18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ofiara na kościół czyli "Co łaska...ale 1000 zł minimum

Vendal • 2013-06-01, 18:01




Dzisiaj przy obiedzie z rodziną usłyszałem dość ciekawą historię. A więc:

Niedawno mój najmłodszy brat miał swoją pierwszą komunię świętą. Tydzień po tym wydarzeniu musiał chodzić codziennie do kościoła (biały tydzień czy jakoś tak) aby przyjmować opłatek i tam słuchać co ksiądz ma do powiedzenia. Ale do sedna. Na ostatnim spotkaniu ksiądz rozdał jakieś badziewnie książeczki a w nich koperta i mówi.

"Drogie dzieci. Te książeczki są dla was. Jak wrócicie do domu to z pieniążków, które dostaliście na komunie weźcie sobie z 100 do 200 zł a resztę włóżcie do koperty i przynieście do mnie"

Jak wiadomo dzieciaki w dzisiejszych czasach nie dostają na komunie 300 zł, tylko z 1000 minimum co po krótkich obliczeniach wychodzi, że księżulo dostanie 800-900 w najgorszym wypadku.

Oczywiście dzieci nie chodziły na spotkania z księdzem same...w ostatnich rzędach siedzieli rodzice , którzy byli już cali czerwoni po usłyszeniu słów "posłannika Boga".

A co szanowni rodziciele zrobili po usłyszeniu kazania naszego "skromnego" księżulka? Każdy włożył do koperty co łaska czyli, 2 zł, 5 zł, najwięcej co ktoś dał to z 10 zł było bodajże. Podobno tak się wk***ił po zobaczeniu swojego "co łaska", że się pokłócił z rodzicami.


Brak mi słów...ale dobrze tak ch*jowi :amused:

kossa69

2013-06-01, 18:03
Tak jest od dawna i w 99% kościołach

andrewerty

2013-06-01, 18:07
SZAJBAAA napisał/a:

Coś mi to ściemą śmierdzi.
Wręcz moim zdaniem sytuacja nierealna.


potem wszyscy wstali, zaczęli bić brawo a kierowca przejeżdżającego nieopodal autobusu zatrzymał się, wysiadł i nawrzucał księdzu

lu...........5z

2013-06-01, 18:12
rockface123 napisał/a:

typowy pie**olony pedofil.



pie**olony to jestes ty w dupsko w swoim gimbazjum

ch*j z kosciolem, ale jak ja nienawidze tepych ludzi podatnych na takie marne prowokacje

master0romus

2013-06-01, 18:20
luka5z napisał/a:


pie**olony to jestes ty w dupsko w swoim gimbazjum

ch*j z kosciolem, ale jak ja nienawidze tepych ludzi podatnych na takie marne prowokacje



Sorki ale wydaje mi się że w tym momencie to Ty dałeś się sprowokować... :amused:

rockface123

2013-06-01, 18:24
luka5z napisał/a:



pie**olony to jestes ty w dupsko w swoim gimbazjum

ch*j z kosciolem, ale jak ja nienawidze tepych ludzi podatnych na takie marne prowokacje



oh polski katolik przestrzegający się ścisle dekalogu :idzwch*j:

jak ja was śmiecie nienawidzę, ale zawsze się pośmiać można 8-)

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-01, 18:30
k***a mać moja chrześnica miała parę tygodni temu komunię!
Ksiądz nie nakłaniał nikogo do dawania kasy.
Jedyna rzecz która mi się nie podobała to fakt że krawcowa jest od księdza (w sensie ona szyje ubrania i nie ma zmiłuj bo każdy musi mieć takie samo) kamerzysta jest od księdza i stawka ustalona, Fotograf to samo, kwiaciarka itd. itd.
Komunia sama w sobie to drogi interes i ksiądz nie musi od dzieci kasy wyciągać w sposób "kontrowersyjny" więc moim skromnym zdaniem fejk jak ch*j.

rockface123 napisał/a:



oh polski katolik przestrzegający się ścisle dekalogu :idzwch*j:

jak ja was śmiecie nienawidzę, ale zawsze się pośmiać można 8-)



Czyli nienawidzisz 90% społeczeństwa?
Ogólnie to kiepski z ciebie troll.

