18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nóż w działalności outdoor

kotlettp • 2012-07-18, 23:08

Urywek szkolenia z zakresu "nóż w działalności outdoor"

xts

2012-07-19, 01:09
są poj***ne te noże, czytałem kiedyś recenzje jakiegoś to typ ściął daną Kosałką 100 drzewek i się nią ogolił bez problemu ale to koszt 1000+

kotlettp

2012-07-19, 08:16
xts napisał/a:

są poj***ne te noże, czytałem kiedyś recenzje jakiegoś to typ ściął daną Kosałką 100 drzewek i się nią ogolił bez problemu ale to koszt 1000+



A potem się obudził z tego snu i był już łóżku.

mientki

2012-07-19, 17:42
Filmik aż kipi sadyzmem.. masz tego więcej?!

evilmatt

2012-07-19, 17:54
Ja biegam ze zwykłą szwedzką Morą Craftline Allround i małym Victorinoxem i jestem zadowolony. Zamist wydawać 500+ na noże typu Benchmade (swoją droga zajebiste) zamierzam w niedalekiej przyszłości samemu coś wykuć, np.: w takim skandynawskim guście:

paleblanty

2012-07-19, 18:07
I tak 95% ich użytkowników wystarczyłby "stailles steel" z bazaru.

Ranger

2012-07-19, 18:17
Cytat:

A potem się obudził z tego snu i był już łóżku.



Nie pie**ol. Zobacz sobie nóż spod szyldu Chrisa Reeve'a(ceniony na całym świecie knifemaker) np. Green Beret 5". Nóż ten po tygodniowym survivalu w górach, gdzie nim rąbano drewno, rzucano, kopano w ziemi, podważano kamienie i grzebano w ognisku nadal golił włosy na przedramieniu. Nóż ten kosztuje ok 1000zł, ale dzięki bardzo dobrej stali, odpowiedniemu hartowaniu i idealnemu wyprowadzeniu krawędzi tnącej bez problemu znosi takie traktowanie i zachowuje ostrość.

Tak więc jeśli nie masz pojęcia o temacie to zamknij ryj i nie dyskutuj.

Ja osobiście używam na co dzień Victorinoxa Campera i RAT'a-1 ze stajni Ontario. Oba noże polecam.
Mora jest bardzo fajnym nożem, szczególnie w swojej cenie, ale... jest brzydka jak noc ;)

evilmatt

2012-07-19, 18:26
Na zdjęciu, które wstawiłem jest właśnie przerobiona Mora 2000. Nowa rękojeść robi z niej bardzo urodziwy nóż. ;)

DR_DRE

2012-07-19, 18:34
Mory są dobre ale brzydkie niemiłosiernie, osobiście używam SRK i mojego customa foldera z nioloxu tytanu i carbonu to jest cudeńko ;)

paleblanty

2012-07-19, 18:34
Ranger, ale po co Ci na co dzień takie przej***ne noże? Pytam bez szydery, a przez ciekawość.

black88

2012-07-19, 19:19
No i co w tym filmiku jest ciekawego. Ja nie wiem

Ranger

2012-07-19, 19:32
Cytat:

Ranger, ale po co Ci na co dzień takie przej***ne noże?



Ale ja przecież nie używam żadnych przej***nych noży na co dzień ;) Victorinox Camper to szwajcarski scyzoryk. Na co dzień przydaje się do otwierania piwa, listów, wykręceniu śrubki czy podważeniu obudowy od kompa żeby wyszła z zaczepów. Generalnie uważam, że każdy facet powinien posiadać scyzoryk bo świadczy on o życiowej zaradności ;)
A Rat-1 jest tzw folderem, czyli nożem składanym. Przydatny do zrobienia bułek na śniadanie, ostruganiu patyka na kiełbachę, otwarcia kartonu i wielu wielu innych czynności. Poza tym daje poczucie bezpieczeństwa choć mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał go użyć do samoobrony...

Cytat:

Nowa rękojeść robi z niej bardzo urodziwy nóż.



No właśnie nie. Nadal to stara, poczciwa, brzydka mora ;)

xts

2012-07-19, 19:42
kotlettp napisał/a:



A potem się obudził z tego snu i był już łóżku.



nie wiem ocb, nożem lepszej jakości, można się ogolić

czytałem gdzieś, że zamierzają zrobić noże z odłowionego kawałka stali z tytanica (tego na przodzie), podobno jakas zajebista stal. ciekawe

vniveri25

2012-07-19, 20:50
Ranger napisał/a:



Generalnie uważam, że każdy facet powinien posiadać scyzoryk bo świadczy on o życiowej zaradności ;)



Taa, w ch*j. :homer:

Ale scyzoryki victorinoxa jak i rat, to fajne ostrza.