18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nowa taktyka ITD

SemirN • 2013-04-09, 21:41
Widziałem sporo materialów na temat działalności ITD. Dzisiaj udało mi się zrobić własny materiał, który mam nadzieje uprzedzi sadolowych kierowców aby nie wciskać gazu do samego końca po minięciu fotoradaru - jak to zwykle robimy ;)


Janóż

2013-04-10, 00:00
A dlaczego ten żółty bus stoi i cyka fotki na odcinku nie objętym znakiem niebieskim informującym o pomiarze prędkości?

brt1529

2013-04-10, 00:11
A to nie ma takiego przepisu, że jakby przejechał szybko przez te 3 radary rozmieszczone w niedalekim odstępie od siebie to to sie liczy jako pojedyncze wykroczenie? Była kiedyś taka sprawa, co prawda tam chodziło o faceta co jeździł w kółko koło radaru i dostał kilkanaście zdjęć ale płacił raz

nanab

2013-04-10, 00:12
brt1529 napisał/a:

A to nie ma takiego przepisu, że jakby przejechał szybko przez te 3 radary rozmieszczone w niedalekim odstępie od siebie to to sie liczy jako pojedyncze wykroczenie? Była kiedyś taka sprawa, co prawda tam chodziło o faceta co jeździł w kółko koło radaru i dostał kilkanaście zdjęć ale płacił raz


Kara jest za przekroczenie prędkości. Jak nie zwolnisz i nie przekroczysz jej jeszcze raz to płacisz za jedno przekroczenie

skurvell

2013-04-10, 00:16
Tak, chyba właśnie tak jest.

Poza tym to jest typowa wioska przelotowa i liczba fotoradarów jest tam chyba równa liczbie mieszkańców... No i który teraz dalej będzie pisał, że to dla poprawy bezpieczeństwa i trzeba jeździć bezpiecznie?

silverrose

2013-04-10, 00:34
k***a, a nie taniej by było nastawiać budek na fotoradary w KAŻDYM miejscu NIEBEZPIECZNYM, odpowiednio je oznakować i na przemian je "wypełniać"? Człowiek by nie wiedział który aktywny i profilaktycznie zwalniał przed większością, jak wpadłeś twoja nieuwaga. Za jeden cwe*owóz jest się wstanie pół województwa zasiać takimi budkami. No ale przecież żaden z tego zysk, lepiej robić zdjęcia zza krzaka maszynką zakamuflowaną lepiej niż ptk. strategiczne korei pn.

Wystarczyło by nawet przed KAŻDĄ kontrola prędkości jebnąć znak...

Żaden k***a znawca bezpieczeństwa mi nie wmówi ze 70 na dwupasie w środku lasu ogrodzonego siatkami na Bambi, jest czymś oczywistym i w pełni uzasadnionym, chyba że chodzi o bezpieczeństwo Pana Mietka Gajowego uzupełniającego paśniki, bądź ITAD'u pie**olącego k***y po lasach.

P.S: Dla wszystkich napinaczy w stylu "Bo to wszyscy jeżdżą jak waryjoty i prędkość przekraczajo, a fotopstryki są by ludziom żyło się lepiej, a kraj opływał w dostatek" WY.....jdźcie na ulice, i niech was na pasach tuskomobil pie**olnie.

Marshal

2013-04-10, 01:49
Tutaj raczej problem lezy w tym ze kazda instytucja chce sie wykazac.
ITD, Policja i Straz Miejska instaluja sobie fotoradary nie wiadomo jakie i nie wiadomo skad a potem maja czym sie wykazac.
ITD powinna sie zabrac za tiroloty z Litwy i Lotwy, za ciezarowki ktore wyprzedzaja itp. a nie zajmowac sie osobowkami - bo jesli by kontrolowali te ciezarowki to na bank na siebie zarobia. Ale po co sie meczyc skoro mozna wydac moja kase, zeby potem mnie z niej ojebac.
Policja - no kurde serio? tam gdzie ich potrzeba tam ich nie ma - czyt. osiedla itp. bo sie boja a latwo stanac z radarem i sie cieszyc. Ile oni kasy na paliwo wydaja, na nowe furki i inne pie**oly.
Straz Miejska - to to juz nie wiem po co istanieje - chyba tylko po to zeby ci ktorzy nie dostali sie do Policji mieli gdzie isc bo to debile kompletni.

