18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nurkowanie w skafandrze

KroQQQ • 2012-07-25, 10:25
Z serii Sadol bawi i uczy.
Natchnąłem się na eksperyment z Pogromców Mitów o dość ciekawym efekcie.
W skrócie - jak zachowa się ciało nurka ubranego w skafander na głębokości 90 m gdy dojdzie do awarii sprężarki (odpowiedzialnej za rekompensowanie ciśnienia wody)?

fajnylarry

2012-07-26, 09:52
rudemu mózg rozj***li czy mi sie wydawało ?

Entej

2012-07-26, 13:20
Czy to nie jest aktorka?

If u know what i mean... :D

chwiajak

2012-07-26, 18:17
Natchnął się...
...wczoraj na Discovery było :)

Kkwwm

2013-01-11, 00:50
speedster napisał/a:

Parę faktów.Nurkowanie to nie zabawa...
Wdech z automatu na głębokości 1m i wynurzenie się bez wydychania powietrza trwale uszkadza płuca(rozedma płuc).
Ciśnienie na 1m jest tak duże że biorąc rurkę do ust,nie da się zaczerpnąć powietrza.Powietrze zostaje wyciśnięte z płuc.
@Ratilt Nurkowanie rekreacyjne kończy się na 20m.Żaden nurek techniczny nie zejdzie na 50m w piance bo musiałby być poj***ny jakiś.Do tego na takie głębokości nie nadaje się sprężone powietrze. :roll: .
@qucharz69 nie chce mi się sprawdzać ale pewnie mówisz o poławiaczach pereł.Ich nie obowiązuje praktycznie żadna problematyka(jak przy oddychaniu sprężonym gazem) poza wypłynięciem na powierzchnie :)



Wiem, ze odkopuje ale piszesz glupoty. Specjalnie zalozylem konto zeby Ci odpowiedziec. Oczywiscie, ze pianka to nie jest sprzet do nurow technicznych ale to nie zmienia faktu, ze spokojnie mozna pyknac 50m w piance, wszystko zalezy od warunkow. Sam mam zalogowane 42m. na Bells w Dahab (na powietrzu). Bez problemu moznaby zrobic 50 z tym, ze wtedy wpadasz juz w deco.