18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ojczyzna

pumba • 2013-11-24, 12:39

dr. Bohdan Szucki opowiada czym dla niego jest Ojczyzna.

SamSobieBogiem

2013-11-24, 12:49
piękne... ojczyzna to to miejsce, które będziesz wspominać z rozrzewnieniem na starość.

Mieszczuch

2013-11-24, 13:35
jak ktoś mówi z taką pasją o komarach, to widać, że czuje czym jest dla niego ojczyzna.

jacekmatys

2013-11-24, 14:14
Wyprzedził tą choinką święta szybciej niż coca-cola

dimekk

2013-11-24, 18:08
Gimby: skrót doktor piszemy bez kropki, o tak: dr

_P...........K_

2013-11-24, 19:44
Ja kiedy mówię „Polska”, mam przed oczami pszeniczny kłos wyrosły na tej ziemi, znajome boćki, co przycupnęły na przyjaznej mazurskiej chacie, widzę bursztynowy świerzop tańczący wśród fal burzanów…

CoJaTamKurwaWiem

2013-11-24, 20:23
Wyszły dwa owsiki z dupy, ojciec i syn. Idą, idą, w końcu syn pyta:
- Tato, a co to jest to zielone po czym idziemy?
- Trawa, synu.
- Acha, a to mokre tam dalej?
- Rzeka, synu.
- Acha, a to żółte co tak świeci?
- Słońce, synu.
- Acha. Tato, ładnie tutaj, dlaczego my musimy w tej dupie mieszkać?
- Bo to jest, synu, nasza Ojczyzna.

asdf1991

2013-11-24, 20:36
ja się wzruszyłem ;(


swoją drogą po tytule dr nie stawiamy kropki

pumba

2013-11-24, 20:57
CoJaTamk***aWiem, Kto cię tu trzyma, nie podoba się w Polsce to wypie**alaj na zmywak

tarasyhakena

2013-11-24, 21:10
jakbym mojego dziadka sluchal, sorki za brak polskich znakow

enjoy7

2013-11-24, 21:19
po skrócie dr nie daje się kropki :homer:

tomiknn

2013-11-24, 21:31
Może warto wspomnieć że dr Bohdan Szucki podczas okupacji był żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych, więc to jeden z tych tzw. "Faszystów". Wielkie zimne piwo!

Dorquba

2013-11-24, 21:31
Wspaniałe, żebym ja dożył takiego wieku i wspominał tak miło młodość. Cała paleta browców dla tego posta.



giboN31

2013-11-24, 21:51
Nie wiem jak to jest wychować się i dorastać w "normalnej rodzinie" z matką i ojcem mając wszystkiego pod dostatkiem. Mnie wychował mój Dziadek i moja śp. Babcia, ich opowieści ukształtowały mój światopogląd, nigdy nie było lekko i dalej nie jest. Na to jestem przygotowany, przynajmniej psychicznie. Mimo iż w tej chwili mam tylko 20 lat i nawet nie skończyłem szkoły średniej to słysząc właśnie takie słowa wypowiedziane z ust starszych osób które przeżyły to piekło robi mi się ciepło na sercu. Do końca mojego marnego życia Ci ludzie, nasi rodacy którzy oddawali życie aby zapewnić potomstwu lepszy byt, będą dla mnie bohaterami i ikonami do naśladowania, szkoda że, my Polacy (współcześni?) cały czas jesteśmy podzieleni na lewo, prawo, górę, dół, i wszystkie inne możliwe kierunki, a nie potrafimy po prostu powiedzieć DOSYĆ i zrobić coś dla tego naszego skrawka ziemi i dla nas samych, przestać się kłócić o pierdoły i zacząć współpracować na własną korzyść. Jestem (niby mężczyzną) ale w sumie w tych czasach jestem "chłopcem", który chce założyć rodzinę (co według mass-mediów i Unii europejskiej jest nienormalne bo mężczyzna+kobieta? =chore) tak chcę mieć dziecko i to nie jedno i chcę te dzieci wychować tak aby nie były typowymi "gimbusami" którym w głowie tylko jedno i wszystko jedno. Mam jeszcze wypowiedzi w zapasie jak rafaello, ale nie potrafię ich wyrazić w jednym zdaniu czy tam słowie więc kończę. Pozdrawiam