18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

O co chodzi z OFE ?

lllll • 2011-05-19, 10:46
Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

amisch

2011-05-19, 11:34
Smutna prawda ale prawda :/

Basika063

2011-05-19, 14:15
Prawda jest tylko jedna. Człowiek, aby być dobrym obywatelem, w dniu przejścia na emeryturę powinien wyciągnąć kopyta.

~tip.top

2011-05-19, 14:45
Cytat:

Człowiek, aby być dobrym obywatelem, w dniu przejścia na emeryturę powinien wyciągnąć kopyta.


dla takich obywateli przygotowany został specjalny order, który jest wręczany pośmiertnie... jest to tzw. order ZUS-u :amused:

donwasyle

2011-05-19, 16:30
jak sobie Janek zwali konia to i nastrój mu się poprawi :D

kratek71

2011-05-19, 16:30
ubezpiecznienie zdrowotne <składki> nie powinny byc obowiązkowe...a odkładanie na emeryture powinno sie robic prywatnie ;s

bingo100

2011-05-19, 16:38
@up
Zgadzam się, ale problem polega na tym, że nie da się (chyba?) wprowadzić na chwilę obecną takiego systemu, ponieważ nasze składki idą na pokrycie bieżących emerytur, a nie naszych własnych.
Do tego dochodzi problem taki, ze 'Janek' nie koniecznie musi być mądry i odkładać. Może w zachwycie zwyczajnie przepie**alać te pieniądze a na starość żyć w nędzy lub w jakiś sposób pobierać zapomogi.

amb

2011-05-19, 17:06
wiekszosc ludzi jest za glupia, by o sobie decydowac. po to sa podatki, ubezpieczenia i system socjalny. wole jednak placic ten zus, zeby zebracy nie walali mi sie pod nogami.

longlong7

2011-05-19, 17:19
Gówno prawda z filmem, jak by nie trzeba było odkładać na emeryturę to nikt by nie odkładał, a potem na starość płacz, i tym bardziej kto zafunduje emeryturę swojej babci? idź do niej teraz i daj na kapcie, wszyscy chętni i dobrzy jak matka Teresa? również gówno! życie to nie bajka, ludzie są tępi jak te filmowe skarbonki, może i ZUS kradnie, a co Ty nie? jesteśmy polakami i cokolwiek zrobimy z polską wyjdzie nam piepszona polska, ktoś musi kontrolować system bo się nawzajem pozabijamy i basta

amb masz piwo

VictorV7

2011-05-19, 17:48
Jak ktoś jest za głupi żeby odkładać to jest za głupi żeby mieć.

Ce...........ki

2011-05-19, 19:46
Ale potem chodzi i wrzeszczy ze mu państwo nie chce dać

drakula

2011-05-20, 00:05
Cytat:

dla takich obywateli przygotowany został specjalny order, który jest wręczany pośmiertnie... jest to tzw. order ZUS-u :amused:



Ohohohohhohohhho - ales Ty zabawny, j***ny gimusie. Poczekaj az zaczniesz zarabiac i ujebia Ci ~30% z pensji. Zycze Ci, abys umarl przed osiagnieciem wieku emerytalnego, cioto. Moze chociaz na harda foty beda.


* usuwaj w nieskonczonosc, k***o, skoro sie boisz wlasnej glupoty.

dzaper

2011-05-20, 02:45
"Ogarnij się Janek, bo sperme masz we włosach"

Jakoś mi się skojarzyło

Devil

2011-05-20, 03:01
amb napisał/a:

wiekszosc ludzi jest za glupia, by o sobie decydowac. po to sa podatki, ubezpieczenia i system socjalny. wole jednak placic ten zus, zeby zebracy nie walali mi sie pod nogami.



Chyba tylko takie debile jak ty nie potrafią decydować o swoich pieniądzach... Ty k***a nawet nie wiesz co to jest ZUS, skoro twierdzisz że jak będziesz płacić to Ci się żebracy nie będą walali pod nogami.

Nie jestem w tym obeznany ale...

Zapie**alasz 8 godzin dziennie w robocie za 1500 zł miesięcznie a dostajesz tylko 1100 przez j***ny haracz! Rządzący przepie**olą twoje pieniądze, pewnie jeszcze długu narobią dla przyszłych pokoleń a na starość dostaniesz 900 zł emerytury. Jeśli jej nie dożyjesz to twoje ciężko zarobione pieniądze idą w ch*ja...

j***ć frajerów!

~tip.top

2011-05-20, 07:55
drakula napisał/a:

Ohohohohhohohhho - ales Ty zabawny, j***ny gimusie.


Dziękuję, że doceniłeś moje poczucie humoru. Lejesz miód na moje serce.

drakula napisał/a:

Poczekaj az zaczniesz zarabiac i ujebia Ci ~30% z pensji.


Tak się składa, że od dłuższego czasu pracuję, zarabiam i kradną mi ~30% z pensji, ale na to niestety nie mam wpływu, więc jedyne co pozostaje to śmiać się przez łzy.
Całe szczęście skończyłem dobre studia i mam dobrą pracę, dzięki czemu stać mnie na to żeby odkładać sobie trochę kasy na "później".
Jak byś się uczył, to teraz pracował byś gdzieś porządnie na etacie i nie wylewałbyś swoich żali na forum. No ale z pensji ciecia parkingowego to faktycznie dużo na tą emeryturę nie uzbierasz, więc rozumiem Twoją frustrację i rozczarowanie.

drakula napisał/a:

Zycze Ci


To nie jest k***a koncert życzeń :roll:

drakula napisał/a:

abys umarl przed osiagnieciem wieku emerytalnego, cioto


przy obecnym trybie życia to bardzo prawdopodobne :-> (ale co Ty możesz o tym wiedzieć, jak Ciebie nawet na piwo nie stać)

drakula napisał/a:

...j***ny gimusie..., cioto..., k***o...


Nie pisz tak do mnie, bo jeszcze ktoś pomyśli, że my rodzina

drakula napisał/a:

Moze chociaz na harda foty beda.


Może będą, może nie będą, jedno jest pewne... Ty tego na pewno nie zobaczysz :amused: