18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Okupowana Polska, zdjęcia z roku 1939-1940

kufel01 • 2012-11-02, 23:15
Na stronie http://life.time.com pojawiły się ostatnio kolorowe zdjęcia z okupowanej Polski , większośc z Kutna i parę zdjęć z Warszawy na przełomie 1939-1040 r

Reszta w komentarzech

WHITE$TOCKER

2012-11-03, 14:00
ja sie pytam sie gdzie sa te zdjecia z 1040r?!

miedziak

2012-11-03, 14:15
kufel01 napisał/a:

Obrazek



Przyjrzyjcie się temu obrazkowi i zobaczcie co tam jest napisane na tych tabliczkach. Polacy mieli pewien sposób na szwabów, a mianowicie pisali na tabliczkach że dany obszar jest zarażony tyfusem, którego Niemcy się strasznie bali dla tego takie obszary były pod znacznie słabszą kontrolą. Tutaj macie to ładnie opisane w tym temacie.

http://www.sadistic.pl/jak-zrobic-szwaba-w-ch*ja-vt131808.htm

kufel01

2012-11-03, 18:43
hurtownia_magnetowidów napisał/a:

W książce o snajperze niemieckim (Bruno Sutkus) czytałem, jaką rzeź zrobili ruscy na Litwie. W pięciu zgwałcili 12-latkę, aż jej wnętrzności zaczęły wypadać, a potem jeden na zakończenie zabawy jebnął ją butelką po samogonie (chyba też w tej książce). Aż mnie k***a szlag trafia jak oglądam teraz "Czterech pancernych i psa". Przyjaźń polsko-sowiecka to największy absurd jaki powstał.



Ostatnio natknąłem sie na zajebisty artykuł poświęcony gwałtom w trakcie II wojny światowej. Jak i kiedy niemcy zaczęli i jak wyglądała okupacja po wojnie musze odgrzebać i jak bede miał chwile to wrzuce na skaner i wstawie.. zależy jaki kac jutro będzie ;)

Hu...........ia

2012-11-03, 19:36
kufel01 napisał/a:



Ostatnio natknąłem sie na zajebisty artykuł poświęcony gwałtom w trakcie II wojny światowej. Jak i kiedy niemcy zaczęli i jak wyglądała okupacja po wojnie musze odgrzebać i jak bede miał chwile to wrzuce na skaner i wstawie.. zależy jaki kac jutro będzie ;)



Będę wdzięczny jeśli wstawisz :->

suppai

2012-11-03, 23:12
Okupacja, bieda, a kobiety bardziej zadbane niż większość dzisiejszych wyzwolonych kaszalotów.

Pan_Dawid

2012-11-04, 01:54
gdy się patrzy na te kolorowe zdjęcia wydaje się, że ta wojna nie była wcale tak dawno...

Kocewicz

2012-11-04, 05:00
Okash napisał/a:

Zajebisty aparat ktoś miał, klimatyczne foty porobił (ostrość i kolory). Dziś już ni ch*ja bez photoshopów coś takiego uzyskać (a i tak często da się wyczuć, że grzebano).


Nie dziwota, z formatu 6 x 9 da się bardo dużo wyciągnąć. Pozycja fotografującego aparatem mieszkowym też ma niemałe znaczenie w dobrym wykonaniu zdjęcia. Naświetlane zapewne na slajdzie Agfy, jednym z pierwszych dostępnych przed wojną na rynku filmów kolorowych, cech*jącym się wyjątkowo niską czułością, bodajże 13-15 ISO.