18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"O Shi Shi, który jadał lwy"

Eire • 2010-11-06, 17:55
Cytat:

"O Shi Shi, który jadał lwy" składa się z 10 wersów i 92 znaków, z których każdy wymawia się w języku mandaryńskim (puntonghua) identycznie - jako "shi". O ile da się to zrozumieć w formie pisemnej ze względu na sposób zapisu wyrazów, o tyle recytowane dla osoby trzeciej staje się kompletnym bełkotem.


Zapis :

Tłumaczenie :
Cytat:

Poeta Shi Shi mieszkał w kamiennym domu. Lubił jeść mięso lwów i poprzysiągł sobie, że zje ich dziesięć. Miał zwyczaj chodzić na targ w poszukiwaniu lwów i pewnego dnia o godzinie dziesiątej znalazł tam dziesięć okazów. Shi zabił lwy za pomocą strzał, pozbierał ciała i zaniósł do swojego kamiennego domu. Dom zaczął przeciekać, więc Shi rozkazał swym sługom osuszyć go.
Wtedy też spróbował zjeść ciała dziesięciu lwów. Dopiero wówczas zdał sobie sprawę, że tak naprawdę te lwy były zrobione z kamienia. Spróbujcie rozwiązać tę zagadkę.



A tak się to recytuje :

zu...........12

2010-11-06, 18:29
haha, oni to odwiecznie mają naj***ne

mesiash

2010-11-06, 18:47
to jest profesjonalny gwizdajło!

MsThug07

2010-11-06, 19:55
A co mnie k***a obchodzi jakiś poj***ny język z poj***nej wiochy gdzieś w poj***nej dziczy!? k***a. :idzwch*j:

firer

2010-11-06, 19:56
Zdaje się, że w drugim wersie od góry jest za mało SHI

sereg

2010-11-06, 23:30
fajne, w miedzyczasie mogę obejrzeć pare fotek niżej i wiem, że nic nie stracę ;]

bloodwar

2010-11-07, 07:39
Fajne fajne tylko że po krótkiej weryfikacji na Wikipedii okazuje się że FAKE! Jak widać moda na wymyślanie głupich historyjek z najdzieją, że nikt tego nie sprawdzi przeszła z demotów na Sadola wraz z falą gimbusów...

gumol

2010-11-07, 10:26
@firer bo jedno SHI było nieme

szefooo

2010-11-07, 14:23
shi shi shi shi shi shi shi shi
shi shi shi shi shi shi
shi shi shi
shi shi shi shi shi shi shi shi shi shi shi shi
shi shi shi shi shi shi
shi shi shi
shi shi shi
shi shi shi shi shi shi

No i se pykłem drugą część w 20 sekund.

Eire

2010-11-07, 15:11
bloodwar napisał/a:

Fajne fajne tylko że po krótkiej weryfikacji na Wikipedii okazuje się że FAKE! Jak widać moda na wymyślanie głupich historyjek z najdzieją, że nikt tego nie sprawdzi przeszła z demotów na Sadola wraz z falą gimbusów...



Znam to od kilku lat. Nie wiem gdzie na wikipedii znalazłeś informację jakoby był to fake, więc może jakiś cytat albo link ?

Carisma

2010-11-07, 16:32
dzieki wam juz nie musze na joemonstera wchodzic...wszystko tutaj ląduje 8-)

bugmenot

2010-11-07, 16:35
A ja myślałem, że jak mój stary był naj***ny to tylko coś bełkotał, a on jednak recytował starą chińską zagadkę! Ja pie**ole, cool story.

goregarg

2010-11-07, 18:28

nostre

2010-11-07, 18:47
bloodwar napisał/a:

Fajne fajne tylko że po krótkiej weryfikacji na Wikipedii okazuje się że FAKE! Jak widać moda na wymyślanie głupich historyjek z najdzieją, że nikt tego nie sprawdzi przeszła z demotów na Sadola wraz z falą gimbusów...



Fake? Zamiast się lansować na sceptyka zapytaj kogoś kto zna chiński.

yoshi

2010-11-07, 19:07
to już wiem co wybrać na recytacje na polski !