Ale jak byś mówił na serio to powiem ci coś po cichu:
Wierz w co chcesz albo nie wierz w nic ,nic mnie to nie obchodzi. Ale od ciebie oczekuję tego samego.
Ja nie rzucam ch*jami w ateistów. Każdy ma swój rozum.

WhyMe?

2013-06-01, 18:32
Jak materiał własny to stary mam prośbę. Nie dawaj im swoich pieniędzy z komunii :-)

BongMan

2013-06-01, 18:35
W Holandii jeden kościół nie chciał płacić podatków, to władze miejskie się wk***iły i zamknęły go w p*zdu. Teraz jest tam sklep. Tam się nie pie**olą z czarną mafią.

RockyWood

2013-06-01, 18:38
dorzucę dwa kwiatki od siebie:
1. wieś, pogrzeb mojej śp. babci, trumna w dołku i końcowa modlitwa przed zakopaniem.
Po modlitwie ksiądz stanowczym głosem oznajmił czyja kolej jest do sprzątania kościoła i które domy zalegają z "ofiarą".

byłem wtedy młody i nie rozumiałem o co rodzice się tam wk***iali na księdza...

2. moje miasto, pogrzeb mojego śp. dziadka. Tu ksiądz z parafii dziadka zażyczył sobie 500 zł za pogrzeb. W cenie miał być organista. Mało tego - zażyczył sobie żeby go odwieźć z parafii na cmentarz i z powrotem. Na drugi dzień okazało się że organistka (fajna dupa - dlatego do niej potem podbiłem i się co nieco dowiedziałem) nie dostaje za grę ani złamanego grosza, jedynie co miesiąc dostaje - UWAGA - zwrot za dojazd w/g rachunku który przyniesie księdzu.
Pomyślałem wtedy "taki ch*j" - ani złamanego grosza nie dam na tych pie**olonych złodziei i wyzyskiwaczy. I tak od 3 lat walczę z wszelkimi datkami na tą zakałę. Mimo wszystko lepiej żeby mochery utrzymywały kościoły niż żeby ludzie łby tracili gdyby miał być tutaj islam...

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-01, 18:43
RockyWood napisał/a:

dorzucę dwa kwiatki od siebie:
1. wieś, pogrzeb mojej śp. babci, trumna w dołku i końcowa modlitwa przed zakopaniem.
Po modlitwie ksiądz stanowczym głosem oznajmił czyja kolej jest do sprzątania kościoła i które domy zalegają z "ofiarą".

byłem wtedy młody i nie rozumiałem o co rodzice się tam wk***iali na księdza...

2. moje miasto, pogrzeb mojego śp. dziadka. Tu ksiądz z parafii dziadka zażyczył sobie 500 zł za pogrzeb. W cenie miał być organista. Mało tego - zażyczył sobie żeby go odwieźć z parafii na cmentarz i z powrotem. Na drugi dzień okazało się że organistka (fajna dupa - dlatego do niej potem podbiłem i się co nieco dowiedziałem) nie dostaje za grę ani złamanego grosza, jedynie co miesiąc dostaje - UWAGA - zwrot za dojazd w/g rachunku który przyniesie księdzu.
Pomyślałem wtedy "taki ch*j" - ani złamanego grosza nie dam na tych pie**olonych złodziei i wyzyskiwaczy. I tak od 3 lat walczę z wszelkimi datkami na tą zakałę. Mimo wszystko lepiej żeby mochery utrzymywały kościoły niż żeby ludzie łby tracili gdyby miał być tutaj islam...



Stary ja się z tobą zgadzam w 100%!
Tylko to co mamy od autora to wyssane z palca albo podchodzi pod prokuraturę!
Kościół powinien się utrzymywać tylko z wolnych datków.
Po co takie pałace budować?
Ja rozumiem że obrządek kosztuje (pogrzeb,ślub,chrzciny itd.) Tylko po co zmuszać wszystkich aby na to płacili.
O ile było by to tańsze gdyby z pogrzebu nie robić imprezy a z cmentarzy galerii sztuki?
Co by się zmieniło gdyby msza odbywała się na świeżym powietrzu a nie wręcz w zamku?

polslav

2013-06-01, 18:56
eee tam pie**olenie...w ch*j temat