18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Norweskie siły zbrojne

le...........ce • 2013-06-05, 15:51
Niszczą stary okręt KNM Trondheim.
Całkiem fajnie to wygląda ;) Szczególnie w drugim filmiku 8-)




Svenlee

2013-06-05, 21:07
Polsce by sie przydal

t00malek4

2013-06-05, 22:01
HEHE Trafiony Zatopiony :D

pi...........ja

2013-06-05, 22:19
I po co niszczyli? U nas by się wyklepało i byłoby wzmocnienie floty.

Endiegs

2013-06-05, 22:43
Pierwszy filmik. 0:06 "Allah Akbar...."
A jednak.

j4rzyn

2013-06-05, 23:29
To są norweskie siły zbrojne.


oc...........an

2013-06-06, 14:32
Heh, rakieta niby ultra nowoczesna itp., ale została stworzona dla korwet, które patrolują Norweskie fiordy. A jako, że u nas 5 000 000 wesołych papierków wydajemy na wparcie koncertu Madonny, a nie wojsko, to u nas korwet BRAK. Co to oznacza w praktyce? Otóż pokazane wyżej rakiety będą w Polsce zamontowane na ciężarówkach, które będą sobie jeździć wzdłuż naszego wybrzeża i szczelać do wrogiej marynarki (prawdopodobnie Czeskiej, sk***ysyny do tej pory nie darowały nam Zaolzia ;) ).

:samoboj:


Punkt, w który korweta dotrze w 5 minut, ciężarówka dojedzie w 15. A jak mówił Suworow: "1 minuta może zadecydować o bitwie, 1 godzina o wojnie, a 1 dzień o losach narodu".
Dodajmy do tego, że pływanie na akwenie dodaje elastyczności, pozwala na zastosowanie jakichś manewrów itp, o zwiększonym zasięgu pocisku nie wspominając.


Niestety, ale rakiety, które otrzymaliśmy nie będziemy w stanie wykorzystać w 100%.

Ta sytuacja bardzo mi przypomina czasy II wojny, kiedy to Alianci Zachodni przysyłali konwoje Land Lease dla Sowietów, ale często zdarzało się, że z 5 statków przypływały tylko dwa i pojawiały się takie absurdy, że Sowieci dostawali statek pocisków moździerzowych kalibru 60mm, ale ani jednego moździerza, ponieważ te zatonęły razem ze statkiem, który nie dotarł do celu ;) Oczywiście Rosyjska myśl techniczna znajdowała zastosowanie dla pocisków, ale i tak to nie było to co winno było być z początku ;)