18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Jak zmieniał się świat od 1984 roku

Ar...........an • 2016-12-01, 13:57
Dzięki Reptilianom robiącym nam od 32 lat zdjęcia można luknąć jak w tym czasie rozbudowały się miasta na świecie czy jak zmniejszyła się pokrywa lodowa. W Radomiu zmian nie zarejestrowano.
https://earthengine.google.com/timelapse/

aesik77

2016-12-02, 22:00
natking jedynym niepelnosprawnym czyrakiem na dupie jestes ty.Do dzis zaden sadol nie wiedzial co to Tczew.Powinienes byc dumny z siebie,ze ktos z Radomia chce odpisywac to kogos urodzonego w Tczewie.Nie masz prawa wypowiadac sie o miescie w ktorym nigdy nie byles i nie bedziesz.Gdybys idioto nie wiedzial z Radomia wywodzi sie wielu artystow oraz znanych na calym swiecie ludzi.Przykladem sa:Iga Cembrzynska,Jan Kochanowksi czy Jacek Malczewski.W Radomiu mamy uniwersytet,kina,teatry,galerie,fabryke broni i wszystko co spotykasz jadac PKS-em do wiekszego "miasta".Jestes niedouczonym gimbusem,ktoryc chcial zablysnac a zgasl jak kiep.
To teraz ja na ciebie nasralem i przyklepalem deska:)
Nie odpisuj,bo tylko bardziej sie skompromitujesz.
Wez to na klate i schowaj sie w swojej Tczewskiej stodole.
Nie pozdrawiam.

Lysack

2016-12-02, 22:06
Takie małe info dla internetowych śmieszków, co w dupie byli i gówno widzieli :)

Radom faktycznie w latach 90-tych, nazywany był wioską olimpijską, bo co drugi w dresie chodził. Było sporo miejscówek o sławie nie mniejszej niż Nowa Huta, a jakby tego było mało, zlikwidowano parę naprawdę dużych zakładów, jak np. Radoskór zatrudniający 14 tysięcy osób, z którego buty nosiła cała Polska (bo innych nie było - tzn były, Sofixy, też z Radomia). Innymi słowy bieda piszczała, że było ją słychać w Warszawie :)

To jak to miasto zmieniło się przez ostatnich 10 lat może służyć za dobry przykład dla innych miast. I służy, bo sporo rozwiązań zostało przeniesionych m.in. do Bydgoszczy, Olsztyna, Opola, Kielc czy Rzeszowa. Do tego przestępczość spadła na tyle, że z końcówki rankingu, Radom trafił na 4 miejsce najbezpieczniejszych miast w Polsce.
http://www.echodnia.eu/radomskie/wiadomosci/radom/art/8364318,radom-wsrod-miast-najbezpieczniejszych,id,t.html
Powstały strefy ekonomiczne, a w nich firmy, o których mało kto słyszy, bo zajmujące się głównie nowoczesnymi technologiami i sprzedające swoje wyroby głównie do innych fabryk. Sporo Polski zjeździłem i Radom jest jednym z najczystszych miast, w przeciwieństwie do Łodzi, Warszawy czy Wrocławia, gdzie też spędzałem sporo czasu.

Ale i tak wiadomo, że łatwiej się pośmiać i powielać stereotypy niż zainteresować tematem. Zupełnie jak GieWno rzucające hasłami o prześladowaniach opozycji przez PiS, tyle, że to nie opozycja, a przestępcy i nie przez pis, a za poprzednich rządów.

natking

2016-12-03, 04:30
55TIGER39 napisał/a:


A jak się z Lisewem na moście Lisewskim napie**alacie to co to jest?


Wtedy to jest inna sytuacja :D

aesik77 napisał/a:

natking jedynym niepelnosprawnym czyrakiem na dupie jestes ty.Do dzis zaden sadol nie wiedzial co to Tczew.Powinienes byc dumny z siebie,ze ktos z Radomia chce odpisywac to kogos urodzonego w Tczewie.Nie masz prawa wypowiadac sie o miescie w ktorym nigdy nie byles i nie bedziesz.Gdybys idioto nie wiedzial z Radomia wywodzi sie wielu artystow oraz znanych na calym swiecie ludzi.Przykladem sa:Iga Cembrzynska,Jan Kochanowksi czy Jacek Malczewski.W Radomiu mamy uniwersytet,kina,teatry,galerie,fabryke broni i wszystko co spotykasz jadac PKS-em do wiekszego "miasta".Jestes niedouczonym gimbusem,ktoryc chcial zablysnac a zgasl jak kiep.
To teraz ja na ciebie nasralem i przyklepalem deska:)
Nie odpisuj,bo tylko bardziej sie skompromitujesz.
Wez to na klate i schowaj sie w swojej Tczewskiej stodole.
Nie pozdrawiam.



Byłem w Radomiu wielokrotnie. Niezwykle ch*jowe miejsce i faktycznie żaden opis nie odda jego ch*jowatości. Kochanowski cymbale nie mieszkał w Radomiu tylko tam bywał (i to głównie w sądzie). Malczewski mieszkał w Radomiu do 13 roku życia, później tworzył w Krakowie, a Cembrzyńska całe dorosłe życie mieszkała poza tym miastem. Jednym słowem: nikt tam nie chciał z własnej woli przebywać. Kiedyś co bogatsi i bardziej ogarnięci sp***alali czem prędzej. Podobnie jest teraz, ale z tą różnicą, że dzisiaj emigruje najgorszy element, który zaraz zaczyna się nazywać Warszawiakiem, bo tak bardzo wstydzi się własnego miasta. Nie bierz tego do siebie, ale zwozicie jedzenie w słoikach i brzydkimi ryjami psujecie klimat stolicy.

aesik77

2016-12-03, 14:21
Natking zobacz jakim paradoksem jestes.Niby hejtujesz Radom,a poł nocy spedziles w necie szukajac informacji na temat miasta i osob w nim urodzonych.Tak bardzo nienawidzisz Radomia ,a ze swojego pieknego Tczewa jezdzisz sprzedawac na targu w Radomiu cebule.No i co ty możesz wiedziec o stolicy,jak czasami bywasz tam w celach zarobkowych zwiedzajac sąsiednie stragany.Jestes zwykłym cebulakiem bez ambicji i honoru,któremu wydaje sie że szydzi z innych a tak naprawde tylko z siebie robi pośmiewisko.
Spal sie w Piekle hejtu:)

jedlek

2016-12-03, 15:35
Widzę, że opis jest dużo ciekawszy od samego materiału filmowego hehe :D Panowie osobiste niesnaski załatwiajcie między sobą albo wsadźcie je sobie głęboko (chociaż nie powiem, troszkę się uśmiałem i pewnie nie tylko ja). Peace yoo, jak to kiedyś jeden raper zakończył wypowiedź.

natking

2016-12-03, 15:56
@aesik77, nie sprzedaje się cebuli w Radomiu, bo jak mówi porzekadło: nie wwozi się drewna do lasu :amused:

aesik77

2016-12-03, 16:27
Takimi zarcikami zanizasz poziom,ale widocznie uslyszales pod golebnikiem w gronie kolegow i starasz sie na skale narodowa rozprzestrzenic.Troche zenujace.Proponuje zmienic portal na Wiocha pl,wtedy bedziesz czul sie bardziej swojsko.