18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

O religii słów kilka

urielpp • 2013-04-13, 22:30
Zbiór kilku wypowiedzi na temat religii.
Na początek o hipokryzji chrześcijan (Bill Maher):

Larry David o religii:

Bertrand Russell:

Ork.Fajny

2013-04-13, 22:54
Ahhh... Bill Maher... Człowiek który zaczyna swój program od hejtu na katoli by w jego połowie powiedzieć że on w sumie nie lubi gadać o religii... Niech mu ktoś wreszcie wyjaśni że Jezus nigdy nie potępił Staro Testamentowej kary śmierci dla zabójców którą mamy zaraz za dekalogiem, który nawiasem mówiąc ma w swojej treści "nie morduj" a nie "nie zabijaj, zaraz obok tego mamy wpisaną zasadę że geje też do gazu mają trafić. Tortury i przemoc to już jakaś imaginacja. No i mógł sobie jeszcze walnąć tabliczkę z napisem "śmiecie się bo koniec żartu", bo ta przerwa i oczekiwanie na śmiech jest programoczasochłonna.

Tego drugiego sobie daruje. To nawet nie miało sensu większego.

Trzeci pan pie**oli. Dowody na chrześcijańskie dogmaty? Jakie k***a dowody? Na jakie dogmaty? Na mityczne przedstawienie stworzenia świata które kościół od dawna uważa za obrazowe pokazanie jak powstał świat? Istnienie Boga? Nie da się temu zaprzeczyć ani potwierdzić. Dopóki nie poznamy jak powstał świat to nie można wykluczać Boga.
Racjonalna Moralność? Od razu widać że to głupi humanista-filozof a nie biolog-neurolog... Jak się dziecko nauczy np. że zabijanie innych ludzi spoza rodziny jest dobre to dziecko będzie tak uważać i za złe uzna nie zabicie obcego człeka.
Poza tym. Ten człowiek to komunista. Zajmował się próbą rozbrajania zachodu na korzyść ZSRRu. To chyba ostatnia osoba przed Stalinem i Hitlerem która japę na ten temat winna otworzyć.

Shatter

2013-04-13, 23:07
Ork.Fajny,
Cytat:

Na mityczne przedstawienie stworzenia świata które kościół od dawna uważa za obrazowe pokazanie jak powstał świat?


Dlatego że w końcu ludzie zaczęli myśleć.Gdyby nie to, to nadal by wciskali te pierdoły(pomijam istnienie kreacjonistów).
Swoją drogą bardzo zabawne jest to że "metaforami" i "obrazowym przedstawianiem" są jedynie fragmenty których już nie potrafią bronić.Wszystko inne jest już "dosłownym słowem bożym którego NIE WOLNO ZMIENIAĆ".

Ork.Fajny

2013-04-13, 23:31
Shatter, ja pie**ole... Wszyscy wtedy szukali rozwiązań takich rozwiązań powstania świata... Dlaczego k***a nie jęczysz jak baba nad mitologią azteków/chińczyków/japończyków/plemień Alasjunaddro z południowej afryki...?
A swoją drogą Genezis jest jedyną "metaforą" w Biblii. Więc albo dasz jakieś przykłady innych metafor albo po prostu szczym ryj i pacz na ruchy majstra.

Co...........nt

2013-04-13, 23:59
Ork.Fajny napisał/a:

Ahhh... Bill Maher... Człowiek który zaczyna swój program od hejtu na katoli by w jego połowie powiedzieć że on w sumie nie lubi gadać o religii... Niech mu ktoś wreszcie wyjaśni że Jezus nigdy nie potępił Staro Testamentowej kary śmierci dla zabójców którą mamy zaraz za dekalogiem, który nawiasem mówiąc ma w swojej treści "nie morduj" a nie "nie zabijaj, zaraz obok tego mamy wpisaną zasadę że geje też do gazu mają trafić. Tortury i przemoc to już jakaś imaginacja. No i mógł sobie jeszcze walnąć tabliczkę z napisem "śmiecie się bo koniec żartu", bo ta przerwa i oczekiwanie na śmiech jest programoczasochłonna.

Tego drugiego sobie daruje. To nawet nie miało sensu większego.