Zamiast zrobic tak jak w UK - na dobra sprawe nie ma drogowki (jest ale nie tyle ile u nas), a kazdy walony fotoradar jest zolciotki i pokazane jest gdzie on dziala (kreski). A u nas jak zawsze wola bawic sie w h&d z kierowcami. No ale co wymagac skoro Rostowski zalozyl ze do budzetu wplynie w ch*j kasy z mandatow.
Kiedys czasem sie chowali w krzakach ale tego typu sk***ysynstwa nie bylo - i co ludzie zyli? zyli, byly wypadki byly a beda dalej? ano beda

nurgle

2013-04-10, 02:17
CzaszekGocz napisał/a:

@nurgle
Rację to Ty masz, że powinno się jeździć w miarę możliwości przepisowo, choćby nawet dla własnego bezpieczeństwa. Tutaj chodzi o coś innego, o to, że "władza" zmierza powoli do kontrolowania nas na każdym możliwym kroku i to w sposób wręcz nad wyraz nadgorliwy. Chcesz być inwigilowany? Za chwilę Ci będą do majtek podczas sikania zaglądać czy przypadkiem nie próbowałeś strząsnąć ostatniej kropli moczu więcej niz 2 razy (bo to już zabawa)... Popatrz też na to z perspektywy wydawania naszych (moich i Twoich) pieniędzy na wozy, wypłaty, paliwo i ch*j wie co jeszcze. Rusz czasem głową, myślenie serio nie boli. Pozdrawiam :)



masz rację ja trochę pod innym kątem na to wszystko spojrzałem ;)

lucask

2013-04-10, 02:32
Krew człowieka zalewa... Po pierwsze: Oznakowanie dróg w naszym kraju woła o pomstę do nieba, naprawdę rzadko znaki są ustawione sensownie. Po drugie: rząd pobiera kasę od kierowców na wiele sposobów, pierwszym z brzegu jest akcyza i wpływy z niej tworzą całkiem pokaźną sumę, wraz z innymi podatkami i opłatami, wystarczającą do utrzymania dróg. Zamiast poustawiać oznaczenia tak żeby poprawiały bezpieczeństwo, fotoradary oznakować jak najbardziej wyraźnie, stawiając je w miejscach naprawdę niebezpiecznych, to te k***y urządzają sobie łapanki na drodze jak jakieś pie**olone gestapo ściągając z kierowców haracz. Kiedyś takim gościom napadającym na podróżujących upie**alało się łby w majestacie prawa, teraz mamy takie czasy, że prawo jest po ich stronie. Niech mi ktoś powie, że to nie jest patologia...

zyzyryxy

2013-04-10, 08:44
a jak dla mnie to dobrze robią. jakby tak nie stawali to większość kierowców (w tym dużo kierowców TIRów) zapie**alałoby przez tą wiochę koło 80-90 km/h. postawcie się czasem w sytuacji ludzi zamieszkujących wioski przelotowe, pomyślcie jak to jest jak taki tir zapie**ala wam pod oknem albo pomyślcie sobie jak to może być jak wasze dziecko/rodzic/przyjaciółka zostanie zmielona na miazgę przez takiego jełopa co to ważącym 40 ton zestawem zapie**ala i wyprzedza w terenie zbudowanym, bo on ma termin na dostarczenie towaru

jak dla mnie (a jeżdżę przepisowo) to co robi itd, pomimo całej krytyki, jest jak najbardziej słuszne i powinno być więcej takich kontroli

i nie jest to żadne złodziejstwo, tylko egzekwowanie prawa, zapiedalasz = płacisz i tak ma być :)

