np. cala transmisja z konferencji prasowej nt. prywatyzacji .

Zofar

2014-02-12, 16:27
Ciekawe jak wygląda wyborca PSL? nie spotkałem takiego osobnika jeszcze . Macie jakieś rysopisy :>

Dżony

2014-02-12, 16:30
Zofar tak jak typowy pracownik budżetówki.

Rasta4Peace

2014-02-12, 18:02
Mówić jak jest to już każdy głupi umie, zrobić coś z tym, podać jakieś inicjatywy to już każdy morde zamyka. Chcecie zmian?
- pokażcie liste propozycji zmian, nie tylko obalić rząd i zostawić "nic", obalić tę bande nie jest wcale trudno, wystarczy miećdobre inicjatywy zamienne a nie tylko rozpiepszać wszystko wokół.

LucaBrasi

2014-02-12, 18:03
Jakiej k***a prywatyzacji Lasów? Przestań słuchać Hoffmana :P

MAHORA

2014-02-12, 18:10
Kiedy ja ostatnio nawiązałem w swoim temacie do polityki, mod mi temat przeniósł do „polityka i religia” – gdzie nikt nie zagląda :P . Widzę że zależy na jakiego cenzora się trafi :idzwch*j:
http://www.sadistic.pl/wolne-media-vt269081.htm

ChomikAdrian

2014-02-12, 18:15
Już dzisiaj w innym temacie wklejałem tą grafikę, ale tu pasuje idealnie :)


pepekolo

2014-02-12, 18:34
Widze że niedlugo Olbratowski wykoleguje Kolonko na Sadisticu.
AVE RMF
tfu

orzech1991

2014-02-12, 20:19
Póki mówi rzeczy które nas dotyczą wszystko wporzo

No chcąc być dokładniejszym to faktycznie nie prywatyzacja a włączenie do resortu finansów czyli Lasy Państwowe jako przedsiębiorstwo ma odprowadzać do budżetu chyba 800mln PLN. Czym się to skończy? W najlepszym wypadku wg mnie nałożą opłaty za chodzenie po lasach albo na mocy jakichś kolejnych ustaw nałożą przymusowy podatek na powiaty z lasami albo wszystkich tak jak to zrobili z opłatą za segregację śmieci (podnieśli opłatę za wywóz chyba) i możliwe, że zrobią z opłatą audiowizualną - nie oglądasz, ale i tak zabulisz. W gorszym - przedsiębiorstwo ogłosi upadłość i będzie można - uwaga słowo klucz - sprywatyzować. Czyli zależy od umowy kupna czy tam dzierżawy gruntu - albo ktoś zostawi las w postaci zastanej i będzie brać opłaty za spacerek lub ogrodzi i pójdzie w ch*j, żeby np. wrócić za ileś lat (jak skończy się okres np. musu utrzymania lasu w pierwotnej postaci) i postawi sobie jakieś gówno. Tak czy inaczej obywatele będą poszkodowani i w to nikt nie wątpi.

LucaBrasi

2014-02-12, 21:24
orzech1991 napisał/a:

Póki mówi rzeczy które nas dotyczą wszystko wporzo

No chcąc być dokładniejszym to faktycznie nie prywatyzacja a włączenie do resortu finansów czyli Lasy Państwowe jako przedsiębiorstwo ma odprowadzać do budżetu chyba 800mln PLN. Czym się to skończy? W najlepszym wypadku wg mnie nałożą opłaty za chodzenie po lasach albo na mocy jakichś kolejnych ustaw nałożą przymusowy podatek na powiaty z lasami albo wszystkich tak jak to zrobili z opłatą za segregację śmieci (podnieśli opłatę za wywóz chyba) i możliwe, że zrobią z opłatą audiowizualną - nie oglądasz, ale i tak zabulisz. W gorszym - przedsiębiorstwo ogłosi upadłość i będzie można - uwaga słowo klucz - sprywatyzować. Czyli zależy od umowy kupna czy tam dzierżawy gruntu - albo ktoś zostawi las w postaci zastanej i będzie brać opłaty za spacerek lub ogrodzi i pójdzie w ch*j, żeby np. wrócić za ileś lat (jak skończy się okres np. musu utrzymania lasu w pierwotnej postaci) i postawi sobie jakieś gówno. Tak czy inaczej obywatele będą poszkodowani i w to nikt nie wątpi.



Jest trochę inaczej.

Większość lasów w kraju jest własnością skarbu państwa. Do zarządzania nimi powołano Państwowe Gospodarstwo Leśne "Lasy Państwowe", które nie jest żadnym przedsiębiorstwem. LP cały zarobiony hajs przeznaczają na własną działalność. Nie ma co ukrywać, że tego hajsu jest sporo (m.in. dlatego, że są zwolnieni z podatku) i działalność idzie "na bogato" ;) . Projekt, z tego co wiem, zakłada, że część zarobionej kasy będą musieli oddawać do budżetu. Nie wiem ile i nie chcę się wypowiadać co do tego czy to mało czy dużo bo się nie znam ale fakt jest taki, że zysk mają na poziomi kilkuset milionów złotych rocznie :D

korinogaro

2014-02-12, 22:43
@up, problem z projektem jest taki że jest zj***ny jak wszystko inne w tym kraju. Bo rząd chce od lasów 800 mln, a lasy zarobiły w zeszłym roku 600 mln. Dlatego właśnie "Lasy Państwowe" ustami swojego przedstawiciela pytały rząd skąd mają wytrzasnąć 200 mln, pożyczyć? No i rząd łaskawie nie odpowiedział.

ChomikAdrian

2014-02-12, 23:15
Nie, Lasy Państwowe mają w 2 lata wpłacić do budżetu państwa około 1,5 miliarda zł - oni sobie uj***li że to tzw. nadwyżka i mogą kosztem inwestycji (w lasach) wspomóc kasę państwową. Tak czy siak jest to pierwszy krok do uj***nia Lasów Państwowych, bo w rządzie mamy j***nych socjalistów. Następnym krokiem będzie częściowa prywatyzacja, dalej jeszcze większa itd. To sk***iele którzy nie patrzą na dobro narodowe, patrzą tylko na to żeby hajs rozpie**alany przez nich im się zgadzał, czyli będą łatać dziurę budżetową jak tylko się da, w dupie mają lasy polskie i wiele innych kwestii.

plagiat

2014-02-13, 01:00
Czyli co? Robimy akcję "nie przeciw ściąganiem kasy z LP"? Wydrukowanie tej karty podanej w linku to nie problem, ale nie do końca rozumiem 2 pkt tej listy referendum. Mógłby ktoś wytłumaczyć?

orzech1991

2014-02-16, 02:18
moze i przedsiebiorstwem w scislym znaczeniu nie są - wiem o tym - ale dzialają w pewien sposob podobnie. emituja zyski i utrzymuja sie z nich. wiem jednak ze nie jest tego az tyle zeby jeszcze latac z tego hajsu dziure budzetowa. zreszta podobno Komor juz stosowne dzialania podjąl zeby w 2016r. lasy panstwowe mozna bylo zgodnie z prawem opchnąc - najpirawdopodobniej zagranicznemu nabywcy.