Trzeci pan pie**oli. Dowody na chrześcijańskie dogmaty? Jakie k***a dowody? Na jakie dogmaty? Na mityczne przedstawienie stworzenia świata które kościół od dawna uważa za obrazowe pokazanie jak powstał świat? Istnienie Boga? Nie da się temu zaprzeczyć ani potwierdzić. Dopóki nie poznamy jak powstał świat to nie można wykluczać Boga.
Racjonalna Moralność? Od razu widać że to głupi humanista-filozof a nie biolog-neurolog... Jak się dziecko nauczy np. że zabijanie innych ludzi spoza rodziny jest dobre to dziecko będzie tak uważać i za złe uzna nie zabicie obcego człeka.
Poza tym. Ten człowiek to komunista. Zajmował się próbą rozbrajania zachodu na korzyść ZSRRu. To chyba ostatnia osoba przed Stalinem i Hitlerem która japę na ten temat winna otworzyć.


Zapomniałeś dodać że jesteś idiotą. Generalnie to co napisałeś to stek bzdur. Nie mam ochoty analizować i budować argumentów dlaczego tak jest (a już na pewno nie na takim poziomie Twojego rozwoju umysłowego żebyś zrozumiał) I za to przepraszam... Wiem że teraz będziesz chciał się odgryźć i to akceptuję :amused:

ja...........ax

2013-04-14, 00:38
Ork.Fajny, mówią ci coś słowa nowa arka przymierza? podpowiem nowy testament nazywa się nowym nie bez powodu, Jezus unieważnił stary testament swoją ofiarą na krzyżu i zawarł nowe przymierze z bogiem. nie wierzysz spytaj się lokalnego księdza

Loaloa

2013-04-14, 01:26
Doprawdy to zabawne. Przez setki lat kościół upierał się przy dosłowności każdego słowa zawartego w biblii. Potem nadeszli naukowcy i jeden po drugim poobalali biblijne mity. Fakt, Kościół robił co mógł, by bajeczki spisane przez pastuchów upalonych ziołami i naprutych winem jak najdłużej stanowiły oficjalną wykładnię budowy i funkcjonowania Wszechświata - prześladował myślicieli, stworzył indeks ksiąg zakazanych, szerzył terror wśród niepokornych. Na dłuższą metę poniósł porażkę - okazało się, że Ziemia ma więcej niż 6000 lat, a otczający nas świat lepiej opisują teorie naukowe. Żeby wyjść ze starcia z nauką z twarzą, kler wymyslił, że pewne części biblii należy traktować metaforycznie. Cóż za wspaniała gimnastyka intelektualna. Problemem jest to, że po kilku kolejnych stuleciach z biblii nic już nie pozostanie poza jedną wielką metaforą. Niewątpliwie do tego czasu klechy coś wymyslą, o to możemy być spokojni.

Ork.Fajny

2013-04-14, 08:44
Consument napisał/a:

Zapomniałeś dodać że jesteś idiotą. Generalnie to co napisałeś to stek bzdur. Nie mam ochoty analizować i budować argumentów dlaczego tak jest (a już na pewno nie na takim poziomie Twojego rozwoju umysłowego żebyś zrozumiał) I za to przepraszam... Wiem że teraz będziesz chciał się odgryźć i to akceptuję :amused:


Tak, tak. Standardowe wierszyki kogoś kto ch*ja wie a chce by było na jego. Przyjdzie. Powie że nie ma czasu i nazwie drugiego debilem. Nie chcę ci mówić ale z taką postawą to nawet nie możesz rowów kopać bo czasem i tam sensowna zdolność dyskusji i słuchania innych się przydaje...

jabolmax napisał/a:

Ork.Fajny, mówią ci coś słowa nowa arka przymierza? podpowiem nowy testament nazywa się nowym nie bez powodu, Jezus unieważnił stary testament swoją ofiarą na krzyżu i zawarł nowe przymierze z bogiem. nie wierzysz spytaj się lokalnego księdza


W takim razie jak mam rozumieć to że dekalog ich obowiązuje nadal i miedzy innymi o nim Jezus im mówił...?

Loaloa napisał/a:

Doprawdy to zabawne. Przez setki lat kościół upierał się przy dosłowności każdego słowa zawartego w biblii. Potem nadeszli naukowcy i jeden po drugim poobalali biblijne mity.


Ja pie**ole... Naukowcy nie przyszli z skądś tylko zawsze tam byli i tak długo jak to było możliwe dla ich sielanki byli równie głupi co kościół.
Przykład: Taki Arystoteles i jego uczniowie. Uważa się ich za ogarów swojego czasu niby. A systematykę biologiczną robili wrzucając do niej jednorożców i smoki...