kiper9002

2013-04-10, 11:49
Jeżdżę tą trasą 2 razy w tygodniu, podlaska policja i ITD są bardzo dobrze wyposażone. Policja oprócz srebrnych Vectr ma też czarne Insignie, LANCERA EVO X, oznakowana ALFA 159 oraz co ciekawe potrafią ścigać też granatowym VITO. W tym miejscu jest też jedyny jaki znam SZARY DZIAŁAJĄCY fotoradar, a podobno wszystkie działające miały być żółte. Bez CB nie polecam się wybierać na 8 czy też S8. Jeszcze jedna jest "fajna" rzecz do zauważenia. Od Jeżewa do Białegostoku jest przepiękny odcinek S8 na którym ograniczenie prędkości jest to 90 KM/H !!!!!!!!!!!! i tam się sk***ensyny czają

nitrox89

2013-04-10, 12:13
zyzyryxy napisał/a:

a jak dla mnie to dobrze robią. jakby tak nie stawali to większość kierowców (w tym dużo kierowców TIRów) zapie**alałoby przez tą wiochę koło 80-90 km/h. postawcie się czasem w sytuacji ludzi zamieszkujących wioski przelotowe, pomyślcie jak to jest jak taki tir zapie**ala wam pod oknem albo pomyślcie sobie jak to może być jak wasze dziecko/rodzic/przyjaciółka zostanie zmielona na miazgę przez takiego jełopa co to ważącym 40 ton zestawem zapie**ala i wyprzedza w terenie zbudowanym, bo on ma termin na dostarczenie towaru

jak dla mnie (a jeżdżę przepisowo) to co robi itd, pomimo całej krytyki, jest jak najbardziej słuszne i powinno być więcej takich kontroli

i nie jest to żadne złodziejstwo, tylko egzekwowanie prawa, zapiedalasz = płacisz i tak ma być :)



Źle myślisz. Przez taką wioskę nie powinien iść tranzyt tylko autostradą.
Wszyscy pie**olą że Niemcy nie przekraczają nagminnie prędkości. Bo nie mają takiej potrzeby. Ujedziesz pare km po wiosce, ślimaczek i ogien autobahną...

A u nas? Jedź z Krakowa do Warszawy. k***a nie dość że jedzie się jak po polu minowym, to jeszcze trzeba na CB wisieć bo jakiś pajac stoi Mundkiem albo wyskakują ze suszarą...

U nas za wszsytko od zawsze biorą się od dupy strony... Łapią nas za prędkość, ale tak naprawde to nie mamy po czym jeździć...

zyzyryxy

2013-04-10, 14:39
nitrox89 napisał/a:


Źle myślisz. Przez taką wioskę nie powinien iść tranzyt tylko autostradą.
Wszyscy pie**olą że Niemcy nie przekraczają nagminnie prędkości. Bo nie mają takiej potrzeby. Ujedziesz pare km po wiosce, ślimaczek i ogien autobahną...

A u nas? Jedź z Krakowa do Warszawy. k***a nie dość że jedzie się jak po polu minowym, to jeszcze trzeba na CB wisieć bo jakiś pajac stoi Mundkiem albo wyskakują ze suszarą...

U nas za wszsytko od zawsze biorą się od dupy strony... Łapią nas za prędkość, ale tak naprawde to nie mamy po czym jeździć...



no fakt nie ma po czym jeździć, ale nie jest to usprawiedliwienie że masz zapie**alać 100 przez teren zabudowany (usprawiedliwienie debila)

nie wiem czy masz dzieci ale nie chciałbym ci życzyć aby zmielił je tir jadący prędkością przelotową, bo byś raczej nie rozpoznał swojej pociechy po czymś takim, tak samo jak nie chciałbym ci życzyć abyś ty kogoś w wiosce przemielił pod kołami bo policja z suszarką nie stała, a ty byłeś o 34 sekundy opóźniony na spotkanie :)

poza tym chłopcze ile ty km zrobiłeś za kierownicą, że się wypowiadasz w tym temacie?!?

a i jeszcze jedno, po autostradzie to też wszyscy przepisowo jeżdżą?!?

herbalix

2013-04-10, 17:37
za zabawę telefonem (czy czym tam to filmowałeś) podczas jazdy serdeczne ch*j ci w dupę.