18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jaki znak Twój? Orzeł, paw, lew?

~Polimaty • 2013-04-30, 18:04
Kilka minut tego odcinka Polimatów wystarczy, aby już nigdy nie przejść obojętnie obok polskiego godła i flagi.


wudun

2013-04-30, 23:14
Jak gość się pojawił to nie przypadł mi do gustu( za dużo Wołoszańskiego). Jak zaczął pracować nad własnym stylem polubiłem gościa. Natomiast, dzisiejszym materiałem mnie zabił.

Mogę powiedzieć szczerze że zalicza się do inteligencji Polskiej a nie do inteligencików.

@Polimaty- gdybyś potrzebował kiedyś kasy działalność pisz. Ile będę mógł tyle dam. Tacy ludzie jak ty, mimo że zajmujesz się przeszłością, są naszą przyszłością.

LICH0

2013-04-30, 23:24
To ja mogę oglądać cały dzień.... w przeciwieństwie do kanałów typu "ch*jeTV"
Dzięki Radek, że robisz to jak robisz.... nie kręcisz tego na siłę.

naiwny01

2013-04-30, 23:27
Mnie uczono, że za czasów powstania styczniowego ścierały się dwa nurty polityczne "białych" i "czerwonych" i w wielkim skrócie flaga była kompromisem.

Garbatyx

2013-04-30, 23:55
Ostatnie zdanie mnie na prawdę poruszyło! Ciarki i wzruszenie zawsze kiedy ktoś w taki sposób mówi o moich barwach!

froqer

2013-04-30, 23:56
@2up, to miałeś nauczyciela debila.

@Ork.Fajny, przestań, bo ktoś uwierzy :)

herjolf

2013-05-01, 00:06
a ja się przyczepię do "denara bolesława" otóż nie jest to denar bolesława tylko jego syna mieszka. i tak to jest paw a nie orzeł.

Dobrutro

2013-05-01, 00:38
Obecny orzeł jest odrażający. Wygląda jak biała kura. Nie mogli umiejscowić coś bardziej drapieżnego?

urielpp

2013-05-01, 01:18
Zeus z okładki Age Of Mythology :D

Zjuq

2013-05-01, 01:50
W tym kraju źle się dzieje, jesteśmy okradani i żyje nam się źle. Jednak jestem dumny że pochodzę z tego kraju. Tyle nawoływania, mały odzew, lecz mam nadzieje że kiedyś wyjdzie więcej ludzi z domu by tworzyć nową historię. A gdy zdarzy się zwątpić w nasz kraj wystarczy wpisać na youtube rota i powinno pomóc.

Magnus

2013-05-01, 02:15
Wystarczyło ostatnie 45 sekund filmu i podtrzymuje się we mnie uczucie, że kocham ten kraj...

Simon_mcKEY

2013-05-01, 02:58
Bardzo dobry filmik. Tylko mógłby przeczytać poprawnie Populusque (czyta się populusKWe) Romanis w wyjaśnieniu znaczenia skrótu SPQR. Mały szczegół ale jakoś bardzo mnie to razi czytanie aquapark zamiast akwapark czy innych łacińskich nazw mających "Q".

Poza tym 10/10, piwo dane.

Pastel

2013-05-01, 02:59
"bez względu na wszystko jesteśmy im winni szacunek"
Złote słowa.

Dziś (w sumie to już wczoraj) byłem na warszawskiej starówce. Przechadzając się zobaczyłem faceta niosącego pęk flag. Zorientowałem się, że chodzi i je wiesza na latarnie bo w końcu początek maja się zbliża. W takich momentach aż miło się zatrzymać i popatrzeć jak polskie flagi powiewają w miejscu tak licznie odwiedzanym przez obcokrajowców.
Jednak nie było tak miło do końca. Ów pan podchodząc do następnej latarni rzucił (wcale nie delikatnie) wszystkie flagi. Przyznam się, że mnie to zabolało (jakkolwiek głupio to brzmi). Oczywiście ruszyłem w jego stronę aby grzecznie powiedzieć, że fladze należy się szacunek. Jednak nie tylko ja to zobaczyłem i kilka innych osób także do niego podeszło.
Pierwszy odezwał się pokaźnej postury chłopak. Rozmowa tak po krótce wyglądała mniej więcej tak:
Łysy: Przepraszam pana, czy jest pan polakiem?
Facet: Tak, jestem. Czemu pytasz?
Łysy: Czy szanuje pan ten kraj? Nie chodzi mi tutaj o ludzi, rząd ani nic z tych rzeczy. Chodzi mi o kraj, o Polskę.
Facet: Wydaje mi się, że tak. Szanuję Polskę.
Łysy: A więc jest pan Polakiem, czuje się pan polakiem i szanuje pan Polskę, tak?
Facet: No tak.
Łysy: Flagi, które pan wiesza są symbolami Polski. To dzięki fladze kraj ten jest rozpoznawany przez obcokrajowców. Nie szanując flagi pokazuje pan, że nie szanuje naszego kraju. Więc jak to jest, szanuje pan Polskę czy nie? Bo mówi pan, że tak a jednak flagami pan rzuca.
Facet: eee... *chwila ciszy* nigdy tak o tym nie myślałem, ale masz rację.
*w tym miejscu zaczął się słowotok łysego, dobrze zbudowanego "dresa" na temat szacunku do flagi*.

Muszę przyznać, że to co gadał, to jak gadał i to ile osób się zatrzymało aby go wysłuchać wprawiło mnie nieco w szok. Po kilku minutach takiego monologu (nie zwracał się tylko do faceta, ale do wszystkich) dostał brawa a jedna z osób stojących wokoło niego poprosiła aby powiedział to w skrócie jeszcze raz bo ona chce to przetłumaczyć grupce obcokrajowców będących z nią.

W tym momencie poczułem dodatkową porcję miłości do tego kraju i podbudowało to u mnie (i tak mocną) wiarę w młode, walczące(!)(nie mam na myśli młodzieży w rurkach!!) pokolenie.

Pamiętajcie aby wywiesić u siebie flagę. U mnie w pokoju wisi cały rok a na maj także na oknie i w samochodzie.

Murekkk

2013-05-01, 04:19
Szkoda, że nauczyciele nie potrafią tak zaciekawić.

sadysta1982

2013-05-01, 09:04
i tak się zjednoczymy pod wspólnym godłem.................

Ork.Fajny

2013-05-01, 09:49
froqer napisał/a:

@Ork.Fajny, przestań, bo ktoś uwierzy :)


No i dobrze. Warto wierzyć w coś co jest prawdą.