Loaloa napisał/a:

Problemem jest to, że po kilku kolejnych stuleciach z biblii nic już nie pozostanie poza jedną wielką metaforą. Niewątpliwie do tego czasu klechy coś wymyslą, o to możemy być spokojni.


Pytam po raz kolejny... Co prócz Genezis uważa kościół za metaforę.

janczar2520

2013-04-14, 09:00
Co za lewaki wrzucają tutaj filmiki tych komunistów i antychrystów. To Bóg stworzył świat i koniec tematu.

narozny

2013-04-14, 09:51
religia była , jest i będzie bo umysł tak sobie radzi z pewną przestrzenią rzeczywistości.

Shatter

2013-04-14, 10:27
Ork.Fajny,
Cytat:

Dlaczego k***a nie jęczysz jak baba nad mitologią azteków/chińczyków/japończyków/plemień Alasjunaddro z południowej afryki...?


Pokaż mi przykład tego że ich wyznawcy chcą kontrolować moje życie akurat w polsce.Nie ma?No widzisz...Może dlatego że katole kasują każde inne wyznanie albo po prostu to nie ten region?Nie wiem co więcej miałbym napisać w odpowiedzi na ten powalający "argument"...

narozny,
Cytat:

religia była , jest i będzie bo umysł tak sobie radzi z pewną przestrzenią rzeczywistości.


Wiara nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.To tylko forma kontroli ludzi wraz z iluzją raju jaki na ciebie czeka jeśli całe życie będziesz niewolnikiem.W końcu "Masz wolną wolę nadaną przez boga, ale jeśli z niej skorzystasz nasz miłościwy bóg zrzuci cię do jeziora ognia na wieczność".

Ork.Fajny

2013-04-14, 10:59
Shatter, o czym ty mówisz...? Ty jesteś pewny że w tym kraju żyjesz? Bo ja tez nie wierzę. I wszyscy katolicy w okół którzy mnie znają tez o tym wiedzą. Nie przypominam sobie bym miał jakoś ograniczane cokolwiek z tego powodu...

Hangman108

2013-04-15, 00:40
@Ork.Fajny Na przykład zakaz aborcji, eutanazji, oraz brak regulacji dotyczących związków partnerskich to skutki rządów kleru w Polsce. O ile aborcję możesz sobie traktować jako morderstwo, to chociażby zakaz eutanazji jest po prostu stwierdzeniem: ,, ch*j nas obchodzi czyjś światopogląd. Skoro bozia mówi, że nie wolno, to nie wolno". Zwykłe ograniczanie cudzej wolności w imię prywatnego zabobonu. To, że w wielu krajach jest jak w Polsce, świadzczy tylko o tym, jak niebezpiecznym i zaraźliwym wirusem jest religia.

Polandball

2013-04-15, 14:07
Hangman108, eutanazja jest zgodą na samobójstwo, albo raczej "utylizacją śmieci". Eutanazja ma być wykonywana, gdy człowiek nie pasuje do społeczeństwa utopijnego (nie jest piękny i młody). Więc równie dobrze można zgadać się na samobójstwo i nie wysyłać takich ludzi to psychologa.. no bo są zdrowi na umyśle.

Poza tym kto miałby wykonywać ten zabieg? Lekarze którzy są związani przysięgą Hipokratesa? Wyłączając ich z tego zabiegu nie możemy mówić o szybkiej i bezbolesnej śmierci.

A co do związków partnerskich.. nic nie przeszkadza wsiąść ludziom skromnego ślubu cywilnego. Ale jeżeli chcą kombinować to niech idą do notariusza - w dzisiejszych normach prawa można wszystko załatwić.

Hangman108

2013-04-15, 18:30
@mrMarek27 Eutanazja jest rozwiązaniem dla ludzi sparaliżowanych i umierających w ogromnych cierpieniach, którzy nie chcą już żyć, a jednocześnie ich stan nie pozwala im tego życia zakończyć. Jeśli chodzi o to, kto miałby taki zabieg wykonywać, to uważam, że nie można zmuszać lekarzy do wykonania eutanazji, ale na pewno jest wielu, którzy traktowaliby to jako zwykły zabieg na życzenie pacjenta.