18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nuklearne wysypisko

xiro • 2012-10-18, 13:46
Moze kogos zaciekawi ;-)
Na atolu Enewetak na pacyfiku znajduje sie betonowa kopula o srednicy 107m. Zbudowana w latach 1977-1980 przykrywa krater powstaly podczas detonacji bomby atomowej (cactus test) pod ktora znajduje sie prawie 85 tys. metrow szesciennych radioaktywnej ziemi i roznych szczatkow zebranych tutaj z atoli Bikini i Rongelap na ktorych testowano bron nuklearna


Kopula podczas budowy

Po prawej inny krater powstaly podczas wybuchu bomby atmowej

Mapa google

BongMan

2012-10-18, 13:58
Dlaczego zniszczyli takie ładne wyspy? Jest przecież lepsze miejsce w którym można by testować bomby atomowe, łącząc przyjemne z pożytecznym :)

Tak, wiem że do nas też by mogło dojść.

Martinezd

2012-10-18, 14:16
@up mam lepszą propozycję... tylko, żeby była jakiegoś małego zasięgu

Chociaż oni i bez tego zachowują się jak ofiary jakiegoś eksperymentu...

soqu1

2012-10-18, 14:44
Martinezd napisał/a:

@up mam lepszą propozycję... tylko, żeby była jakiegoś małego zasięgu
Obrazek
Chociaż oni i bez tego zachowują się jak ofiary jakiegoś eksperymentu...



Tam już jest radioaktywnie skoro widać kopułę

Po...........ł

2012-10-18, 22:44
Prawie jak Truman Show....

kucma19

2012-10-18, 22:46
bong man. To nie lepiej juz na moskwe? co wy z tymi niemcami?

LICH0

2012-10-18, 23:32
BongMan napisał/a:

Dlaczego zniszczyli takie ładne wyspy? Jest przecież lepsze miejsce w którym można by testować bomby atomowe, łącząc przyjemne z pożytecznym :)
Obrazek
Tak, wiem że do nas też by mogło dojść.



zbyt blisko Polski lepiej tutaj:

DrGreen

2012-10-19, 01:15
Przejrzałem ten atol na guglu i jakies 15km to tych dziur jest osiedle, lotnisko przebiegajace przez cala dlugosc wiochy, a nawet szkola podstawowa, w ktorej dzieci az promieniuja wiedza i inteligencja. (okolo 40 atomowek wyladowalo na tym atolu, zakladam, ze byly wieksze od tych z japonii)

rockface123

2012-10-19, 07:57
ja to bym w warszawe taką bombkę posłał... ehh po co jestem taki skromny. Od razu na całą polske klikanaście bombek.

TomdeX

2012-10-19, 10:27
Eeee tam, walnęliby w Berlin to do nas doszedłby lekki wiaterek z posmakiem popiołu...

Ver0

2012-10-20, 17:58
BongMan napisał/a:

Dlaczego zniszczyli takie ładne wyspy? Jest przecież lepsze miejsce w którym można by testować bomby atomowe, łącząc przyjemne z pożytecznym :)
Obrazek
Tak, wiem że do nas też by mogło dojść.



Ciekawiej by było gdyby testowali w sypialni Twoich rodziców przynajmniej taki idiota jak Ty by się nie urodził.